Akaryakıtta zam yoldan çıkacak!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
tayyipsiz hava sahasi istiyorum artık ya
Kimler istemiyor ki? Tayyip artık açılım ile yatıp açılım ile kalkan bir başbakan oldu. PKK'lılara kıyak atacağım diye vatandaş ne halde haberi bile yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim kasko 850 tutmuştu. Mart ayında başlıodu. Bana 12 ye böleyim dedi. bende sen 8 e böl, malum kışın doğalgaz parası var dedim:)
sen yine iyisin abi ben bu sene kasko yaptırmayı düşünmüyorum euro dizelden kırsala düştük bakalım allah beterinden korusun

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinin artmasına ÇOK seviniyorum arkadaşlar. Keşke litresi 20 MİLYON olsa. Artık kimse toplu taşıma kullanmıyor. Artık herkesin kendine ait arabası var. Araba almak artık zor değilki. Yanlış anlamayın ama ortalık, DAĞLAR TAŞLAR arabayla dolmuş artık. Şehirlerde temiz hava yok. Kusura bakmayın hergün korna sesleriyle uyanmaktan bıktım. Yolda yürürken yanımdan geçen arabaların dumanını yutmaktan bıktım. Ben işe bisikletle gidip geliyorum. İşyerinde meşhurum ben neymiş " Burak Bey'in arabası varda bisiklete biniyor işe bak:)" der gibi! Ne oldu kardeşim beğenemedin mi? Küçük mü düştüm. Doğaya saygım var benim. Denize giripte işeyip çıkanlardansan ne diyim sana işeme mi diyim? Güzelim Ankara'mda ne bir bisiklet yolu var nede adamakıllı kaldırımlar. Kaldırımdan gitsek kardeşim "burda insanlar yürüyor" derler, "başka yolmu yok" derler. "Peki nerden gidiyim ey vatandaş???". Ülkem boydan boya OTOYOL olmuş. Lanetler olsun. Yaşanmaz oldu yaşanmaz................. Vallahi gurbetçiler boşuna gurbetçi değil be !!!!

İnşallah tepki almam. Bu aralar bu konular çok takılıyorda kafama arkadaşlar. Hepinize saygılarımla.

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'daki otobüs duraklarının bir kaç yıl evvelki (özellikle okullar açıldıkdan sonraki sabah ve akşamüstü) halleri aklıma geldi. Ankara'da yaşayanlar artık toplu taşıma araçlarını kullanmıyorlarsa birkaç nedeni olabilir. 1- Parası olanlar işe arabayla gidip geliyorlardır. 2- Parası olmayanlar da tabana kuvvet yürüyorlardır. 3- Şu an nasıl bilmiyorum ama bir aralar Ankara'nın toplu taşıma araçları resmen dökülüyordu. Ankara'dayken mümkün mertebe dökülen, pislik içerisindeki, yollarda sık sık arıza yapan otobüsleri barındıran EGO'yu değil dolmuşları tercih ederdim. Bir diğer nedende bazı otobüs ve dolmuş duraklarının ilk hareket noktalarının yerleri konum olarak berbat. Malum bu duraklar genelevin önünde, birahanelerin pavyonların çok yakınında, yani izbe, belanın ber an olabileceği yerlerde. İ.Melih namus iffet diyor ama nedense özellikle Bentderesi'ndeki otobüs ve dolmuş duraklarının yerlerini inatla değiştirmiyor. Bu durakları kendi eşi kullanmak zorunda olsa acaba iki günde durakların yerlerini kendi elleriyle değiştirmez mi? Ne yalan söyleyeyim 43 sene Ankara'da yaşadım, özellikle son yıllarımızda toplu taşıma araçlarını zorunlu olmadıkça, özellikle mesai saatlerinin başlangıç ve bitiş saatlerinde ne ben ne de eşim tercih ettik.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimler istemiyor ki? Tayyip artık açılım ile yatıp açılım ile kalkan bir başbakan oldu. PKK'lılara kıyak atacağım diye vatandaş ne halde haberi bile yok.
:good::good:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolmuş ve otobüs duraklarının yeri hakkında çok haklısın Savaş abi. Ama artık o eski EGO otobüsleri yok. Doğalgazla çalışan mavi beyaz EGO otobüsler çalışıyor şu anda. Yeni model bunlar. Sadece bazı hatlarda özel halk otobüsleri kaldı. Geçen senede midibüsten özel toplu taşıma araçları eklendi. Şu anda toplu taşıma sorunu yok Ankara'da. Dediğin gibi sadece durakların yeri berbat. Örneğin şu anda Kızılay-Güvenpark TAM BİR MEZBELE. Herkes kafasına göre, bir gidinde görün lütfen.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni otobüsler hayırlı olsun, inşallah değerini bilip temiz kullanırlar. Güvenpark bizim zamanımızda tinerci, berduş yatağı idi. Özellikle karanlık kış günlerinde genç bir kadın veya çocuk için bu parktan geçmek yürek isterdi. Başbakanlık, MEB, Yargıtay binalarının burnunun dibimde böyle bir ortam, mezbelelik herhalde dünyanın hiç bir yerinde yoktur. İ.Melih bazı beğenmediği kurumları, işyerlerini, mal sahiplerinden kanuni veya diğer medeni yollarla alamayınca galiba çareyi böyle buluyor. Başkentin gözbebeği Ulus adeta kaderine terk edilmiş gibi, insanlar ulaşım araçlarına binebilmek için köhne Ulus'un sokaklarında korka korka geziniyor. Tarih kokan eski Ankara restore edileceğine tinercilerin berduşların ellerine terk edilmiş. Yanına ailesini alıp buraları rahatça gezen kaç Ankara'lı var ki?