birine çarptım

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: birine çarptım

Geçtiğimiz yılda eski iş yerimden bir bayan arkadaş geri giderken arkasındaki araca çarpmış.. Arkasındaki araç sırt sırta durduğu için bagaj kapağına hafifçe sürtmüş.. Hiçbirşey yok araçta ama baktım bir tartışma var kadından para istiyor.. Kadın da verecek gibi.. Adamın derdi eskiden olmuş bir kazayı kadına yüklemek.. Gittim baktım aracın bagaj kapağında hafif bir göçük var ama ortasında boya kalkması olmuş ve paslanmış :) Adama dedim ki bu kaza eski kadını mı kandırıyorsun bak paslanmış burası kimbilir kaç yıl önce olmuş diye :) Adam git işine birader sana mı kaldı falan deyince benim şalter attı tabi iki üç silkeleyince kendine geldi bastı arabaya gitti.. Kadın teşekkür etti o yeter bana birinin rızasını aldık işte..

Böyle herifler çok piyasada...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sinir ne kötü birşey arkadaşlar...

Hehangi bir sebepten aşırı sinirli halde geldim 14-15km lik yolu, o an sizin yaşadıklarınız başıma gelseydi düşünmek istemiyorum sonuçlarını, sonradan kendime geldiğimde çok pişman olacağımsa kesindi ama!

.. ki ben bile sakinliğimle geçinirim..

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrt54 link' Alıntı:
Tekrar Geçmiş Olsun...
Sen Nasılsın Toparladın mı Kendini !
Sonuç Senin Lehine Olucak Allah'ın İzni İle ...

çok şükür ilk günlerde sizlerin sayesinde toparlandım verdiğiniz psikolojik desteği hiç bir psikolog veremezdi inanın sizlere minnet borcluyum şimdi dualarınızı bekliyorum Allah utandırmasın Alnımızın akıyla şu işten bi çıkayım başka ne isterim

atakan35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

allah yüzünü kara cıkartmasın umarım iyi niyetin hayırlı bir şekilde döner sana sonuc lehine olur.

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Özel eğitim uzmanıyım.İşim engellilerle ve aileleriyle.Siz trafikte kusurlu dahi olsanız bir gerçek var.%80 ağır zihin engelli bir bireyse çarptığınız,fakatçisiz bırakılmamalı.Bu durumda aile bakım yardımı v.s. kesilecektir.Hatta çocuğun bakımı ve vekaleti sorumlu kişiden alınabilir.Transiti kullanan şoför acaba çocukla bir ilgisi varmı?yani çocuk bir eğitimden v.s dönüşte o servis aracıylamı bırakılıyordu?

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mecar link' Alıntı:
Özel eğitim uzmanıyım.İşim engellilerle ve aileleriyle.Siz trafikte kusurlu dahi olsanız bir gerçek var.%80 ağır zihin engelli bir bireyse çarptığınız,fakatçisiz bırakılmamalı.Bu durumda aile bakım yardımı v.s. kesilecektir.Hatta çocuğun bakımı ve vekaleti sorumlu kişiden alınabilir.Transiti kullanan şoför acaba çocukla bir ilgisi varmı?yani çocuk bir eğitimden v.s dönüşte o servis aracıylamı bırakılıyordu?
hayır efendim çocuk mr(EMAR) randevusu varmış onu çekilmek için hastaneye tek başına gelmiş çekinmiş tekrar evine gidiyordu başka biyeremi gidiyordu bilmiyorum EĞER DEDİĞİNİZ gibiyse bu insanlar ne düşünerek şikayetçi oluyorlar ellerindeki paradanda olacaklarını avukatları söylemiyor mu bu davayı kaybederlerse yada sakatlık raporumu alacaklar ordan tazminat alırız diyolar ne bunların gözüne görüken benim avukatımda bi dünya bişe olmaz boşver deyip geçiştiriyo beni asliye mahkemesinde hapis olmaz para cezası alırsın onuda 5 yıl içinde suç işlemezsen ödemezsn diyor 9.9.2014 davam var ilk dava hakımın tayını çıktı ileri tarihe atıldı butun aksılıkler hep bende :( :(

firakog

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaslar mahkemenin ilk duruşması görüldü duruşmadan önce ne avukatla oturup konuştuk nede bişey söyledi duruşmayada kendisi gelemedi düğünü sebebiyle başka vekaletim olan aynı bürodan birisi katıldı oda duruşma boyunca agzını açmadı herşeye tamam ekleyeçeğmiz birşey yoktur dedi bilmiyorum daha sonra görüşmeye gideçeğim demek onunda bi bildiği var diye düşünüyorum neyse duruşmaya başlamadan hakim maddi gelirimi sordu olayı bidaha anlattım bi kaç bişeyi olayın şokuyla eklemeyi unuttum onları ekledim dedim çokta dinlemedi beni kendisince kafasında zaten sonuç belli gibi karşı tarafın maddi zararlarını ödemek istermisin dedi avukatıma baktım hiç tık yok bende şu lanet yerden kurtuluyum herkesin canı cehenneme dedim ÖDERİM dedim niye dedim bende bilmiyorum sana bir ceza verilirse ertelenmesini istermisin dedi isterim dedim sonra bu çocuk yuzde 85 zıhınsel ozurlu degıl mı dedı evet dedı verasetcısı tamam dedi ama hiç sormadı o cocugun orda ne işi var sen niye yanında değildi demedi bile geregi dusunuldu; hastane vs. giderlerinin hesaplanmasına, hastaneden hastanın durumunu bildirir raporun verilmesine, bilirkişi raporunu olay yerınde yaptırmayacagım gerek yok kagıt üzerinden tutturacagım dedi bide tam hayal mayal hatırlıyorum sanıgın beratine karar verildi dedi sanki bunların sonucunda ne olacak ne bitecek hiç bilmiyorum 2 ay sonra yine mahkeme var cocukta kulaklık vardı dedım karsı tarafın avukatı itiraz etti ulan orda sen mi vardın ben mı vardım ben gözümle gördüm ama yok gözlerimi tavana diktim ya Allahım dedim senin adaletinden baska bütün adaletler yalanmış dedim orda anladım bu ülkede bu dünyada insanın oldugu hiç bi yerde adalet yok kimse kimsenin umrunda değilmiş öğrenmiş olduk Allaha havale ediyorum artık yüklü bi mebla girecek heralde durumu ben oyle anladm

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun kardeş hayırlısıyla sonuçlanır inşallah

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Kardeşim çocuk zihinsel engelliyse bakan şahıslar yalnız bırakmış demişsiniz, bu durum mahkemede kabul edildiyse ailesinin bakım ücreti alması engellenecek. Bu durumda aile dava da neden ısrar ediyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar cok gecmis olsun.
Sizin avukatta iş yokmuş.
Ne avukatlar var adami ipten aliyor.
Bence kabullenmeseydiniz dava uzarda uzardi sonundada hicbisey cikmazdi allah korusun sonucta ölüm gibi bi durum yok cunku.