Blow-off konusunda yardım

Barthes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim Corsa 1.7 DTI'me Blow-off oluyormu, sitede bazı arkadaşların dediği gibi güzel bir ses çıkarıyormu? Performansa etkisi varmı?

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Blow off tüm turbolu araçlara uygulanabilir. Ama dizelller de pek iyi ses çıkmıyor. Performansa etkisi olduğu pek söylenemez.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin 1.7 dtı dan fazla iyi performans alamassın çünkü motorun devir alması çok yavaş.bu yüzden istediğin sesi alman çok zor.yeni nesil dizel motor olsaydı oluyor onlara çok iyide ses veriyor.1.3 astra h lara olur ama nasıl bir ses alacağınız konusunda fikrim yok.çünkü astra h ta hiç görmedim.

Crack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.mehtap.org
Combo 1.7 DTI ye uygunlandı ve gayette guzel ses cıkarıyor. ama performans acısından nası oldu bilemiyorum.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
blow off değil dump valve takılıyor. gerçektende ne kadar perf. artışı olur hiç bilmiyorum ama turbonun ömrüne ömür kattığı kesin

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
blow off takıldığı zaman turbo içindeki gaz basıncı t.tirbünlerini tersine zorlamadan dışarı atılıyor. böylece turbonun verimi azalmıyor,gaza basıldığında tirbünler aynı hızla dönmeye devam ediyor. tirbünler zorlanmadığı için daha uzun ömürlü oluyor