birine çarptım

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: birine çarptım

gokhanbedir link' Alıntı:
İşin psikolojik boyutu kötü gerçekten ama ben sizin içinizi rahatlatayım biraz.

İşin hukuksal yönünden korkmanıza gerek ceza davasında hiçbir şey çıkmaz en kötü senaryoyu çıkarsak bile en kötü ihtimalle hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilir.

Tazminat kısmına gelirsek tamamen kusur oranına göre işleyecek bir durum var ortada olay tamamen sizin anlattığınız şekildeyse %20 oranında size kusur çıkacaktır. Benim size tavsiyem bulabilirseniz güvenlik kameralarına başvurun, eğer olay yerini gören mobese kamerası varsa savcılığa başvurup hemen delil olarak toplanmasını isteyin, bir de bulabildiğiniz kadar lehinize tanıklık yapacak kişileri bulmaya çalışın. İşin doğrusu korkacak çok fazla bir şey yok olan olmuş kendinizi de fazla üzmeyin. Tazminatı da sizin trafik sigortanız ödeyecektir(alkollü değilseniz) size manevi tazminat davası açabilirler o da maksimum 5-10 bin TL arasında olur. Ama siz de karşı dava açmakla karşı tarafın üstüne gidip davadan vazgeçirebilirsiniz. Bir avukat olarak size tavsiyelerim bunlar, ilerleyen süreçlerde yardım isterseniz mesaj atmanız yeterli dilerseniz telefonumu da veririm, yardım etmeye çalışırım(bedelsiz olarak). Geçmiş olsun
gokhan ben bu olayı okurken sen geldın aklıma dedımkı şimdi gokhan bunu okursa buraya damlar şimdi soyledıklerın içime su serptı inşallah arkadaşın başını fazla ağrıtmazlar

K

karaoglan

Bilgi Girilmemiş

çok geçmiş olsun moralinizi bozmayın, insanın başına her şey gelebilir allah beterinden saklasın

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle geçmiş olsun, Allah beterinden korusun...bence kendinizi vicdani olarak suçlamayın herkesin başına gelebilir, sonucu ölümlü değil buna sevinmelisiniz...hukuki olarakta size problem yaratacak bir sorun görünmüyor.....

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok buyuk geçmiş olsun Allah beterinden saklasın çok şükür ölümlü kaza değil

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

firakog link' Alıntı:
davacı olacaklar muhtemelen olayı gören bir sahidim var ancak hatırlayamıyorum hastanede calıstıgını soyledı ama bulamadım ınsallah bulucam cabalıyorum cocugun yalnız olduguna sahıdım var bırde transit soforunu arıyorum uzerındekı logoyu hayal mayal hatırlıyorum mahkemede ne olacak ne gelecek basıma bılmyorum ve bu benı dahada yıpratıyo bı onerınızı bi tavsıyenız var mı acaba

Mobese ya da dükkan kamerası soruşturun derim inşallah bulursanız çok iş görür

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok gecmis olsun , kendinizi uzmeyin sucunuz yok elinjzden geleni yapmissiniz vicdaniniz rahat olsun.

by_lotto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok büyük geçmiş olsun.. verilmiş sadakan varmış ki ölümle sonuçlanmamış..
gökhanbedir in dediği gibi herhangi bir ceza almazsın diye düşünüyorum, sonuçta kaçmayıp tüm imkanlarınla da yardım etmişsin.. 

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok çok geçmiş olsun. üzüntünü sıkıntını paylaşıyoruz. Allah saklamışki şahıs ölmemiş burası çok önemli  mevlam bundan sonra kaza bela musibetlerden seni hepimizi muhafaza eylesin. 

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
gokhan ben bu olayı okurken sen geldın aklıma dedımkı şimdi gokhan bunu okursa buraya damlar şimdi soyledıklerın içime su serptı inşallah arkadaşın başını fazla ağrıtmazlar
Buradaki arkadaşların çok yardımı oldu, yazılanlardan çizilenlerden çok şey öğrendim, elimden gelen konularda da ben yardımcı olmaya çalışıyorum. Gerçekten korkacak bir şey yok, arkadaşımız bu kadar yardımcı olurken karşı tarafın iyiniyetli hareket etmemesi üzücü bir durum.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. Daha kötüsüde olabilirdi.
Sn. Tolga KARACA'nında dediği gibi toplu taşıma araçlarını geçerken iki kere dikkat.
Yaya geçidinden bahsetmişsiniz olay burada gerçekleştiyse kusur oranı aleyhinize olacaktır.
Yaya geçitlerinde mutlaka durmak gerek.