B kasa Vectra Almayı düşünüyorum bu araç hakkında bilgim yok yardımcı olur musunuz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ben körü körüne savunmadım da ilk defa duydum konforsuz diyenini mercedes örneğini verdim çünkü daha konforlu olabilecek o araba vardır diye düşündüm sorun mercedesde değil yani haklısınız bi yerde tabi bizim daha önce bu tarz bir arabamız olmadı o yüzden bu yaştaki ve bu fiyattaki bu özelliklere sahip bir araç bilmiyorum fiyatı baz alırsak zaten daha konforlusunu bulamazsınız siz zamanında çok binmişsiniz vectraya hevesinizi almışsınız o yüzden artık tatmin etmiyo sizi sanırım biz daha yeni başladık :)

Eski arabam vectra B den sonra şimdi Vectra C kullanıyorum, vectra B genleri taşıyor...Direksiyon tepkileri süper değil, arkası zıplar, önü taktuk eder, fazla sert ancak yol tutuş,ses yalıtımı iyileştirilmiş, konfor daha iyileştirilmiş o kadar...Konfor ve yüksek teknolojili yer uçağı diyebileceğiniz bir araba konusunda ısrarcıysanız vectradan vazgeçin ben size 1999-2002 arası makyajlı Renault Laguna I 2.0 RXT öneririm, vectra C teknolojisi barındırıyor her ne kadar şasisi eski ve esnek olsa da, ancak her daim vectra B yi donundan çıkaracak kadar iyi arabadır, piyasası ucuz olduğundan kaliteyi ucuza alma imkanınız olur, tabi her şekilde eski araba...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra her zaman kütük gibi bir araçtı. b kasa daha bi kütük ama uzun yolda zevk verir. opel direksiyonu her aracında hissiz. opelden inip honda toyota hyundai falan binince direksiyonda sıkıntı yaşıyorsunuz. hissiz direksiyona alıştık peugeoutunda aynı hissiz birde hyundai aldım amcama arkadaş araba herşeye kafa göz sallıyor oda sıkıntı...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Eski arabam vectra B den sonra şimdi Vectra C kullanıyorum, vectra B genleri taşıyor...Direksiyon tepkileri süper değil, arkası zıplar, önü taktuk eder, fazla sert ancak yol tutuş,ses yalıtımı iyileştirilmiş, konfor daha iyileştirilmiş o kadar...Konfor ve yüksek teknolojili yer uçağı diyebileceğiniz bir araba konusunda ısrarcıysanız vectradan vazgeçin ben size 1999-2002 arası makyajlı Renault Laguna I 2.0 RXT öneririm, vectra C teknolojisi barındırıyor her ne kadar şasisi eski ve esnek olsa da, ancak her daim vectra B yi donundan çıkaracak kadar iyi arabadır, piyasası ucuz olduğundan kaliteyi ucuza alma imkanınız olur, tabi her şekilde eski araba...

Laguna 1, İstanbul yollarında neredeyse hiç kalmadı. Tamam Vectra da çok azaldı ama Lagunayı göremez olduk. Anadoluya transfer oldu hepsi sanırsam.

hangman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben de maksimum 19.500 e kadar opel vectra bakıyordum ancak internetten okudukça arabaya soğudum? nedir yani bu kadar mı çöpdür araba? Anlamadığım sorun elektrik tesisatı ise değiştirsek düzelmez mi? kronik mi sorunları? Brisi Opelin hangi modellerinde hangi kasalar alınmalı ve o kadalar nasıl ayırt edilir resimleriyle anlatırsa mükemmel olur. Çünkü B kasa nedir nasıldır makyajlı nasıldır bunları resimsiz anlayamıyoruz. Ben 2.0 motor CD almayı düşündüm yakıtı problem etmiyorum. mesela bu araba ne kasadır nedir bunu almayı düşünüyordum ancak çok soğudum okudukça...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...atilik-orjinal-opel-vectra-cd-176240975/detay

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ben de maksimum 19.500 e kadar opel vectra bakıyordum ancak internetten okudukça arabaya soğudum? nedir yani bu kadar mı çöpdür araba? Anlamadığım sorun elektrik tesisatı ise değiştirsek düzelmez mi? kronik mi sorunları? Brisi Opelin hangi modellerinde hangi kasalar alınmalı ve o kadalar nasıl ayırt edilir resimleriyle anlatırsa mükemmel olur. Çünkü B kasa nedir nasıldır makyajlı nasıldır bunları resimsiz anlayamıyoruz. Ben 2.0 motor CD almayı düşündüm yakıtı problem etmiyorum. mesela bu araba ne kasadır nedir bunu almayı düşünüyordum ancak çok soğudum okudukça...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...atilik-orjinal-opel-vectra-cd-176240975/detay

abi sen nerdesin karabükte :D
bende safranboluluyum :)
arife günü ordayım istediğin opele bakarız alır yürütürüz altından girer üstünden çıkarız abim kaportacı tonla motorcu var tanıdık allah ne verdiyse :D

hangman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sen nerdesin karabükte :D
bende safranboluluyum :)
arife günü ordayım istediğin opele bakarız alır yürütürüz altından girer üstünden çıkarız abim kaportacı tonla motorcu var tanıdık allah ne verdiyse :D

Valla hocam çok güzel olur. :good: Ben de 100. yıldayım. :) ben anlamadım bu işi maksimum aslında çok bile diyorum ama 20bin verebilirim. honda cvicden çıktım 97 toyota corolla lara girdim yaristen çıktım opele bakıyorum şimdi. kafam çok karışık. Opel gibi bir marka nasıl olur böyle sorunlu araba yapar anlamıyorum? Hepsi mi sorunlu ki? makyajlı makyajsız birşeyler diyorlar ama anlamadım. makyajlılar sorunsuzmuş.. Valla arabalardan soğudum. ne zor işmiş araba seçmek. şeytan diyor. al bi lada samara. bişey mi oldu git hurdacıya sat. 18-19-20 ye şöyle temiz araba yok piyasada vallaha hayretler içerisindeyim. :rulet2:

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Valla hocam çok güzel olur. :good: Ben de 100. yıldayım. :) ben anlamadım bu işi maksimum aslında çok bile diyorum ama 20bin verebilirim. honda cvicden çıktım 97 toyota corolla lara girdim yaristen çıktım opele bakıyorum şimdi. kafam çok karışık. Opel gibi bir marka nasıl olur böyle sorunlu araba yapar anlamıyorum? Hepsi mi sorunlu ki? makyajlı makyajsız birşeyler diyorlar ama anlamadım. makyajlılar sorunsuzmuş.. Valla arabalardan soğudum. ne zor işmiş araba seçmek. şeytan diyor. al bi lada samara. bişey mi oldu git hurdacıya sat. 18-19-20 ye şöyle temiz araba yok piyasada vallaha hayretler içerisindeyim. :rulet2:

Geçtiğimiz haftalarda ben de Tigra'yı satıp Vectra veya Astra'ya geçmeye çalışıyordum, araçlara çekilen fiyatları gördükten sonra kendimi 156'da buldum :D

Size önerim bir kaç ay daha bekleyerek kış ortasına doğru fiyatlar düşünce araba almanız. Şu anda çok satan markaların fiyatlarında fahiş bir artış var ve bu nedenle düşük fiyata sorunlu arabalar dolu hep :)

hangman33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz haftalarda ben de Tigra'yı satıp Vectra veya Astra'ya geçmeye çalışıyordum, araçlara çekilen fiyatları gördükten sonra kendimi 156'da buldum :D

Size önerim bir kaç ay daha bekleyerek kış ortasına doğru fiyatlar düşünce araba almanız. Şu anda çok satan markaların fiyatlarında fahiş bir artış var ve bu nedenle düşük fiyata sorunlu arabalar dolu hep :)

çok beklemek istemiyorum aslında ama malesef beklemek zorundayım galiba. Yani bilmiyorum en azından şu bayramdan sonra düşse iyidir. Arabanız hayırlı olsun bu arada :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectralar sorunlu degil kullanicilar sorunlu :)
Bak mesela mehmet karagoz abi var forumdan savas abinin [MENTION=12186]smihci[/MENTION] arabayi aldi dertsiz tasasiz biniyor. Nedeni savas abi arabasina bakardi yormazdi bakimliydi. Ama piyasadaki bir cok vectra b sikintili bakimsiz km dusurulmus vs
Sana astra g bakalim hocam civice corollaya cakar gecer iyi arabadir 4.5 sene kullandim ;)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Vectralar sorunlu degil kullanicilar sorunlu :)
Bak mesela mehmet karagoz abi var forumdan savas abinin @smihci arabayi aldi dertsiz tasasiz biniyor. Nedeni savas abi arabasina bakardi yormazdi bakimliydi. Ama piyasadaki bir cok vectra b sikintili bakimsiz km dusurulmus vs
Sana astra g bakalim hocam civice corollaya cakar gecer iyi arabadir 4.5 sene kullandim ;)
:bir::bir::bir:
[MENTION=54867]EMRE[/MENTION]Ünan abide vectrayı itin gözüne sokmuş:rakir: Abi bu kadar mı bıktın arabadan:dil:

Ben 3 senedir biniyorum, memnunum. Şehir içinde hantal, kasislerde traktör sayılır. Uzun yolda binecekseniz tavsiye ederim. Şehir içinde kullanacaksanız mutlu etmez. Ayrıca bakımlarını, zamanında yaptırmanız doğru ustayı bulmanız lazım vs... Temiz bi vectraya uzun yıllar binersiniz, keyifte alırsınız. Oluşan arızalarda yansanayi parça kullanarak arızayı çözmez büyütürsünüz. Bu her araçta böyledir aslında.

Benim size önerim, kendi beğendiğiniz sevdiğiniz sahip olmak istediğiniz aracı almanız. Başkaları ne der, orası bozukmuş burası kötüymüş, Ahmet abi alma dedi olayına girersen içinden çıkamazsın. Herkes kendi zevkine göre tavsiyede bulunup ısrar edecektir. Onu alma bunu al diye. Ben başkalarını dinlemiş olsaydım şu anda 99 model broadway'e biniyor olurdum :D Gittim kendi zevkime göre hoşuma giden vectrayı aldım, mutluyum. Arıza çıksada severek yaptırıyorum:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...