Benzine bir zam daha!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
% 47 nasılsınız? Kulaklarınız çınlıyor mu?

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinin litresi 3,29dan 3,34'e çıktı arkadaşlar..

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akaryakıt fiyatlarına zam
07 Ağustos 2009 Cuma 00:29
EPDK duruma el koydu ama vatandaş pişman oldu. Üst üste yapılan zamlar resmen canımızı okudu. İşte yeni zam;

Akaryakıt ürünlerinden 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatına litrede 5 kuruş, motorine 4 kuruş, kırsal motorine ise 3 kuruş zam yapıldı.
Edinilen bilgiye göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK), kurşunsuz benzin, motorin ve kırsal motorinde bayi satışlarına dönük dün yaptığı tavan fiyat artışı, akaryakıt dağıtım şirketlerince bugün satış fiyatlarına aynen yansıtıldı.
Buna göre akaryakıt dağıtım şirketlerinden Shell, OPET, Petrol Ofisi, BP, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatını litrede 3,29 liradan 3,34 liraya çıkardı.
Motorinin satış fiyatı litrede 2,62 liradan 2,66 liraya, kırsal motorinin satış fiyatı da 2,49 liradan 2,52 liraya yükseldi.
Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
ya arkadaş illallah ettim yani dun sabah ne guzel evden besmeleyle çıktım ki gecesi de kandil duamızı ettik falan benzin almaya yanaştım ne göreyim zam gelmiş ama 1 krş değil 5 krş birden bastım kufuru sabah sabah krız teğet geçti hamdolsun zamlara devam

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında tam bir danışıklı dövüş bu olay. Bundan 1 ay kadar önce EPDK fiyatlar fahiş diye müdahalede bulundu ve fiyatı 2,94 gibi bir rakama indirdi. Bu işlemin tek amacı gelecek olan zamma ( vergi artışı ) taban hazırlamaktı. Zaten 10 gün sonra vergi artışı yapıldı ve benzin tekrar 3.20 seviyelerine yükseldi. ( Bahanesi krizin uğrattığı zararı kapamak ) Şimdi bu indirim yapılmasa ve artış mevcut fiyatın üstüne gelse idi fiyat 3,50 civarı olacakdı ki buda çok tepki çekerdi. %47 memnundur umarım.
2008 yılının ortalarında petrolün varil fiyatı 160 - 180 Dolar gibiydi yanılmıyorsam. Şu an güncel durumu bilmiyorum ama 50 Doların üstünde değildir. Ama 2009 yılı içinde 38 dolara kadar geriledi varil fiyatları ama bizim benzinimiz bırakın % 50 leri % 25 kadar bile inmedi. 160 dolar iken 3,70 TL civarlarında alıyorduk 38 Dolar ikende 3,25 TL civarlarında aldık.
Kazın tüyü kalmadı ama halen yolmaya çalışıyorlar. Gerçi tek benzin değil olay daha neler insanı çileden çıkarıyor bu ülkede. Allah sonumuzu hayır etsin. Gün olur devran döner umarım.

Alper-PD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin özü devlet akaryakıt firmalarına bu parayı yedirmedi kendi yiyor.

cortez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:mad:hayret bugün zaman halbuki alışmıştık...

chuqhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha bunlar bişi deilki =)) benzinin varili 70 dolar bile deil bide 140 olunca görün siz 6 ya çıkar o zman herhalde kimsede sesini çıkartmıo ki :S