kayseri yeni sanayide başıma gelenler

piskoo6638

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar
aracımda lpg ye gecmeme yolda giderken lpgden benzine gecme sorunu vardı ve hararet baya yükselip geri düşüyor geri yükseliyordu aracaım 92 vectra GLA automatic

kayseri yeni sanayi sitesine gittim devlet su işlerinin ordan girdim ilk gördüğüm atiker servisine girdim hemen en baştaki dükkana sorunları hallettim herneyse bilgisayara baglandı başladı saymaya
*enjektörler meme yapmış değişecek dedi
*sıcaklık müşürün bozuk o degişecek felan filan bi ton laf saydı
sonra motorun suyuna baktıgımız su ekledigimiz bidonun kapagını açtı lpg kaçagına bakılan cihazı içine tuttu sıcak oldugu için kafası döndü makinanın . diyaframın patlamış tek degişmez beyinle degişir dedi neyse 600 tl masraf cıkardı bana sonra diyafram patladıysa contanda yanmıştır senin dedi hmn bi telefon bi adam geldi iki gaz verdi conta yanık dedi abi cek dükkana 1000 tl 2 saatte yaparım dedi kafam döndü benim neyse lpg ci sen abi müşürü degiştir gel lpg halledelim dedi neyse o fırsat bu fırsat dedim cıktım motorcuya gittim harbidende müşür bozukmuş o değişti motorcu abi bu conta yakmış dedi benim iyice canım sıkıldı yanlız bakıyorum arabada ne cekişte düşüklük var neden eksozdan duman atıyordu. neyse cıktım ordan başka bi motorcuya girdim yaşlı bi amcaydı dedim böyle böyle bindi bi tur attı indi motora baktı kurcaladı vesayre hiç bişey yok taş gibi motorun dedi bi 200bin daha yol alır nu motor dedi bende şanzuman yagını degiştirelimmi dedim degiştirelim şanzumanında vuruntu var dedi 3 lt yag koydu kırmızı 55 tl aldı benden, şanzuman yumuşadı
neyse atiker servisine girdim servis baktı abi senin şamandıra bozuk şamandıra bozuk oldugundan sen lpg yi var biliyon basıyon oda lpgden benzine geciyor tabi dedi,anlattım durumu böyle böyle işlemler yaptı şu bozuk bu bozuk dedi dedim kim şu köşebaşındakı mi dedi evet dedim allahtan paranı kaptırmamışssın söktgünü geri takan bi yer orası dedi diyecem oki paçayı zor yırttım abi siz siz olun kayserideki opeldaşlarım dsi den sağa döner dönmez sol kolunuzun üztündeki atiker servisine sakın ugrmayın oglandaki tipde zaten şopar gibiydi sanki 3 gün tulum giymiş 4. gün usta olmuş bi tipdi
(uykulu yukulu yazdım yazım hatalarından dolayı tüm forumdan özür dilerim)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verilmiş sadakanız varmış. Bu gibi durumlarda zaten bir kaç yere göstermekte fayda vardır. Geçmiş olsun.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi o izmirdeki otomatik A kasa Vectra'nın biraz baş ağrıtabileceğini söylemişti sana Savaş abi @smihci ... Bu tip problemleri şimdi çözdüysen bile ilerde başka yerlerden patlak verecektir elbet, gönül isterki vermesin inşallah vermez ama biraz problemler yaşayabilirsin...

Bu arada bende Kayseri'deyim... LPG dükkanları hakkında pek bilgim yok, eğer olsaydı seni en iyi yere yönlendirebilirdim... Ama mekanik motor olarak sana tavsiye edeceğim yer UZMAN OPEL servisidir... 10 numara insanlardır, gerçekten müşteriyle ilgilenirler, benim ustam oradaki Ümit ustadır, Hüseyin ustada sağlam ustadır... Bazen kafama eser götürürüm arabayı, eğer müsaitse biner bir tur atarız ses soluk ne varsa dinler, sorun varsa söyler... Sorunu tespit etmekte zirve bir yerdir, tavsiyemdir abi bundan sonra UZMAN OPEL'e uğramadan hiçbiyere gitme...