birine çarptım

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: birine çarptım

harunhoca link' Alıntı:
Bir okul yöneticisi olarak söylemem gerekirse yönetmelikte böyle bir kamera zorunluluğu mevcut değil.  general_Shame_on_you

Bunu duyduğuma üzüldüm, bilgilendirme için teşekkürler hocam, bir umut belki bu araçta vardır.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

- bir de iyi tarafından bakın, çocuk ölmemiş. ölseydi başınıza neler geleceğini düşünün. o zaman çekeceğiniz vicdan azabı şuankinden çok daha fazla olacaktı. ki sizin kisi gibi kaza yapıpta çocuk öldüren tanıdıklarım var, her gün yüz yüze baktığım. dediğiniz gibi olcak ile öleceğin önüne geçilmez, siz istediğiniz kadar dikkatli olun. yaratan yazmışsa bir şeyi o şey illa ki olacaktır....!!! o yüzden kafaya takılacak bir durum yok bence, sonuçta çocuk yaşıyor... önemli olanda bu.

- çocuğun tanıdıklarının da hemen paranın peşinden koşmaları, gayet normal bir durum. insanların çoğu için para herşeyden önde geliyor maalesef ki. ancak bu durun bir şey yapmayın demek değildir. aksine onlar nasıl menfaat peşinde koşuyorlarsa, sizde kendi menfaatlerinizi koruyun, hakkınızı arayın.

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun herşey insan için var bunu da sizin için bir sınav olarak düşünün. Eğer kalben tamamen herşeyi yaptığınıza inanıyorsanız ki yapmışsınız sizin çevrenize daha da önemlisi kendimize karşı dik durmanız gerekir. Bir arkadaşın da yazdığı gibi onlara fırsat vermeyin gerekirse daha sonra çocuğa yardımcı olursunuz tekrar gmiş olsun

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, Allah size de çarptığınız çocuğa da yardımcı olsun

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Çok büyük geçmiş olsun. Buraya kadar tek tek okudum, arkadaşlar çok doğru şeyler yazmışlar. Tıpkı söylenenlerde olduğu gibi dik durun, ve parazitlere meğil vermeyin. Ne derlerse desinler hiçbir şey yapamazlar. Dik dururken ve gerekirse karşı tarafı terslerken vicdanınız kesinlikle devreye girmesin çünkü (anlattığınız kadarıyla) sizin vicdanınız Allah katında rahat olmalı bana göre. Gerisi önemli değil!!!

Karşı taraf olayın rengini değiştirmiş ve vicdan kavramını yok saymıştır. Bu yüzden vicdanınızı devreye sokup karşı tarafa asla ama asla prim vermeyin. Gerekirse sonradan kendi isteğinizle yardımcı olur ve vicdanınızı bu şekilde rahatlatırsınız ama şu aşamada asla eğilmeyin.

Tekrar çok geçmiş olsun, kafanıza takmayın zaman her şeyi unutturacaktır. Şuan kendinizi hiç yıpratmayın. Her şey olacağına varır, ötesi yok! İnşallah tertemiz bir şekilde bu işin içinden çıkacaksınız.
inşallah kardeş ya işte son sözü mahkeme söylüyecek.... zaten emnıyete gırmek yetıyo polislerin size bakısları bile bi suçluluk duygusu verıyor kendınızı suclu hıssedıyorsunuz

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamkan link' Alıntı:
Büyük geçmiş olsun, yanlış hatırlamıyorsam yönetmelik gereği servis araçların da önde,arkada, sağda, solda ve araç içerisinde sürekli kayıt yapan kameralar olması lazım, üzerinden fazla zaman geçmeden bu kayıtlara ulaşmanız sizin yararınıza olabilir.
abi burası kırsal kesim buralarda okadar duyarlı ve işine önem veren çok az insan var hiç sanmıyorum kamera oldugunu burda hıc gormedim kavsaga mobese takmayan bir belediyeden kamera taktıran servisler beklemek hata olurdu

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iurista link' Alıntı:
öncelikle geçmiş oldun.. maalesef hepimizin başına gelebilecek bir olay Allah Kimseye yaşatmasın..
yazmadan evvel okuyayım muhakkak bir meslektaşım yardım eder diye düşünmüştüm.. yanılmamışım.. meslektaşımın belirttiği her hususa aynen katılıyorum.. eğer davadan vazgeçmez ise karşı taraf, siz de muhakkak bir avukat ile kendinizi mahkemede temsil ettirin..
işin vicdani boyutuna gelecek olursak sizin hiçbir kusurunuz yok.. tabii ki üzüleceksiniz bu gayet normal.. ama araç kullanmaktan vazgeçmeyin.. sonuçta sizin yapacağınız bir şey yoktu.. tekrar geçmiş olsun...
tesekkur ederım hocam daha once hiç karsılasmadıgım için(birine zarar vermedıgım için) hapise girerim falan sandım o benı cok korkuttu

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firakog link' Alıntı:
tesekkur ederım hocam daha once hiç karsılasmadıgım için(birine zarar vermedıgım için) hapise girerim falan sandım o benı cok korkuttu
yok hocam inşallah ne hapsi.. allah esirgesin.. yani tazminat konusunda hukuki yorum farkı olur, ne bileyim yaya geçidi denir kusur size yüklenebilir( bakın sadece ihtimal belirtiyorum. benim kanaatim çok az bir tazminat ödersiniz.) falan filan ama cezai yönden %99.99 hapis cezası almazsınız.. en kötü hükmün açıklanmasının geri bırakılması diye bişe var o uygulanır.. buna göre 5 yıl boyunca kasti olarak herhangi bir suç işlemediğiniz takdirde bu hüküm tüm sonuçları ile ortadan kalkacak.. adli sicil kaydında bile gözükmeyecek..

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu yeni gördüm, çok geçmiş olsun...

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

iurista link' Alıntı:
yok hocam inşallah ne hapsi.. allah esirgesin.. yani tazminat konusunda hukuki yorum farkı olur, ne bileyim yaya geçidi denir kusur size yüklenebilir( bakın sadece ihtimal belirtiyorum. benim kanaatim çok az bir tazminat ödersiniz.) falan filan ama cezai yönden %99.99 hapis cezası almazsınız.. en kötü hükmün açıklanmasının geri bırakılması diye bişe var o uygulanır.. buna göre 5 yıl boyunca kasti olarak herhangi bir suç işlemediğiniz takdirde bu hüküm tüm sonuçları ile ortadan kalkacak.. adli sicil kaydında bile gözükmeyecek..
içim ferahladı sagolun sayenızde Allah razı olsun