Bu parçanın adı ve fiyatı hakkında bilgisi olan?

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın vites kolundan bir ses geliyordu, elimi üzerine koyunca ses kesiliyordu, forumdaki araştırmam sonucunda vites tamir takımıyla hallolur düşüncesiyle servise gittim. Ancak söküp temizledi usta ve gres sürüp tekrar taktı, ses devam edince lifte kaldırdı ve egzosda küçük bir parçanın kırık olduğunu ve titreşimi vites koluna aktardığını söyledi ve egzozçuya gönderdi. Parça küçük ama egzozçu 80 lira para istedi, internette fiyatlarına bakayım dedim ama parçanın fiyatı hiç bir sitede yok. Parçanın resmini yükledim. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Bir de katalitik konvertör değişmiş aracın ve şu andakinin de değişmesi gerektiğini söylediler. Üzerindeki de zaten yan sanayi ürünmüş ve usta bu halde muayeneden geçmez dedi. Oysa ben muayeneyi yeni yaptırdım ve hiç bir kusur, sorun falan çıkmadı. Ne yapmalıyım katalitik konvertörü yenilemek mi yoksa yine aynı parçayı taktırmak mı????

Ekli dosyalar

• SP001210.jpg
    SP001210.jpg
    18.4 KB · Görüntüleme: 53

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50-100 tl arası normal bence
Olmadık fiyatlar çektikleri için danışmak istedim, bu parça kırıkmış, katalitik konvektör yansanayi takılmış, ikisine birlikte 400 istedi, olur olmaz derken 300 e kadar indi. Katalitik konvektörü üzerindeki gibi yansanayi olursa 170 TL istedi. Ama muayeneden geçmeyebilir dedi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizör yan sanayide olsa içi boşda olsa muayeneden geçiyorsa arıza lambası yakmıyorsa elletmeyin boşuna. diğer parça spiral diye geçer. 50-100 arası işçilik dahildir.fazlasını vermeyin. eksoza esneklik kazandırır. başka bir görevi yok bildiğim kadarıyla.eksozcular yanlış anlamasınlar ama bana en sonunda bi kaynak makinesine mal olucaklar... istedikleri fiyatlar hakikaten uçuk...
vakti zamanında onlar yüzünden lanet olsun bunlar kazanacağına elin gavuru kazansın diyip downpipe getirttimiştim almanyadan... hemde 50 tl ucuza mal olmuştu bana...

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,5 sene once eski aracimda 80 tl'ye degistirdim. Ayrica size soylenen katalitik fiyatlari yan sanayi fiyatlaridir. Orjinali 1500-2000 tl'den asagi degildir.