Bitmeyen Alman yalanı

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre şu an Son modeller için;

Corsa > Polo
Astra > Golf
Insıgnıa>Passat
Caddy > Combo

.Sonuç olarak şu an araba alacak olsam passat değil insi alırım . Şişirilmiş vw'nin tipsiz araçlarına para veremem. :)

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
[QUOTE =patriot;1409194]Bana göre şu an Son modeller için;

Corsa > Polo
Astra > Golf
Insıgnıa>Passat
Caddy > Combo

.Sonuç olarak şu an araba alacak olsam passat değil insi alırım . Şişirilmiş vw'nin tipsiz araçlarına para veremem. :)[/QUOTE]

Çok doğru değerlendirme yapmışsın tebrik ederim

Bende vw nin hakkını yemek için yazıyor değilim ve evet doğru tespit caddy combodan iyi bunu göz görüyor ama tam bir balon zihniyetiyle yıllardır vw kalitelidir opel ondan bir gömlek alttadır diyenlerde artık gına geldi ortada bir dsg var evet oda iyidir onuda inkar eden yok ama sürekli vw iyidir kalitelidir lafları artık kaldırmıyor çünkü en uyduruk modeli bile 20 yıldır hiç dağılmadan yollarda olan opele bakarak o zaman artık bende diyorumki vw değil asıl opel kalitelidir

Son düzenleme:

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opele helal olsun. hiç reklam yok piyasada dolu araba. ucuz mu? değil. ne o zaman?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volkswagen markasının yaratılma şeklini bilmeyen arkadaşlar Almanların tutumunu eleştirebilirler. Ancak bu sanıldığı gibi bir iki cümleye sığdırılacak bir konu değildir.
Volkswage Almanyada "halk aracı" olarak üretilmiştir. Ekonomik ve ucuz bir araç üretilmesi için devlet tarafından verilen talimatlarla fabrika kurulnuş ve o dönem,m şartlarına en uygun ve en iyi mühend,sl,k tasarımları ile geliştirilmiştir. 2. dünya savaşında Almanyanın Rusya işgali sırasındada hava soğutmalı motorunu yaparak bu şartlar altında çalışabilen bir araç geliştirmişlerdir.

Yukardaki özete dayanarak VW nin alman halkının gözünde herzaman ayrı bir yeri vardır. Ancak Alman disiplini ve milliyetçiliği her markasına sahip çıkmıştır. Kendi içlerinde bir rekabet olduğu doğrudur. Ama bazı reklam ve yorumlar asla Almanyada yapılmaz. Bizlerinde burda bu tür gereksiz tartışmalara girmeden konuyu konuşmamız lazım. Kimsenin tercihlerinden dolayı bunu yargılayamayız. Opelinde, vw ninde veya başka bir markanında çok iyi ve çok kötü modelleri mutlaka olmuştur.
BU karşılaştırma anketleri ve özellikle dergiler hersayısında her kıyaslamada kendi işine nasıl geliyorsa o şekilde kıyaslıyor ve çoğunlukla kıyaslama kriterleri gereksinimlere göre oluyor. Bu nedenle sonuçların değişken olması olağandır.

Not olarak; Çift kabinli pikup segmentinde opel ve vw eksikliği vardı. özellikle Opel zaten panelvan ve pikup konusunda hiçbir çalışma yapmıyor. Ancak vw yeni bir çift kabinli pikupla geliyorki sormayın gitsin. Bu araç özellikle Türkiye de sosyete aracı olarak bile kullanılabilir.

onur_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karyatek.com
benım birçok honda kullanıcısı tanıdıklarım var hıcbırının aracından yakındıgını,servıslerde surundugunu,ya su sorunu da cozemedıler dedıgını duymadım eski bir accord kullanıcısı olarak da honda bana gore en sorunsuz aracların basında gelır bakımını aksatma ömür boyu üzmez

Kesinlikle katılıyorum 94 accord ex vardı eskiden ve gerçekten harika bi arabaydı 94 olmasına rağmen hemde... yıllarca hiç bi sorun çıkartmadı ,yolda arkada birakmadığı araç yoktu :D

Son düzenleme:

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Sonuçta Almanya da opelin GM e dayalı USA sermayesi Almanların işine gelmeyen bir durumdur ikinci dünya savaşı sırasında Opel sadece Almanyanın değil Avrupanın en büyük otomobil üreticisiydi o yıllarda Mercedes bile Opelin yanında çok zayıf kalmaktaydı Almanlar o günden bu güne sadece tutucu ve korumacı politikalarla geldikleri için bu durum bugün de aynı şekilde devam etmektedir. Örneğin normalde en garanti firma olan en iyi teknoloji ve finansa sahip olan Opele verilmesi gereken ihale bile zamanında bu işin altından kalkması daha zor olan volkswagen e verilmiş ve bu yüzden bugün ki volkswagen firması doğmuştur. Kısacası vw nin ortaya çıkışı bile taraflı bir ihalenin sonucudur, bu şartlar altında bugün Opel ile VW arasında Almanların tarafsız yorum yaptıklarını düşünmek hayalcilik olur.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben onu bunu bilmem ama görüyorum ki birçok insan şu konuda hem fikir VW'lerin nerdeyse hepsi (golf, passat, jetta ve polo) dış görünüş olarak çok kötü araçlar. tamam zevk meselesi diyenler de olabilir ama bu kadar da olmaz ki...

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Ben açık konuşayım vw yi kötülemiyorum bana tipi de kötü görünmüyor zaten vw kötülenecek bir otomobil değil ama sorun şu ki opelin değil bir adım bir milim bile önünde bile değil evet bazı modellerde opelin önüne geçebiliyor ama aynı oranda da gerisinde kalabiliyor mesela insignia ile passat kıyaslanırsa insignia öne çıkar aynı şekilde astra j ile golf karşılaşırsa da astra öne çıkar ama golf 4 ile astra g karşılaşırsa astra geride kalır vectra c nin rakibi olan passatta vectradan iyidir bunlar açıkça ortadayken Alman basını nasıl karşılaştırısa karşılaştırsın tamamen milliyetçi bir yaklaşımla opel karşısında doğrudan vw yi öne çıkarırlar bu 65 sene önce vw kurulduğundan beri böyledir

Örneğin 1970 lerde üretilen passat ve jettalar gerek kaporta gerek motor olarak sefilleri oynarken Opelin o yıllarda ürettiği vw ye satışlarda fark atmış olan rekord ve ascona gibi efsanelerin karşısında bile Alman medyası hala vw yi yüceltiyordu doğal olarak bu uygulama bugünde devam ediyor vw opelden iyide olsa kötüde olsa sonuçta iyi olarak lanse ediliyor.

Bu da aslında bitmeyen Alman yalanı oluyor