bugulanma problemi yardım

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın camlarının bugulanmasını onleyemiyorum.havalandırma falan hiçbirsey fayda etmiyor.su anda bir iş gezisinde oldugumdan devamlı arac uzerindeyim.perişan oldum.camları siliyorum.2 dk.sonra gene buğulanıyor.ve acılmıyor.neden olabilir ne yapılabilir?camlar orjinal dğişme yok diye biliyorum.fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim bu konu bir hafta önce burda gecti forumda arasa idin görürdün..neyse kisaca;
polen filitresini degistireceksin..arti ic hava sirkulasyonu dügmesini kapatacaksin

yani araba resmi icinde hava akimini ok ile gösteren bu dügme...kapatacaksin...
eger kapanmiyorsa ki (havalandirmayi sonuna getir ve ac kapa) ses degismiyorsa bu ön sag yolcu konsulundaki torpido gözü sökülecek ve kapak gecici olarak acik konumuna getirilecek veya (tamir edilecek)
bukadar gecmis olsun

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra F kasalarada ön camının altındaki lastik parçanın oradan polen filitresini ne su damlaması sonucu aşırı buğulanma oluşabiliyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklisin murat kardes, oda sebebiyet veriyor...zaten konu gecen hafta gecmisti ayni isikayetten..resimleri eklemistik

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Camını temiz bir bez ile sil, ve buğu yaptığı zaman bekle, elini sürme, buğu problemin kalmayacaktır. Camın kirli olduğundan buğu çok yapar

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi yeni.iç havalandırma dugmesi kapalı.camı devamlı siliyorum.3 dk sonra yine aynı.işin ilginci camı yarıya kadar acıyorum,ön camın bugusu yine acılmıyor.biraz once dikkatimi bişey cekti buda ilginc dısardaki sol dikiz aynasıda buharlanıyor.acaba bi kimyasalmı suruldude boyle oluyor diye dusunuyorum.ne dersiniz?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim..ic hava dügmesi kapali olabilir yani aslinda dügmeye basarsinda iceride ki kapak kapali konumunda bozuktur ve devamli iceriden havayi verir....onun icin sana(kusura bakma sana diye hitap ediyorum kardesim oldugunu kabul ettigimden) havalandirmayi ac son ayara sonra bu dügmeye bas yani ac kapa hafif boguk ses degisimi olacak olmuyorsa o kapak bozuk ve disardan hava almiyor icerideki havayi nemli oldugundan cama geri veriyor...ona bak sonra buraya yaz sonucu ona göre yardima devam edelim insallah...kollay gelsin :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Birde döşemede vs. ıslaklık var mı? Acaba hafiften nem mi alıyor?

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç havalandırma dugmesini actıgımda evet ses değişiyor.