BENZİNLİMİ-MAZOTLUMU

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: BENZİNLİMİ-MAZOTLUMU

yarasın tosunuma... yaksın bakalım... km başına 45 litre yakıyor... çok mu  kahka536

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı satın aldığım tarihte(haziran 2012) astra 1,6t active select alsaydım şuan yakıt, bakım ve amortisman değeri olarak toplam aşağı yukarı 20bin TL zarardaydım. İyi para!

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinli araç kullanmak herkes ister tabiki fakat büyük şehirlerde kullanamadığın için boşuna fazladan para ödüyorsun.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim gibi yılda 8 bin, bilemedin 10 bin km yol yapan birisinin sıfır araç için söylüyorum aracını amorti etmesi için yaklaşık 6-7 yıla ihtiyacı var. Ben şimdiye kadar bir aracı bu kadar uzun süre kullanmamışken neden fazladan para bağlayayım bir araca? Bu benim düşüncem, kimse katılmak durumunda değil. Alırken 10 bin fazla verip, geri almak için 6 yıl beklemek bana manasız geliyor general_Shame_on_you

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Her benzin dizel kardilastirilmasinda polimik cikiyor.
İnsallah sonu dedigim gibi olmaz.
otokritikteki o formu daha önce de doldurmuştum yine doldurdum. senede 9 bin km yapınca ortalama 9,5 litre benzin yaksam, dizel de 6 litre yaksa 5 senede paramı kurtarabiliyormuşum. Daha önce de dediğim gibi beş seneye kim öle kim kala. Zaten satın alırken çok zorlanmıştım, üzerine bi 8-9 bin verme veya cosmo alacağıma sport alma durumu ile karşı karşıya kalmak istememiştim. Şu an da verdiğim kararın yanlış olmadığını düşünüyorum. Ancak 20 bin km senede yapacak kişilerin elbette dizel alması çok doğal.

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burada herkesin yorumuna saygı duyuyorum ama benzinli araç ile mazotlu aracı karşılaştırıp benzinli araç demek BENCE saçma.. Herzaman mazotlu araba 3 gömlek önde gelir. ևünkü 10 seneye yakın mazotlu araba kullanıp ( albea, punto, Bravo) benzinli 1.6t astra alıp tüp taktıran birisi olarak herzaman ben mazotlu araç  diyorum tasarruf konusunda....

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

desmicare link' Alıntı:
Burada herkesin yorumuna saygı duyuyorum ama benzinli araç ile mazotlu aracı karşılaştırıp benzinli araç demek BENCE saçma.. Herzaman mazotlu araba 3 gömlek önde gelir. ևünkü 10 seneye yakın mazotlu araba kullanıp ( albea, punto, Bravo) benzinli 1.6t astra alıp tüp taktıran birisi olarak herzaman ben mazotlu araç  diyorum tasarruf konusunda....
tasarruf konusunda kim benzinli daha iyi diyorki? dizel istediği kadar az yaksın benim hiçbir zaman tercih etmiyceğim bir seçenek olacak mesela. ne lpg ne dizel hepsi benden uzak olsun.