Akaryakıta büyük zam :(

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bence Cem Uzana destek verelim, mazot 1 TL olacak demişti:D
Onuda RTE bitirdi.

Şaka bir yana memleketin her konuda çivisi çıktı. Artık önüne gelen askerede dava açacak orayıda siyasileştirecekler içine edecekler. Böylelikle Laik ve demokratik bir ülkenin korunmasındaki son kalede düşmüş olacak.

Ecevit hükümeti döneminde (2001 krizinden sonra) yollarda insanlar makam otolarına yumurta, soğan v.s. şeyler attı. hatta bende attım. kim olduğunun önemi yok devlet ve hükümet erkanından kim geçse hal buna net olarak tepkisini gösterdi. Hatta kırmızı ışıklarda beklemek zorunda kaldılar. bir keresinde benim tam önümde dönemin (sanırım MHP li maliye bakanına) ışıklarda bir vatandaş arabasından indi ve makam aracına bağırarak yürüdü korumalar son anda yetişti adam araca tekme atmayı başardı, tabi hiçbişey diyecek ve yapacak yüzleri olmadığından alelacele uzaklaştılar. diğer insanlarda çok tepki gösterdi.

Bu hareketler öyle çoğaldıki artık çakma sivil plakalarla ve daha az eskortla gezmeye başlamışlardı belli olmamak için.

Bence asıl sivil protestoyu böyle yapmalıyız. en demokratik hakkımız. hatta yolların kesilmesine izin vermemeliyiz. vergisini ödediğim yolumda gidiyorum deyip polise işine bak diyebilmeliyiz ki geçenlerde ben bunu yaptım. motorsikletli trafik yanıma gelip sağa çekip bekleyin dedi neden dedim başbakanın konvoyu geliyor dedi. banane dedim yol benim yolun gelsin geçsin dedim. hatta adam yayalarada kaldırımda durmayın falan diye anonslar yaptı. durmadım devam ettim eskortlardan biri sıkıştırdı beni biraz ama ben bekliyordum bu hareketi. elime cep telefonumu aldım kamerasyı açtım daha beter bişey yapmaya kalksa hemen çekip tv lere gönderecektim.

Anlayacağınız haklarımızı bilelim ona göre medeni tepkimizi gösterelim. utanıp yerin dibine girmeleri gerekiyor. başka türlüsü olmaz maalesef bu ülkede.
Bu yazının altına imzamı atarım...

Deniz İçgüdel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onuda RTE bitirdi.

Şaka bir yana memleketin her konuda çivisi çıktı. Artık önüne gelen askerede dava açacak orayıda siyasileştirecekler içine edecekler. Böylelikle Laik ve demokratik bir ülkenin korunmasındaki son kalede düşmüş olacak.

Ecevit hükümeti döneminde (2001 krizinden sonra) yollarda insanlar makam otolarına yumurta, soğan v.s. şeyler attı. hatta bende attım. kim olduğunun önemi yok devlet ve hükümet erkanından kim geçse hal buna net olarak tepkisini gösterdi. Hatta kırmızı ışıklarda beklemek zorunda kaldılar. bir keresinde benim tam önümde dönemin (sanırım MHP li maliye bakanına) ışıklarda bir vatandaş arabasından indi ve makam aracına bağırarak yürüdü korumalar son anda yetişti adam araca tekme atmayı başardı, tabi hiçbişey diyecek ve yapacak yüzleri olmadığından alelacele uzaklaştılar. diğer insanlarda çok tepki gösterdi.

Bu hareketler öyle çoğaldıki artık çakma sivil plakalarla ve daha az eskortla gezmeye başlamışlardı belli olmamak için.

Bence asıl sivil protestoyu böyle yapmalıyız. en demokratik hakkımız. hatta yolların kesilmesine izin vermemeliyiz. vergisini ödediğim yolumda gidiyorum deyip polise işine bak diyebilmeliyiz ki geçenlerde ben bunu yaptım. motorsikletli trafik yanıma gelip sağa çekip bekleyin dedi neden dedim başbakanın konvoyu geliyor dedi. banane dedim yol benim yolun gelsin geçsin dedim. hatta adam yayalarada kaldırımda durmayın falan diye anonslar yaptı. durmadım devam ettim eskortlardan biri sıkıştırdı beni biraz ama ben bekliyordum bu hareketi. elime cep telefonumu aldım kamerasyı açtım daha beter bişey yapmaya kalksa hemen çekip tv lere gönderecektim.

Anlayacağınız haklarımızı bilelim ona göre medeni tepkimizi gösterelim. utanıp yerin dibine girmeleri gerekiyor. başka türlüsü olmaz maalesef bu ülkede.

Abi böyle bişey yapsak bu yüzsüz, namusuzlar bizi içeri atmazmı?
Yumurta az bunlara taş, kaya, gıranit bile az...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Al Paciona´isimli üyeden Alıntı
Onuda RTE bitirdi.

o tepkiyi bunlara verirsen ergenekoncu derler :D

tek başına iktidar bu memlekete fazla.. hele bunlara çok fazla..

çok içimden gelerek söylüyorum.. Allah bunlara oy verenlere akıl fikir ihsan eylesin..

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
bakalım daha neler olucak. adamlar mecbursunuz seve seve alıcaksınız der gbi hareket ediyolar.....

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 milyon insanı içeri atacak halleri yokya??? Halk biraz kıpırdasa inanın içeri atma cesaretini göstermeyi bazı yasaları ağızlarına bile alamaz bunlar.

İşler tersine döndüğü anda her birinin nereye kaçacağı belli bunların. Hatta süleymaniyedeki çuval olayının olduğu gün başbakan ve c.başkanı ayrı şehirlerdeydi. ikisininde olaydan haberi vardı (olmadan önce). bunlar gözdağı vermenin bazı evreleriydi. eğer asker farklı tepki verse o gün ABD ikisinide alıp kaçıracaklardı şeklinde bir senaryo var. tüm Ankara bunu konuştu o günlerde.

Neyse kısacası seçim sonuçlarına göre halen memleketin %50 si bunlardan yana değil ve o %50 nin %25 i gerekli tepkiyi verse bundan askerde cesaretlenir diğer örgütlerde. Bak nasıl indiriyorlar benzinide doğalgazıda. hatta emekli maaşları bile artar eminim.

hatırlarsanız 2002 seçimlerinden sonra ilk dönemlerinde bazı yasaları çıkarma girişiminden önce piyasanın nabzını yoklamak için basına sızdırılır hatta bazı siyasiler bunun için yorumlar yaparlardı. tabi o dönem c.başkanımızda sağlam bir faktördü. halkın ve c.başkanının verdiği tepkiler doğrultusunda o girişimlerini ya değiştirdiler yada hiç gündeme getirmediler. bunlar uyanık adamlar. herşeyin en uygun zamanını bekliyorlar. şuan ellerinde inanılmaz bir fırsat var ve bunu birdaha yakalama şansları yok. en iyi şekilde değerlendiriyorlar.

Biraz kendimize gelelim. tam zamanında ve yerinde tepki verelim lütfen. mutlaka düzelecek bişeyler bu böyle olmaz.

Herkese iyi forumlar.