c-max nasıl bir araç?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,bir yakınım 2006 model c-max almak üzere ama c-max hakkında bilgimiz yok.Araç 2006,dizel,otomatik,29000 km'de...Genel anlamda araç temiz ama bir dostum,2006-2007 yıllarında üretilen c-max araçların avrupa montajını almamızı tavsiye etti.Türk montajında sıkıntı varmış.Bilgisi olan varmı arkadaşlar.
Ford cmax in Türkiye montajı hiç olmadı.
Fordun bütün güncel binek modelleri yurtdışından geliyor.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ford cmax in Türkiye montajı hiç olmadı.
Fordun bütün güncel binek modelleri yurtdışından geliyor.

Sanırım burdaki kasıt, Türkiye için üretilen veya Avrupa için üretilen şeklinde.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasasını bilmiyorum ama o tarz bir arabaya ihtiyacım olsa Citroen c4 picasso alırdım.arabayı tam çocuklu Avrupa aileleri için yaratmışlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
neden garip olsun? bu düşünce yüzünden aracını kullanmayan veya araç fazlası olan sahipler sahtekar damgası yiyor

Doğru diyorsun, bizim evde üç araç var, bir tanesi oldukça yaşlı ve çok nadir kullanılıyor. 8 senede 10.000 km ancak kullandım, 10.000 km nin büyük bir kısmı da uzun yolda yapıldı. Tabii bu örnek özel bir araba için, ama insanlar, özellikle emekliler artık eskisi gibi gönül rahatlığı ile arabalarını kullanamıyorlar. Mesela bir akrabamda 12 senelik bir araba var, araç daha 50.000 km yol gitmedi ;)

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru diyorsun, bizim evde üç araç var, bir tanesi oldukça yaşlı ve çok nadir kullanılıyor. 8 senede 10.000 km ancak kullandım, 10.000 km nin büyük bir kısmı da uzun yolda yapıldı. Tabii bu örnek özel bir araba için, ama insanlar, özellikle emekliler artık eskisi gibi gönül rahatlığı ile arabalarını kullanamıyorlar. Mesela bir akrabamda 12 senelik bir araba var, araç daha 50.000 km yol gitmedi ;)

Geçen sen eniştemle muhabbet ederken aracını değiştirmiyormusun diye sordum. (aracı 2000 model Ford Transit 100 )
hatta araca komple boya attırdın felan dedim yeter 14 sene oldu dedim. Al yeni bi transit şöyle 70- 80 binde felan. Bana baktı. Benim minibüs 35 bin de hala dedi :)

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006-2008 yıllarında babamda focus 1.6 tdci ghia cvt oto.şanzıman vardı. Şanzımanından başka hiçbir problemi yoktu, hatta güzel bir araçtı. fakat şanzıman problemi bir aracı almamak için bence yeterli bir sebeptir.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

var yani abi olmayacak şey değil tabi ki sözüm meclisten dışarı burada suçlama yok ama kardeşime araba bakarken açık oto pazarına gitmiştik benim arabamda 44700km de kapıda adam sordu satılık mı diye merakımdan evet dedim kmye gelince konu adam o kadar sinir bozucu bi tavırla yok düşürülmüştür o dedi ki kendimi kaybedecektim. Nasıl bu kadar emin olunabilip insanlar suçlanıyo anlamıyorum. Kendi sıfır arabamızın başındayım ve adam diyoki yok düşürülmüştür o. Öfkelenmemek elde değil tabi bu insanlar da bu hale sahtekarlar yüzünden geliyo. Bi yandan da hak veriyorum 2. El piyasasınsa dürüst insan kadar sahtekar da var ama ön yargılı da davranmamak lazım. Sonuçta artık orjinal km yi öğrenmek için birden fazla yöntem var. Biraz fazla konuştum kusura bakmayın herkese iyi günler dilerim :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eşimin araba şu anda 280.000 de falan olmalı, gerçek km'sini (eski nesil km saati olduğu için) bilmemize imkan yok, ben deyim 50.000 siz deyin 100.000 km kadar silinmiş (servis faturalarında yazan km ile km sayacında yazan km arasında fark var). Ben bu durumu araç zaten eski, eşim acemiliğini atsın diye fazla önemsemedim ama insanın zoruna giden şey birtakım ezik/aşağılık kompleksli kişilerin kendilerini uyanık sanarak bir şey satarken mesleki etiketini kullanıp çalıştığı kuruma haksızlık yapmasıdır. Bu kişiler kim olursa olsun, neci olursa olsun öncelikle namuslu, dürüst, adam gibi bir adam olmak zorunda olduklarını öğrendikleri zaman saygıyı hak ederler, yoksa her zaman sahtekar, hırsız, üçkağıtçı olarak anılırlar.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...2006-2007 model üretimlerde , tamda anlaşılır olmamak kaydıyla sıkıntı olduğunu söyledi bir arkadaş.Kısmende olsa aslı varmış ;) el freni olayı gibi... Bizde biraz agırdan aldık ,araç satılmış.Denk düşerse o kadar çok temiz ve km yapmamış araçlar varki piyasada galericiler ve piyasanın kurtlarından kimseye kalmıyor maalesef...Ben otomatik olduğu için soğuk davrandım , arkadaşta ilk arabası olacağı için...kısmet değilmiş.