Böyle Birşey Varmı (?_?)

ekoeko21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben geçenler de konu açmıştım aracım 8.6 lt yakıyor diye ve geçenlerde aracı servise götürdüm ve servisteki adam bana şöyle söyledi :
Opelin borşüründeki degerler motor çıplakken(yani arabanın dış donanımı yok sadece motor war) ölçülüyor bu biraz fark edeblir ve siz aracınızla 100 km hızla  ,100 km yol kat edin (depo full iken) ve yolu kat ettik ten sonra bir daha fulleyin ve kaç lt yakıt aldıgını bize soyleyin eger 5.5 lt civarı ise iyidir dedi.
3.7 ile 5.5 arasında 1.8 lt fark var  böyle birşey olurmu ?????????????????????????????????????????????????????

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Böyle Birşey Varmı (?_?)

olur değerler onun dediği gibi hesaplanmıyor ama daha öncede söylemiştim size İstanbul da veya herhangi biryerde bu değerlere ulaşmak imkansız

ekoeko21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Milleti Yanıltıyorlar Böyle şey Mi olur Helal Olsun Opele  bravoo bravoo

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opelle ilgili bir durum değilki bu hiç bir araç o değeri yakalayamaz araçlarla pek ilginiz yok sanırım

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hem zaten 3.8 olan değer s.dışıdır siz aracı hep tek başınıza yüksüz yokuş çıkmadan 90 km sabit hızla klima kapalı dur kalk yapmadan uygun hava koşularında ve ideal lastik basınçlarıyla  mı kullanıyorsunuz?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
olur değerler onun dediği gibi hesaplanmıyor ama daha öncede söylemiştim size İstanbul da veya herhangi biryerde bu değerlere ulaşmak imkansız

Arkadaş çok doğru söylemiş O ustanın dediği SAE ölçüm metodudur ki Amerika bunu kullanırdı güç hesaplamalarında. Yakıt tüketimi uluslar arası DIN normunda ölçülür.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kitapçık değerlerini yakalamak imkansız gibi birşey
bu sadece astra için değil tüm araçlar için geçerli
fabrika verilerini okurken 1-2 litre üzerinde gibi düşünün

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

Şuan aracım 10000km.de ECO 2011. Araçta görülen ortalama 5,5 lt. Kitapçıkta karma 4,1 görülüyor. İzmire Ankara'dan 600 km gittiğimde Ankara'da ve İzmirde doldurarak kontrol ettiğimde, 4,3lt yaktığını gördüm.İzmir'den Ankara'ya gelirken ise bu değer 4,9 oldu şehirlerarası yolda.Şehir içinde ise ortalama 6,3 gibi bir değer görüyorum sürekli.Bilginize...