Teyp ve Ekran Eşleştirip Boşandırma için fikir.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu açacak doğru yeri bulamadım eğer farklı bir yerde açılması gerekiyorsa moderatör arkadaşalar konuyu ilgili yere taşıyabilirler.

Ben evimde kendimce hobi amaçlı CD30MP3 ve tid ekran eşleştirip boşandırma gibi işlemleri yapıyorum.
Bunun için arabamın eski BCM'si ile Corsa D kasanın komple torpido altı göğüs tesisatını kullanarak bir kutu yaptım kendi arabamın orjinal teybinin ve tid ekranın eprom dosyasını çekerek onlarla boşandırma yada eşleştirme yapıyorum Benim ekranımın Hw'si 2.00 ama Hw1.10 bir ekran olursa ne boşandırabiliyorum nede eşleştirebişiyorum.Youtube'ta bazı videolar izliyorum ortada bcm falan yok kablolar var şakır şakır boşandırıp eşleştiriyorlar.
Şimdi elimde 32 pin bilgi ekramının soketi var teyp soketi var ve OBD soketi var hangi kabloları birbirine bağlarsam BCM olmadan haberleşmeyi sağlarım

IMG_20221023_214914bf7656f4fb106e23.jpg
IMG_20221023_21471288be5dc4fd7cadf5.jpg

Bu konuda bilgisi olup yardımcı olabilecek ustalarımız varsa şimdiden kendilerine ve yorum yapacak arkadaşlara teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Sanane234244

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
konuyla alakalı çok bilgim yok ama tesadüfen bi video görrmüştüm tech 2 cihazı ile ekranla teybi programlıyordu teyp boşandırması yapıyordu

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
youtube daki videolarda araç üzerinde mi yapıyorlar araç dışı mı? araç içinde yapması zaten cihazla kolay oluyor

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
youtube daki videolarda araç üzerinde mi yapıyorlar araç dışı mı? araç içinde yapması zaten cihazla kolay oluyor
Benim resimlerde paylaştığım gibi araba dışında eklediğim resimler zaten benim evimde kullandığım ekipman ama sadece benim kendi güvenlik kodum ile işlem yapabiliyorum buna başka kodu olan elşi ekran ve teybi taktığım zaman işlem yapamıyorum.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Zaten bu YouTube'ta izlediğim videolar hep yabancılar biz kendimize müslümanız ya hiç yapan yok 😅😅😅 ben elimden geldiğince çekip paylaşmaya çalışıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
Mesela arabamdaki teyp CD40 USB ekranla eşli satın aldım kodunu kendim çıkartamazsam sanayide oto anahtarı yapana çıkarttırırım ama arabamdaki bcm kodu ile aynı olmadığı için arabamda boşandıramıyacam daha önce bir arkadaşın arabasına takılı başka ekran ve teypte denedim olmadı

16666083073842129500304770177875e07b360519a8c8f1.jpg

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek teybi mi satacaksınız ? bu ikisini aynı anda satarsanız sorun çıkaracağını düşünmüyorum zaten de ikisinden birisini satacaksınız sanırım, öyle ise şansa reset istemeden çalışabiliyor ama şansa, hatta resetli olursa programlama ister büyük ihtimalle

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
tek teybi mi satacaksınız ? bu ikisini aynı anda satarsanız sorun çıkaracağını düşünmüyorum zaten de ikisinden birisini satacaksınız sanırım, öyle ise şansa reset istemeden çalışabiliyor ama şansa, hatta resetli olursa programlama ister büyük ihtimalle
Şimdi kardeşim benim bu arkadaşları satma niyetim yok aslında sorun şurada başlıyor.
Arabam essentia örnek sis farı tesisatını orjinal sisteme çevirip bcm'den aktif edicem yada hız sabitleme aktif edicem güvenlik kodu istediğinde arabamın kodunu giriyorum arkadaş bana aynen şöyle diyor yani (BCM) hopppp dur benim güvenlik kodum teyp ve ekranınla uyuşmuyor biryerde sorun var.Ondan sonra teybi sök ekranı sök arabanın orjinal teyple ekranını tak ondan sonra aktif etme işlemi bityikten sonra tekrar teyb ve ekranı değiştir.Teybin kodunu çıkartsam yada çıkarttırsam bile BCM ile farklı olduğu için boşandıramıyorum elimde yedek bir set olarak kodunu bildiğim CD30 MP3 ile Gid ekranda var.Amacım arada BCM olmadan bunları bolandırıp kendi arabamın güvenlik koduyla tanıtabilmek. Elimde bu kadar ekipman varken bunuda yapabilmem lazım.
Ha bu arada bu teybi alıp arabama takarken arabama yaptığım android multimedyayı sökmüşüm kıyıp CD40 USB yi nasıl satayım 😅😅😅

Screenshot_2022-09-27-09-29-02-056_com.facebook.katanae77f28d41285dc16.jpg

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonradan aldığınız ekran ve teybin kodunu çıkarttırıp aracınızdaki farklı dediğiniz BCM ye o kod ile tanıtıp reset attırmak neden denenemedi onu anlamadım

ama siz galiba her halükarda BCM yi işin içine katmak istemiyorsunuz sanırım..

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdığım tech2 cihazı ile yapılan şeyler tabiki. bunu eklemeyi unutmuşum.
Not: Bu arada resimde görünen BCM de hız sabitleme açmayı düşünüyorsanız bu fonksiyonu aktive edemezsiniz