Benzinliklerde Yağınıza Baktırtmayın!

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooo abicim senin ki bir şeymi :) arabayı yeni almışım çok tecrübesizdim eryamandaki shell benzinlikteyim benzini aldıktan sonra sordular yağınada bakalım mı diye. Bende yeni değiştirmiştim yağını ama ikibin km yol yapılmıştı. Olur dedim bakın ısrar ettiklerinden dolayı . 10 dk bekledik yağ çubuğunu çektik taktık çubukta yağ yok ozaman öğrenmiş oldum aldığım aracın yağ yaktığını :) vakumlamayla yağı çekecekler güya ama yağ gelmiyor hiç herhalde vakum pompasının hortumu kısa geldi ama işte aklım kitlendi bir kere. Koyduk yağı 4 litre mis gibi :) arabanın arkasından bir duman geliyor sanırsın benzinlik yanıyor :))) neyse basarı opele gidiyordum ozaman murat abilere anlattım yasadıklarımı yağı boşalttılar nurtopu gibi 7 litre yağımız var :)) ben conta patlatmadım çok yavas sürdüm zaten bu hatalı yağ koymadan sonra hemen sanayideydim ama kötü sonuçlar doğurabilirdi. Uzun oldu ama anlatmak istedim işte :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür art niyetli benzinlikleri burada paylaşmakta fayda var. Mesela Bilkent ve Eryaman'daki benzinliklerden yakıt alanlar dikkatli olmalı.

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha bombasını duydum geçen gün.işyerinden bir bayan arkadaş benzin alırken yağına bakalım demişler,pompacı yağınız eksik eklememiz gerek diyince arkadaşım olur ekleyin demiş ve yağ ekletip benzin alıp çıkmış.bu olaydan kısa bir süre sonra arkadaşım 2008 model astrasıyla ışıklarda duramamış ve önündeki araca çarpmış.sebebi pompacının motor yağını fren hidroliği kabına koyması sebebiyle frenler tutmamış.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Pes artık, Allah korumuş. Daha büyük kaza yapsaydı ne olacaktı?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bilkent shell'e 7 yıldır giderim, her yağ kontrolünde de aynı bu konudaki muhabbet olur :D

Geçen yine gittim, "hiç yağ yok" dediler bu sefer :D Yaklaşık yarım litre eksiği vardı ama 1 litrelik kutunun hepsini boşaltacaktı eleman, zor durdurdum :D

Pompacılar pek birşey bilmiyorlar, ama yağ değiştiren eleman kankadır, Toyota Adapazarında çalışmış zamanında, hala ordaysa tabi.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
shellerde son 6 aydır devemlı asılıyolar yağa bakalım diye bakıyolar eksik. koyalımmı diyolar. yok ben hallederim diyorum camları sildirip gidiyorum:) Bide demiyolarmı abi motor hareket halindeyken çubuk maxda olacakki araba yağlama yapsın:) çok akıllılar bunlar yahu çoook:)
iyi aklıma getirdin bende bi döşeyim shele. zaten yakıttan döşenmiştim. akıllansınlar biraz:)

DicE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooo abicim senin ki bir şeymi :) arabayı yeni almışım çok tecrübesizdim eryamandaki shell benzinlikteyim benzini aldıktan sonra sordular yağınada bakalım mı diye. Bende yeni değiştirmiştim yağını ama ikibin km yol yapılmıştı. Olur dedim bakın ısrar ettiklerinden dolayı . 10 dk bekledik yağ çubuğunu çektik taktık çubukta yağ yok ozaman öğrenmiş oldum aldığım aracın yağ yaktığını :) vakumlamayla yağı çekecekler güya ama yağ gelmiyor hiç herhalde vakum pompasının hortumu kısa geldi ama işte aklım kitlendi bir kere. Koyduk yağı 4 litre mis gibi :) arabanın arkasından bir duman geliyor sanırsın benzinlik yanıyor :))) neyse basarı opele gidiyordum ozaman murat abilere anlattım yasadıklarımı yağı boşalttılar nurtopu gibi 7 litre yağımız var :)) ben conta patlatmadım çok yavas sürdüm zaten bu hatalı yağ koymadan sonra hemen sanayideydim ama kötü sonuçlar doğurabilirdi. Uzun oldu ama anlatmak istedim işte :)
bana bu olayı ehliyet kursunda motor hocası söylemişti sakın yaptırmayın yoksa karterdeki pislikler kalıo değiştirmeninde bi mantığı kalmıo demişti iiki yetişmemiş borda yaptırmamışsınız :)

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
benzinlikde lastiklerinize hawa da basmayın hiçbir zaman doğru basmıyolar :D

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağımıda kendim koyarım havamıda kendim basarım o yüzden kafam rahat ;)

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bizim alttaki vana yalama oldu.Mecburen vakumlattırdık.Şuan yağ tertemiz ama ne gibi bir sorun olur bilmiyorum :(