B kasa Vectra Almayı düşünüyorum bu araç hakkında bilgim yok yardımcı olur musunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deniz35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar.Foruma yeni katıldım, B kasa Vectralara olan merakım ve hevesim yüzünden burdayım.
1998-2000 arası bir Vectra almak istiyorum, ancak servis ve bakım masrafları varsa kronik arızaları ve maliyetleri, genel yedek parça piyasa durumu nedir? 1.6 mı 2.0 mı tercih etmeliyim hangisi verimli olur? Km ne kadar önemli ? Ve iyi bir Vectra'ya ne kadar öderim ?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada en giderli olan modeller 2000 model 2.0 CDX olanlar ve 98-99 model 2.0CD makyajsız kasalardır. Bakım maliyeti en düşük model 2.0CD dir, yan sanayi parçası bolca var ve kronik sorunu da en bol olan motor seçeneğidir. Ben bu motor üzerinde çokça tecrübeye sahip olduğumdan ucuz vectra alıp kendim adam etme yoluna giderim ancak sizden 16-17bin limitinden daha aşağı inmemenizi öneriyorum, ucuz vectra insanı canından bezdirebiliyor. Bir de vectra alırken kenara 2-3bin lira potansiyel masrafı için ayırmanız gerekir, kalitesine göre ucuz olan arabadır bu yüzden piyasada bolca hor kullanılmış arabalar görürsünüz, elektrik tesisatı yenilenmiş bir vectra B kesinlikle üzmez. Tesisat sensörler sıfırlanır ve uzunca süre can sıkmaz...Forumda bu araba üzerine tonla konu var onlara da göz atın değişik fikirler de vardır...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paranı başka sekilde değerlendir ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şekli güzel. 10 sene kullandım, inat ettim, dünyaları verdim araca. Vectra B sahipleri kızacaktır belki ama alma artık. 20 seneden eski teknolojisi, yerli üretimlerin paslanması, çok kötü direksiyonu, kötü konforu, elektrik, beyin arızaları, kronik arızaları derken canın sıkılır. Pahalıya temiz araç vardır elbet ama Türkiye'de 10 tane temiz Vectra B kalmamıştır.

Astra G bak. Hem teknoloji, yol tutuş, paslanmazlık, elektrik tesisatı daha sağlam, beyinler de öyle ön takımda vs. vs. Tamam farklı sınıflar ama 20 senelik araç alıyorsun, o sınıf farkını Astra diğer artıları ile 10 kez kapatır.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şekli güzel. 10 sene kullandım, inat ettim, dünyaları verdim araca. Vectra B sahipleri kızacaktır belki ama alma artık. 20 seneden eski teknolojisi, yerli üretimlerin paslanması, çok kötü direksiyonu, kötü konforu, elektrik, beyin arızaları, kronik arızaları derken canın sıkılır. Pahalıya temiz araç vardır elbet ama Türkiye'de 10 tane temiz Vectra B kalmamıştır.

Astra G bak. Hem teknoloji, yol tutuş, paslanmazlık, elektrik tesisatı daha sağlam, beyinler de öyle ön takımda vs. vs. Tamam farklı sınıflar ama 20 senelik araç alıyorsun, o sınıf farkını Astra diğer artıları ile 10 kez kapatır.

kötü konfor mu ilk defa duydum herhalde mercedese biniyor olmalısınız :)

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle 2.0 tercih edin. yalnız şehiriçi trafiğinde yoran bi araç. alt devirleri hantal. uzun yola çok daha uygun. ama yine de o performansa ve kasa ağırlığına rağmen çok az yakar. bu araçların boyasından değişeninden daha önemli olan motor kondüsyonu ve özellikle elektrik tesisatıdır. sağından solundan ses gelmiyosa boyasına kilometresine bakmayın derim :D bi de lpg takılmamış bulup iyi bildiğiniz bi yerde lpg taktırırsanız daha iyi olur.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
kötü konfor mu ilk defa duydum herhalde mercedese biniyor olmalısınız :)

Doğru mercedese biniyorum da, o değil mesele. Vectra ile tümsek konforu kötü. Arka koltukta hele çok çok kötü. Çukurdaki konforu da kötü. Bozuk zeminde aynı. Sert araç, konforsuz. İstediğiniz hızda, istediğiniz tümsekte, çukurda Vectra B, Astra G, Astra H, Wv her model, Mercedesi de geçirelim. Vectra B önü dan dun, arka koltuk ise hoplar çok kötü.

99 model Sıfır 2 adet aldım, babama da aldım, toplam 2 araçta 300.000km den fazla yaptık. Sonuncusunu 11 yaşındayken sattık. Eibach + Koni denedim, Gt yay+ Koni denedim, sadece koni denedim, Jantları 15-16-17 yaptık. 15 de daha fazla yanak yükseltemedik, Michelinde sabit kaldım. Diğeri araç ise hep original kaldı. Bildiğin hiçbir türlü Astradaki kadar yol konforu yok. Direksiyonu da konfora sokarsak eğer. Çok gereksiz ağırdır. Ayrıca geç tepki verir, hatta autobild di sanırsam zamanında Astra G yi tanıtırken, selefi Astra F ve Vectra B ye oranla %20-35(tam hatırlamıyorum) daha hızlı tepkime olduğunu belirtmişti. Zaten dikkat ederseniz, önce kırarsınız, araç biraz lagda kalır, öyle tepki verir. Koltuğun içindeki saç oturaklar 100 kilodaki kişiler oturuyorsa çatlar, hafif gıcırdar vs. keza Astra G de de aynı malzeme ve hata var. Döşeme kalitelidir, ses yalıtımı iyidir, elektonik klima konforludur ama üfleme derecesi günümüz standartı altıdır. Ama genel olarak araç mekaniği nedeni ile bana göre Konforsuzdur. Şahinden inip, 15 liraya 15 yaşındaki araca ilk binen için ise yer uçağıdır. Forumdaki çoğu Vectra b sahibine 3 kollu direksiyon getiren, gösteren, renkli ekranı gösteren, cruise control takan, f17-17r-23 şanzuman monteleyen, koni, eibach, vs. ile uğraşmış, halen destek veren biriyim. Benim Tecrübem böyle, herhalde sizin tecrübeniz daha fazla :) Vectra B sahibi olarak aracınızı körü körüne savunmayın. Artıları ve eksileri olan bir araç. Allah daha çok kazandırır insallah size, nasip eder daha iyi araçlara binersiniz, o zaman hak verirsiniz bana. 96-97 yılında 10,5 milyara almıştım, Zamanının çok ötesinde bir araçtı ama artık insanların konfor beklentisini/düşüncesini veremez. Şahine, ladaya, torosa, eski model araçlara göre elbet konforludur, ama 2014 yılında o aracın konforu, alt segment Astra daha alt segment Corsaya göre parça kaliteleri çok kötüleşmesine rağmen çok daha kötüdür. Mercedese binmem neden sorundur bilmem ama Astra aracımda var, günlük biniyorum, yeterince güzel bir araç.

Tartışılacak konu 18.000 lira verilen bir araç için karşılığında alınacak konfor yeterlimidir? 18-20.000 aralığı için sunduğu konfor yeterince tatminkar olmasına rağmen, son 8 senedir üretilen alt sınıf araçlar hariç, yetersizdir. Sizi tatmin ediyorsa, size iyidir.

_Vectra_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model direk vectra cdx alın km ye takılman cdx ler genellikle 200.000 civarında veya fazla olabilir temiz bakımlısı ve motor tesisatı düzenli eletrik tesisatında sorun olmayan bir vectra alırsanız 1-2 milyar fazla verir alırdım ben tadından yenmez :) makyajlı kasa ile makyajsız kasa ile dağlar kadar fark varmış altını çizmek istedim

Temiz vectra keyif sürdürür.
Kelepir vectra süründürür bu kadar diyorum :)

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru mercedese biniyorum da, o değil mesele. Vectra ile tümsek konforu kötü. Arka koltukta hele çok çok kötü. Çukurdaki konforu da kötü. Bozuk zeminde aynı. Sert araç, konforsuz. İstediğiniz hızda, istediğiniz tümsekte, çukurda Vectra B, Astra G, Astra H, Wv her model, Mercedesi de geçirelim. Vectra B önü dan dun, arka koltuk ise hoplar çok kötü.

99 model Sıfır 2 adet aldım, babama da aldım, toplam 2 araçta 300.000km den fazla yaptık. Sonuncusunu 11 yaşındayken sattık. Eibach + Koni denedim, Gt yay+ Koni denedim, sadece koni denedim, Jantları 15-16-17 yaptık. 15 de daha fazla yanak yükseltemedik, Michelinde sabit kaldım. Diğeri araç ise hep original kaldı. Bildiğin hiçbir türlü Astradaki kadar yol konforu yok. Direksiyonu da konfora sokarsak eğer. Çok gereksiz ağırdır. Ayrıca geç tepki verir, hatta autobild di sanırsam zamanında Astra G yi tanıtırken, selefi Astra F ve Vectra B ye oranla %20-35(tam hatırlamıyorum) daha hızlı tepkime olduğunu belirtmişti. Zaten dikkat ederseniz, önce kırarsınız, araç biraz lagda kalır, öyle tepki verir. Koltuğun içindeki saç oturaklar 100 kilodaki kişiler oturuyorsa çatlar, hafif gıcırdar vs. keza Astra G de de aynı malzeme ve hata var. Döşeme kalitelidir, ses yalıtımı iyidir, elektonik klima konforludur ama üfleme derecesi günümüz standartı altıdır. Ama genel olarak araç mekaniği nedeni ile bana göre Konforsuzdur. Şahinden inip, 15 liraya 15 yaşındaki araca ilk binen için ise yer uçağıdır. Forumdaki çoğu Vectra b sahibine 3 kollu direksiyon getiren, gösteren, renkli ekranı gösteren, cruise control takan, f17-17r-23 şanzuman monteleyen, koni, eibach, vs. ile uğraşmış, halen destek veren biriyim. Benim Tecrübem böyle, herhalde sizin tecrübeniz daha fazla :) Vectra B sahibi olarak aracınızı körü körüne savunmayın. Artıları ve eksileri olan bir araç. Allah daha çok kazandırır insallah size, nasip eder daha iyi araçlara binersiniz, o zaman hak verirsiniz bana. 96-97 yılında 10,5 milyara almıştım, Zamanının çok ötesinde bir araçtı ama artık insanların konfor beklentisini/düşüncesini veremez. Şahine, ladaya, torosa, eski model araçlara göre elbet konforludur, ama 2014 yılında o aracın konforu, alt segment Astra daha alt segment Corsaya göre parça kaliteleri çok kötüleşmesine rağmen çok daha kötüdür. Mercedese binmem neden sorundur bilmem ama Astra aracımda var, günlük biniyorum, yeterince güzel bir araç.

Tartışılacak konu 18.000 lira verilen bir araç için karşılığında alınacak konfor yeterlimidir? 18-20.000 aralığı için sunduğu konfor yeterince tatminkar olmasına rağmen, son 8 senedir üretilen alt sınıf araçlar hariç, yetersizdir. Sizi tatmin ediyorsa, size iyidir.

yok ben körü körüne savunmadım da ilk defa duydum konforsuz diyenini mercedes örneğini verdim çünkü daha konforlu olabilecek o araba vardır diye düşündüm sorun mercedesde değil yani haklısınız bi yerde tabi bizim daha önce bu tarz bir arabamız olmadı o yüzden bu yaştaki ve bu fiyattaki bu özelliklere sahip bir araç bilmiyorum fiyatı baz alırsak zaten daha konforlusunu bulamazsınız siz zamanında çok binmişsiniz vectraya hevesinizi almışsınız o yüzden artık tatmin etmiyo sizi sanırım biz daha yeni başladık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...