Bu kadar yağ eksiltme normal mi

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize selamlar.Aracım 5000 km de yaklaşık 1 lt yağ eksiltiyor.6 ay önce üst kapak açılmış sübaplar ve gaydlar değişmişti.Bir özel serviste motor zayıf dediler.Gösterdiğim her servis farklı bişey söylüyor.Üfürme,mavi duman vs herhangi bir sıkıntı yok.Sadece ilk çalıştırmada ısınana kadar ara ara tekleme yapıyor ve rolanti düzensizliği var.Araç 2000 model 1.6 vectra b lpg li 121000 km de.Masraf açar korkusuyla aracı satma aşamasına geldim.Fikirlerinizi bekliyorum.

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu kapansın daha da bu foruma girmem.Üyeliğimi de iptal edin.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
neden öyle bir yazı yazdığını anlamak pek zor değil sanırım 8 gun boyunca kimsenin birşey yazmamış olması canını sıkmış aslında her gun guncel diye yazsaydın illaki karşımıza çıkardı bizde yardımcı olurduk ben her gun en az 2-3 kere foruma girerim ilk defa bu konuyu bugun gördum.neyse
genel olarak zaten 7-8 bın km 1 litreye yakın yağ yakmasını ustalar normal karşılıyor .ama 5 km biraz tuhaf geldi km fazla değil bir dahaki yağ değişimiznde bor power koy ben öyle yaptım ve yağ çubuğuna duzenli olarak kontrol ediyorum hala olması gereken konumda.sabahları ısınana kadar hafif bi silkeleme yapar ama sen yinede egr yi temizlet boğaz kelebeğini falan çok bi masrafta çıkarmaz hemen satmaya kalkma bence

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence fazla abartılı bir yağ tüketimi değil. biraz da arabayı sıkıştırıyorsan özellikle...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5000 km de 1 litre o yasdaki arac icin normal....korkulacak birsey yok...
;)

samatya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten opelde kullanma klavuzunda 5000 km de 1 lt yağ eksiltebileceğini yazmış.normal yani.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal arkadaşım. Bir sorun yok rahat olabilirsin. Sabahları tekleme yapması normaldir. Her araç motor soğukken zor gaz alır. Motor ısınana kadar biraz kibar davran sonra gönlünce bas.

emregsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normaldir bu kadar yağ esmesi açılımı şu yağ buharlaşması kısaca özellikle ucuz ve kalitesiz yağlarda daha çok olur belli bir ısıya ulaştığı vakit buharlaşır kaynıyan su misali :D