Aracımın gerçekten aküsümü bitti yoksa başka bir arıza mı var ?

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba aracım opel corsa D 2007 model . Aracı 2012 yılında 2.sahibi olarak aldım alıdğımda 5 ay önce değiştirilmiş mutlu akü 64 amper vardı .herneyse dün akşam gayet güzel dolaştım geldim. bu sabah işe gitmek için çalıştırmaya kalktığım marş almıyordu sürekli tık tık tık sesi geliyordu ve kilometre sayacı sıfırlanıyordu bunu 7-8 defa denedim .akü kutuplarını söküp taktım yok yine aynı.sonra abim akücü bulup gelmiş biyerden adam kendi aküsünü takı anında tık çalıştı. akü boşlamış dedi. ama ölçüm yapmadı herneyse .15 dakka falan gezip şarj ettim arabayı park edip eve çıktım 30 dakika sonra indim bu seferde çok zor çalıştı yani 1 saat geç insem hiç çalışmıcaktı. herneyse aynı akücüye gittim sorun devam ediyor dedim. çalışırken ölçtü akü sağlam dedi. bişey olmaz idare eder deyip geçiştirdi. neyse yine aynı sorun devam etti.bende netten araştırdım biraz şarj dinamo sorunu olabilir falan dendi. bende farklı bir akücüye gittim adam ölçtü aynı değer ondada çıktı ama kırmızı bi lamba yanı bu akü bitik abi dedi. aküyü çıkarıp 10 dk dükkanda şarj etti. ucuna şerit led bağladı 3-4 dakka anca yandı. sonra kendi aküsü ile aracı çalıştırıp aküyü çıkardı. araba şarj dinamosu ile kendi kendine çalıştı bayağı.yani dinamodada bi sorun yok. şimdi yeni akü aldım yiğit akü 72 amp. inşallah yine aynı şey tekrarlanmaz. arabaya 2-3 aydır yeni bir eklendide yapmadım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Akü şans işi birde varta akü her zaman ilk tercih olması gerek bana göre.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 amper alsaniz yeterli olurdu. Aracınızı çok fazla kullanmıyorsaniz akü nun ömrünü biraz daha azaltiyor.

mtn1543

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Akü şans işi birde varta akü her zaman ilk tercih olması gerek bana göre.

hocam vartaya 220 tl dedi . yiğitide 150 tl dedi. bende zaten ekim-kasım gibi yeni corsaya geçmeyi düşündüğüm için yiğit aldım 2 sene garantisi var .

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akünün içinde plakalar varmış onlar sert bir çukura girdiğimizde bile zarar görüp akünün ömrünün bitmesine sebep olabiliyorlarmış. Benim eski aküyü de iki tane akücü ölmüştü. İkiside problem yok demişti. Sonra başka bir akücü akü kapağını açıp içine baktı. Plakalar gitmiş değiştirmen gerekir dedi. Enson gittiğim akücü de plakalar gitmiş diyince orda değiştirdim. Hiç sorun olmayan akü sert bir darbede gider dediler.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi