Benzinde Yığılma & Gaza Geç Tepki

cioman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Günaydın;

97 Corsa B Sahibiyim. 2 tane sıkıntım var.

1. Araç benzinde iken zaman zaman yığılma oluyor daha sonra aniden fırlıyor. Benzin hortumlarında tıkanıklık mı var yoksa bezin pompasından kaynaklı mı? Benzin pompasını yandığı için değiştirmiştim ama orjinal mi yoksa yan sanayi mi taktık tam olarak hatırlamıyorum.

2. Araç soğukken lpg'de gaza bastığım zaman devir önce düşüyor stop edecek seviyeye geliyor ayağımı gazdan çekmiyorum ve tekrar devir yükseliyor. Bazende gaza hızlıca basıp çekiyorum ama tepkisi çok yavaş oluyor.

Sıkıntıların kaynağı nedir acaba? Cevaplarınız için teşekkürler...

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte benim uzmanlık alanım. dostum öncelikle egr valfini körletiyosun. 5 dk da conta ile körleniyor. araç 8v mi

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıralı lpg var ise uzmanlık dışıma çıkıyor. kolay gelsin

okursanız belki faydası olur

1998 model tek nokta aracım (corsa 8v) özellikle havalar ısımaya başladığında 3, 4 saat park edip hareket ettiğim ilk 5 dk içersinde 2. viteste gaz yemiyor yığılıyor ve kesiklik yapıyordu. ısı müşiri, egr valfi,oksijen sensörü, yağ değişimi, benzini başka istasyondan alma, karbon clean, baskı balata, fren diskleri, triger kayışı, boğaz kelebeği sensörü, throttle body, egzost (komple), buji kablosu, ateşleme bobini ve aklıma şu an gelmeyen ve yetkili/özel servislerin tavsiyeleri üzerine her şeyi değiştirdim. Orjinallerini kullandım 2 milyara yakın masraf yaptım. problem bir türlü çözülmedi. Daha sonra bir rus sitesinden aracım için, doğanların enj. modellerinde kullanılan champion buji (tek tırnak RC7cc) nin de kullanılabileceğini öğrendim. yetkili ve yetkisiz servislerin ısrarla olmaz demelerine rağmen 4 tanesini 15tl ye alarak aracıma kendim taktım. 3 gündür deniyorum inanamıyorum ama araç serileşti kesiklik problemi kayboldu. Sizlerle paylaşmak istedim. saygılar. yorum yaparsanızda sevinirim.

okursanız belki faydası olur