Nedir bu Astradan cektigimzz !!! simdide Beyin gitti !!!

muratdalci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2004 model bal köpüğü astra H sahibiyim.etrafımdaki herkesede söylüyorum kimse opelden benzinli ve otomatik araba almasın diye ! neden mi hemen anlatıyım.Arabayı aldık ilk 1 2 sene problemimiz yok yakıt dısında.aşırı derecede fazla yakıyor.1.6 motor ortalama yakıt tuketimi 10.0 lt. tmm hadi 10 litre yakıosun bari git be kardesm.hem gitmiyo hem cok yakıyo.neyse dedik aldık binelim bari.yokuslarda kacırmaya basladı araba.garaja giriyorum cıkarken gaz yemiyo yıgılıyo,bazen gaz hiç yemiyo bi anda pat diye fırlıyo sonradan.geriye dogru hafif yokusta park ederken stop ediyo .Kronik korna problemini hala opelin usta mühendisleri bile çözebilmiş değil zaten !!!! vs vs vs derken geldik zurnanın zırt dedigi yere.2 gece önce saat 2 de arabamı park ettm,1 saat sonra bindim kontagı verdim marşa bastım ki ne gorym.vites göstergesinde "F" harfi yanıp sönüyo ve araba marş basmıyo.haydaaa dedim noluyoruz daha 1 saat önce hiçbişi yoktu şimdi noluyo fln.nese yarım saat denedim böle anahtarı cıkarttım taktım bekledim denedim vs vs en sonunda çalıştı.dunde karsıdayız yine park ettm arabayı 2 saat dolastık geri geldm tekrar calıstırmaya kalktgmda aynı sey oldu ve bu sefer yarım saat ugrastırmadı tam 1 bucuk saat boyunca denedim.artık en sonunda kaskoyu arıcaktım gelsin cekici ceksin arabamı diye ki o anda calıstı aracım.arkadaki arkadaslara rezil oldguma mı yanıyım o kdr para veriorum adam gibi araba sanıp bunu aldıgıma mı yanıyım gecen 1 bucuk saate mi yanıyım yoksa normal olarak calısması gereken araba calıstıgında deliler gibi sevindgme mi ?

bugun topkapı odak servisine bıraktım arabamı ve öğrendim ki sanzuman beyni gitmiş. P1700 ve P1607 kodlu hataları veriyomus.

servisten gelen teklifi söylüyorum hemen taze taze

beynin sıfırı 2.890 ytl
eger tamir ettirirsek 850 ytl işçilik hariç !!

ben napıyım şimdi siz söyleyin.benim hatam suçum nerde ? şanzuman beyniyle ne alakam var ?

bu konuyu actım belki alternatif fikirler üretirsinz diye.zaten bundan sonra buyuk ihtimalle satarım arabayı yaptırdıktan sonra artık opele karsı bi nefretim olustu

teşekkurler saygılar...

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende aynı hataya düştüm 2 ay önce 2009 sıfır aldım almaz olaydım beyin meyin cim denen ...........tan parça değişti yine sorunlar var zaten satıyorum opel bir daha asla!!!!!

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2004 model bal köpüğü astra H sahibiyim.etrafımdaki herkesede söylüyorum kimse opelden benzinli ve otomatik araba almasın diye ! neden mi hemen anlatıyım.Arabayı aldık ilk 1 2 sene problemimiz yok yakıt dısında.aşırı derecede fazla yakıyor.1.6 motor ortalama yakıt tuketimi 10.0 lt. tmm hadi 10 litre yakıosun bari git be kardesm.hem gitmiyo hem cok yakıyo.neyse dedik aldık binelim bari.yokuslarda kacırmaya basladı araba.garaja giriyorum cıkarken gaz yemiyo yıgılıyo,bazen gaz hiç yemiyo bi anda pat diye fırlıyo sonradan.geriye dogru hafif yokusta park ederken stop ediyo .Kronik korna problemini hala opelin usta mühendisleri bile çözebilmiş değil zaten !!!! vs vs vs derken geldik zurnanın zırt dedigi yere.2 gece önce saat 2 de arabamı park ettm,1 saat sonra bindim kontagı verdim marşa bastım ki ne gorym.vites göstergesinde "F" harfi yanıp sönüyo ve araba marş basmıyo.haydaaa dedim noluyoruz daha 1 saat önce hiçbişi yoktu şimdi noluyo fln.nese yarım saat denedim böle anahtarı cıkarttım taktım bekledim denedim vs vs en sonunda çalıştı.dunde karsıdayız yine park ettm arabayı 2 saat dolastık geri geldm tekrar calıstırmaya kalktgmda aynı sey oldu ve bu sefer yarım saat ugrastırmadı tam 1 bucuk saat boyunca denedim.artık en sonunda kaskoyu arıcaktım gelsin cekici ceksin arabamı diye ki o anda calıstı aracım.arkadaki arkadaslara rezil oldguma mı yanıyım o kdr para veriorum adam gibi araba sanıp bunu aldıgıma mı yanıyım gecen 1 bucuk saate mi yanıyım yoksa normal olarak calısması gereken araba calıstıgında deliler gibi sevindgme mi ?

bugun topkapı odak servisine bıraktım arabamı ve öğrendim ki sanzuman beyni gitmiş. P1700 ve P1607 kodlu hataları veriyomus.

servisten gelen teklifi söylüyorum hemen taze taze

beynin sıfırı 2.890 ytl
eger tamir ettirirsek 850 ytl işçilik hariç !!

ben napıyım şimdi siz söyleyin.benim hatam suçum nerde ? şanzuman beyniyle ne alakam var ?

bu konuyu actım belki alternatif fikirler üretirsinz diye.zaten bundan sonra buyuk ihtimalle satarım arabayı yaptırdıktan sonra artık opele karsı bi nefretim olustu

teşekkurler saygılar...

Aynen katılıyorum.
bende geçen ay satıp kurtuldum.
Bir dahamı Opel. Assla

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Basınıza Gelen Olay Tamamen sansmı Diyelim yoksa aracın dılınden anlamyan kısılermı kullandı dıyelım bılmıyorum...Ben aracımdan kesınlıkle memnunum ve bu sitedede %80 %90 herkes aracından memnun hatta baska marka aracını satıp opel alanda cok...tamamen sansa kalmıs bır olay sansınız yoksa ıstersenız bmw olacaksa olur...

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar sizlere çok geçmiş olsun.benim araçta otomatik benzinli . sorun yok. bu araba işi hakikaten şans herhalde . ama severek aldığınız araçlardan bu şekilde soğumanız üzücü tabi. ama unutmamak lazım. çürük elmalar olabilio. şanzıman beyninin tek düşmanı bildiğim kadarıyla nem , su ve düzensiz elektrik akımı . tekrar geçmiş olsun

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ilk arabam opel olduğu için ne kadar sorun çıkarsada nefret etsemde bende ayrı bi yeri var.. fatih 'in dediği gibi birazda şans ve baht meselesiii..
bide fazla yakıt yakıyo demişin evet doğru haddinden fazla yakıyoo .. eğer arabamı değiştirirsem honda alırımm arkadaşa civic HB EG Sİ kasa aldık 1.6 doch motor 136 beygir depoyu fulledik hesapladık ş içi 0.22 yakıyo.. araç erçekden çılgın bişey..

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıfır araba almak gerçekten şans işi.Şapkadan ne çıkacağı belli değil :) Bahsettiğiniz sorunlar diğer markalardada olabilmekte. Arıza konusunda ise ustalarımız size yardımcı olacaklardır.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha zor kardeş.. Ben 10bin liralık corsa B arabama 3bin lira harcadıktan sonra sattım.. Paralar rutin şekilde sanayiye ve parçalara gittikçe ne bende, nede hanımda tat-tuz kalmadı.. Çoğuna saçma gelebilir ama kapıdaki arabam, evimin huzurunu bile bozdu.

"madem öyle gidelim sıfırını alalım" dedim hanıma, "bir daha opele binmem" diyerek son noktayı koydu.. sıfır araba parasına, ikinci el vw aldık, mutluyuz huzurluyuz çok şükür. allah o kaza-bela-arıza günlerini tekrar yaşatmasın.. cenab-ı hak kimseye kaza,bela,arıza,ceza vermesin.(amin)

_SeRcAn_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz sansızmısnız diyelim çünkü 2002 astram wardı gençlik yıllarımın bütün deneyimlerini astramda yaptım el freni çekme mi yanlamaya çalışma mı sıfıra yatma mı hepsi sanzuman da tık yoktu yemin ediyorum nırak geriye kacırmayı bi gün bile tek marşta çalıştı opel sağlam araba sitedeki herkes arabsından mennun şimdi ise 2007 opel astra h cosmo aldım hiç düşünmeden tereddüt bile etmeden sizinki biraz şans işi olmus sıfır arabalar da bu genel sorun sanırım sıfır araba alanın yüzü gülmedi bu sene hayırlısı diyelim geçmiş olsun ama gerçekten opel sağlam arabadır...

honda civic e gelince güzel az yakıyo ama ben opel astramdaki konforu 2009 civicde görmedim tek şikayetim koltuk gıcırtısıydı onada alıstım sonucta 8 sendir beraberdik honda alanlarında çok sıkıntısı war bi tek sorun opelde olmuyo yaniii...

ama sunu biliyorum ki opeli satrsam tek bineceğim araba vw olurr...passat highline 2 dsg sanzuman....

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum.
bende geçen ay satıp kurtuldum.
Bir dahamı Opel. Assla

abicim sen doblocusun haberim yok:D
sonunda bir doblocu cıktı forumdan:D
e artık 'doblocular buraya' adlı baslıgımı gönül rahatlıgıyla acabilirim:D