Astra, Milyonluk Oldu

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
10ac2d1949a4b01cf1d874947c48cac7.webp

Opel Astra sahibi Gerry Dirix otomobilinin orijinal motor ve şanzımanı ile bir milyon kilometre yol yaptı. İmkansız mı? Hayır, Opel Astra için değil! Gerry Dirix, dayanıklılık rekortmeni otomobilini Opel’in merkezi Rüsselsheim'a götürdü ve Opel CEO’su Florian Huettl ile görüştü.
Belçika'nın Limburg eyaletindeki Paal-Beringen çevresinde herkes bu ikiliyi tanıyor. Gerry Dirix ve Astra'sı Belçika’da çok ünlü. Müzisyen, koyu gri Opel'i yirmi yılı aşkın süredir kullanıyor. Hem de her gün. Müzik etkinliklerine gidiyor. Çeşitli gruplarda org çaldığı için kilise ayinlerine gidiyor veya çocukları okula götürüyor. 46 yaşındaki Gerry, gerçekçi, dürüst ve güvenilir olmasıyla biliniyor. Ve tüm bunlar Astra’nın da özellikleri. Astra'nın kilometre sayacı dokuz yıl önce 500.000 kilometreyi aştığında bir kutlama yapılmıştı. Rahip, otomobil de dahil olmak üzere konukları kutsamıştı. Dahası kilometre rekortmeni ile sahibi bu yılın mayıs ayında bir milyon barajını geçerek ulusal televizyona bile çıktı.
"Motor da şanzıman da orijinal" şeklinde kendini ifade eden Belçikalı, "Yağı her 7.000 km’de bir değiştirdim" diye de ekledi. Kanıt olarak ise dört adet servis kayıt defterini gösterdi. CEO, kilometre rekortmeninin koltuğuna oturdu. Müzisyen ise yeni Astra Plug-in Hybrid'in direksiyonuna geçti. Bu görüşmeye dair bir video kaydı gerçekleştirdiler. "Benim için çok özel bir gün" şeklinde konuşan Dirix, "Opel'in tutkumu yansıttığını ve bu ziyareti mümkün kıldığını görmek benim için büyük bir onur" diyerek sözlerine devam etti. Florian Huettl da toplantıdan çok keyif aldını belirterek, "Üstün kalitenin, müşteri memnuniyetine yol açtığını görmek güzel" dedi.
Astra bir teknoloji taşıyıcısı
Yeni güvenlik özellikleri (kapılarda çift borulu takviyeler, 1994'ten itibaren standart olarak tam boy hava yastıkları), geri dönüştürülmüş malzemeler (gösterge paneli, iç döşeme veya orta konsol) ve katalitik konvertörlerin devamlı kullanımı, 1990’larda kompakt otomobil dünyasında yeni standartlar belirliyordu. Dirix'in Astra'sında halen çok güvenilir bir şekilde çalışan 1.7 litrelik dizel motor bile özel olarak geliştirilen bir dizel oksidasyon katalitik konvertörüne sahipti.
"Beni asla hayal kırıklığına uğratmadı"
Opel merkezini ziyaretinde yeni nesil Astra’yı da deneyimleme fırsatı bulan Dirix, "Yeni Astra, sürmesi çok keyifli bir otomobil" sözleriyle test sürüşü ile ilgili izlenimlerini aktardı ve ekledi; "Ancak yeni nesli satın almadan önce, Astra'mın bana sadakatle hizmet etmeye ne kadar devam edeceğini öğrenmeliyim". Kalbimin hangi markaya ait olduğu tartışılmaz, "Tıpkı Huettl’in de dediği gibi: Mükemmel kalite, müşteri memnuniyetine yol açar. Bir sonraki aracım elbette Opel olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

Son düzenleme:

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
önce para olarak milyon dedim. baktım ki km olarak milyonmuş. gerçi parası da milyon civarında olabilir. olsun ben de rüyamda görürüm ne yani.

Can1987

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağı erken değiştirirsek sanırım daha faydali

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Son yıllardaki Suv sınıfı hariç, binek araç gurubunda gerçekten çığır açtığını düşünüyorum. Opele bir gün geri döneceğim :)