B kasa Vectra Almayı düşünüyorum bu araç hakkında bilgim yok yardımcı olur musunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:bir::bir::bir:
[MENTION=54867]EMRE[/MENTION]Ünan abide vectrayı itin gözüne sokmuş:rakir: Abi bu kadar mı bıktın arabadan:dil:

Ben 3 senedir biniyorum, memnunum. Şehir içinde hantal, kasislerde traktör sayılır. Uzun yolda binecekseniz tavsiye ederim. Şehir içinde kullanacaksanız mutlu etmez. Ayrıca bakımlarını, zamanında yaptırmanız doğru ustayı bulmanız lazım vs... Temiz bi vectraya uzun yıllar binersiniz, keyifte alırsınız. Oluşan arızalarda yansanayi parça kullanarak arızayı çözmez büyütürsünüz. Bu her araçta böyledir aslında.

Benim size önerim, kendi beğendiğiniz sevdiğiniz sahip olmak istediğiniz aracı almanız. Başkaları ne der, orası bozukmuş burası kötüymüş, Ahmet abi alma dedi olayına girersen içinden çıkamazsın. Herkes kendi zevkine göre tavsiyede bulunup ısrar edecektir. Onu alma bunu al diye. Ben başkalarını dinlemiş olsaydım şu anda 99 model broadway'e biniyor olurdum :D Gittim kendi zevkime göre hoşuma giden vectrayı aldım, mutluyum. Arıza çıksada severek yaptırıyorum:)

ben vectra b hastasıyım :D
206 almadan önce çok baktım ancak alayı yıkık olurmu bir arabanın :D yıkık olmayınıda uçuk paralar. açıkçası 2000 model 99 model arabaya 19 20 bin vermek bana mantıklı gelmiyor. o yüzden vectradan kaçtım. gerçi astra g'de ele düştü alayının km geri çekildi ve elektrik aksamı sorunlu olanlar. çok satılan aracın malesef en büyük sorunu. bakın bakalım yıkık mazda görebilir misiniz ? göremezsiniz satılmadı çok alanlarda senelerce kullandı tek elden yada max 3 elden alırsınız. ama astra vectra öylemi 10 tane kocası olan araçlar artık...

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et

ben vectra b hastasıyım :D
206 almadan önce çok baktım ancak alayı yıkık olurmu bir arabanın :D yıkık olmayınıda uçuk paralar. açıkçası 2000 model 99 model arabaya 19 20 bin vermek bana mantıklı gelmiyor. o yüzden vectradan kaçtım. gerçi astra g'de ele düştü alayının km geri çekildi ve elektrik aksamı sorunlu olanlar. çok satılan aracın malesef en büyük sorunu. bakın bakalım yıkık mazda görebilir misiniz ? göremezsiniz satılmadı çok alanlarda senelerce kullandı tek elden yada max 3 elden alırsınız. ama astra vectra öylemi 10 tane kocası olan araçlar artık...
Çok doğru bi şeye parmak bastin. Bi araba ne kadar çok el degistirirse o kadar sorunu artar. Ben şanslıyım ki 3. Sahibiyim :) piyasa gerçekten piyasa olmuş. Temiz araba bulmak zor...

bamsıbeyrek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda deneyimlerini anlatan arkadaşlara katılıyorum bende de 2000 1.6 vectra var 2.sahibiyim rally yapma niyeti olmayan herkes temiz bulduğu vectraya yıllarca binebilir tadınıda çıkarır...
Ben aracımın 2.sahibiyim 180 binde ufak tefak problemler hariç burda yazıldığı problemleri yaşamadım temiz kullanıp bakımlarının faturalarını dahi sakladım kullanma klavuzu dahi hala durur bu yüzden temiz kullanılan bi araba her zaman iyidir; temiz değilse marka farketmez hepsi sanayi çevresi yaptırır
Allah herkesi kazasız, belasız ve arızasız günler nasip etsin...

vabisci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model 1.6 vectra'm var benzinle biniyorum lpg yok güneş yanığı dışında hiç bir sorunum yoktu onu da boyatarak hallettim memnunun herkese keyifli sürüşler :)

musty34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cümleten selamun aleyküm.
öncelikle kendimi tanıtayım adım mustafa yaşım 25 istanbuldan aranıza katıldım.
bende vectra hevesi yüzünden foruma üye oldum bi çok forumda üyeliğim olduğu için yeni başlık açmaktansa bu başlık altında devam etmeyi uygun gördüm.
sımdı sıze kendım hakkında kısaca bılgı vereyım.
gecen sene ilk araba deneyimini 2011 model 55 bin km de 1.3 linea ile yasadım.
tam 1 yıl kullandım ve 6500 km yaptım.yaşıma rağmen sakin kullanan biriyim arabayı fazla zorlamam yıpratmam,yolda çakıl taşı görsem manevra yaparım o derece yani :)
neyse bir sene içerisinde kendimi gözlemledim test ettim hem dizel arabaya gerek olmadığını hemde yakında düğün hazırlıklarına başlayacak olmam nedeniyle satıp daha düşük modelli,benzinli,vergisi daha az,az sorunlu,18-23 bin tl arası araba bakarken aklıma vectra geldi.
vectraların dış tasarımı çok hoşuma gittiği için iki gündür araştırdım hatta bu konuyu da baştan sona okudum.
hor kullanılan çoğu arabanın model yılı,yaşı,markası farketmezsizin masraf çıkaracağını düşünüyorum.o yüzden size şu sorun çıkar mı çıkmaz mı diye sormucam.
neyse gelelim can alıcı soruya.ilgilendiğim bi araç var.ilk sahipleri.kendilerini aradım tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdıklarını,gedizlere gitiiğim zaman bakım dökümnalarını alabileceğimi söylediler.ön-arka tamponda ve kaputta boya varmış değişen yokmuş,tüp yokmuş km de orinal,son fiyat olarak ben 22 teklif ettim 23 olur dediler.aracın başına gidip pazarlık yapıldığında 500 daha kırdırırız diye düşünüyorum.sizce bu araba bu para eder mi ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer km düşükse eder ancak o paraya daha modelli c sınıfı araç alabilirsin.

musty34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O fiyatlara 2000-2003 arası megane 1 ler var. Galerici bi arkadaşım vectra alma parçası Vs pahalı satacagin zaman elinden zor cikarirsin megane 1 al dedi ama. Gerçekten kafam çok karışık durumda :(

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2000 model Vectra 1.6 var,makyajlı kasa diye bilinen,gümüş gri renkli.Parçası pahalı değil kardeşim,çoğu yerli arabadan dahi daha ucuz.Büyük şehirlerde her türlü yedek parçası bulunur,çıkma parça da bulursun.Ben de bazı sorunlar yaşadım,çözemediğimiz durumlar da oldu,fakat yine de alımlı arabadır,güncelliğini kaybetmemiş bir kasadır,hala temizi döner baktırır kendisine.Bakımını yaptırdığınız sürece temiz bir vectra sıkıntı çıkartmaz,çıkartsa da bunlar her arabada olabilen sıkıntılardır.İnsanlar ömürlük parçaları dahi kronik sıkıntı olarak nitelendirebiliyor ülkemizde.
Sana tavsiyem eğer temizini bulabilirsen 99 GT al,ama piyasada çok azdır,çoğu da kurcalanmıştır.Yani şansına bulabilirsen.156 ps orijinal güç değeri,yakışıklı da araçtır.Diğer tavsiyem makyajlı kasa 2000 motor cdx al.Manuel olanlara bak,yakıtları o kadar korkulacak değerlerde değildir bu araçların.Bir de motoru iyiyse tadından yenmez.
Ee tabi vectra bir hastalık,ben de vazgeçemeyenlerdenim :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh ya :D 22.500 'e vectra b satılıyor ben şaşırıyorum. etmez hocam etmez. gidin lagunalara bakın gidin 406 bakın. gidin başka araba bakın arttırmasın millet şu araçların değerlerini...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben tekrardan 24 bine aldım :) temiz araba her zaman iyi para :) ve şunuda belirteyim araç temiz ise yaşlandıkça dahada ilgi çekiyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...