Katalizör tipleri hakkında bilgisi olan var mı?

Webster

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracımın katalitik konvertörünün artık değişmesi gerekiyor. Fiyatların zaten ne kadar olduğunu genel olarak herkes biliyor. Bugün bir tanıdıktan bir fiyat istedim, bana aracımın lpgli olup olmadığını sordu ve sonrasında 2 tip konvertör olduğunu ve bunlardan birinin tuğla(sanırım bu dediği seramik oluyor) diğerinin ise metal, sac olduğunu söyledi. LPGli araçlarda tuğla olan önerilmiyor, çünkü tekrar hemen doluyor dedi. Bu bahsettiği parçanın euro 4 normunda olduğunu söyledi.
Ben daha önceden 2 tip olduğunu hiç duymamıştım, hepsinin seramik olduğunu düşünüyordum. Üstelik sac olanın fiyatı da daha fazla. Şimdi ikilemde kaldım.
Aranızda katalizör tipleri hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Aydınlatırsanız sevinirim.
Aracım 2001 vectra 1,6 z16xe ve lpgli.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kat benzeri orta susturucular var takdır gitsin kata vereceğin dünya kadar para zaten Araç lpg li emisyon değeri normal çıkar.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Katalizör iptalinde ortaya çıkan zarar genelde çevreye yönelik oluyor. Yeni nesil teknolojik arabalarda belki arabanın düzenini de etkileyebilir ama benim 98 astra F aracımda iptal ettirip (mecburen dolduğu için) yerine normal susturucu taktırdım. Herhangi bir değişiklik, sıkıntı vs. olmadı. Siz de kat. görünümlü normal susturucuları tercih edebilirsiniz. Çünkü kat. fiyatları gerçekten uçuk.

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arakadaşım neden değiştirme zamanı gelmiş onu anlamadım. değiştirmekten kasıt tıkandıysa bu videoyu izle: https://www.youtube.com/watch?v=MgFsI4MZ25Y ustanda ankarada ostimde geçmiş olsun