Aylardır Çözememiyorum

tubu2020

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opel Astra Sport 2012 model 1.4T aracım var. Araçta tüp yok.

Aracım yaklaşık 2 ay önce termostat açmamaya başladı.

Önce Devirdaim motoru eskimişti orjinal ile değişti.
Termostat değişti. Düzelmedi.
Yağ soğutucu değişti. Düzelmedi.
Bujiler değişti. Düzelmedi.
Bobinler değişti. Düzelmedi.
Genleşme Kabı ve sensörü değişti. Düzelmedi.
Motorun Sağ kısmında başka bir termostat var o değişti. Düzelmedi.
Aldığımız termostat bozuk dediler. Tekrar Termostat değişti. Düzelmedi.

Aracın termostatını iptal edip doğrudan bağladığımız zaman devirdaim yapıyor ve kullanıyorum. Fakat bu şekilde içime sinmiyor ve sürekli servis uyarısı çıkıyor. Termostatı devreye sokunca tekrar aynı sorunu yaşamaya başlıyorum.

Bandırma'da yaşıyorum burada ve yakında OPEL servisi bulunmuyor. En yakın servis Bursa ve Balıkesirde var. Ne öneriyorsunuz bana? Araçtan soğudum gerçekten benzer problemi yaşayan var mı aranızda?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracin beyniyle alakali bi sorun olabilir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Termostat nasıl açmıyor yani çıkış borusu sıcak oluyor mu termostatın çıkış borusu ısınıyorsa radyator de sorun vardır radyatör de devir daim yapmıyor belki direk bağlama olmaz yakıt artar motor bloğuna zararı olur sıcak gömlek sürekli soğuk suya maruz kalırsa soğutma sisteminin bujiyle bobinle fuzuli işlem alakası yok termostat mekanik acar duruma gore kendi de elektrikli olarak acar

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Opel Astra Sport 2012 model 1.4T aracım var. Araçta tüp yok.

Aracım yaklaşık 2 ay önce termostat açmamaya başladı.

Önce Devirdaim motoru eskimişti orjinal ile değişti.
Termostat değişti. Düzelmedi.
Yağ soğutucu değişti. Düzelmedi.
Bujiler değişti. Düzelmedi.
Bobinler değişti. Düzelmedi.
Genleşme Kabı ve sensörü değişti. Düzelmedi.
Motorun Sağ kısmında başka bir termostat var o değişti. Düzelmedi.
Aldığımız termostat bozuk dediler. Tekrar Termostat değişti. Düzelmedi.

Aracın termostatını iptal edip doğrudan bağladığımız zaman devirdaim yapıyor ve kullanıyorum. Fakat bu şekilde içime sinmiyor ve sürekli servis uyarısı çıkıyor. Termostatı devreye sokunca tekrar aynı sorunu yaşamaya başlıyorum.

Bandırma'da yaşıyorum burada ve yakında OPEL servisi bulunmuyor. En yakın servis Bursa ve Balıkesirde var. Ne öneriyorsunuz bana? Araçtan soğudum gerçekten benzer problemi yaşayan var mı aranızda?

Bence araçtan değil de gittiğiniz ve termostat açmıyor diye ateşleme bobinini değiştirelim diyen ustadan soğumanızı ve şu saatten sonra probleminizi çözmesi için bir yetkili servise gitmenizi tavsiye ederim. Termostat açmıyor diye buji, ateşleme bobini, yağ soğutucusu, genleşme kabı ve genleşme kabı sıvı seviye sensörünü değiştiren ustayı gerçekten yakından tanımak isterdim.

Değişiklik gösterir illaki ama ortalama orijinal parça fiyatları internette bu şekildedir.
Yağ soğutucusu 900 lira
Ateşleme bobini 800 lira
Genleşle kabı 100 lira
Sensörü 50 lira
4 buji 150 lira
Hepsi orijinal ise masrafınız ortalama olarak= 2000 lira (işçilik eklemedim)

Sanmıyorum değildir ama yarı fiyatına da yan sanayileri alınsa onlar da işçilik hariç gene minimum 1000 lira tutmalı. Toplam masrafı siz daha iyi bilirsiniz ama bu kalemlerin hepsi boşa harcanmış. Bu problemin sebebi ya elektrik tesisatı ile alakalı ya da takılan parçalarda bir problem var. Sanmam beyinde bir problem olacağını ama o bile bir ihtimal olabilir, ancak gönül rahatlığı ile bu arızanın sebebi ne buji ne ateşleme bobini ne yağ soğutucusu ne genleşme kabı ve sıvı seviye sensörü diyebilirim. Bu arızanın sebebi inanın nedir bilmiyorum ama yetkili servis cihazına bağlanması gerektiğini söyleyebilirim. Güvendiğiniz iyi bir usta yoksa bile ilk başta 3 e 5 e bakmadan direkt yetkili servise gitseydiniz belki 1 parça değiştirip 1500 lira masraf edecektiniz, ama hem probleminiz çözülmüş hem de aynı probleme karşı 2 yıl garantiniz olacaktı haksız mıyım ?

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aracta su eksiltme varmi ?

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tubu2020

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Bence araçtan değil de gittiğiniz ve termostat açmıyor diye ateşleme bobinini değiştirelim diyen ustadan soğumanızı ve şu saatten sonra probleminizi çözmesi için bir yetkili servise gitmenizi tavsiye ederim. Termostat açmıyor diye buji, ateşleme bobini, yağ soğutucusu, genleşme kabı ve genleşme kabı sıvı seviye sensörünü değiştiren ustayı gerçekten yakından tanımak isterdim.

Değişiklik gösterir illaki ama ortalama orijinal parça fiyatları internette bu şekildedir.
Yağ soğutucusu 900 lira
Ateşleme bobini 800 lira
Genleşle kabı 100 lira
Sensörü 50 lira
4 buji 150 lira
Hepsi orijinal ise masrafınız ortalama olarak= 2000 lira (işçilik eklemedim)

Sanmıyorum değildir ama yarı fiyatına da yan sanayileri alınsa onlar da işçilik hariç gene minimum 1000 lira tutmalı. Toplam masrafı siz daha iyi bilirsiniz ama bu kalemlerin hepsi boşa harcanmış. Bu problemin sebebi ya elektrik tesisatı ile alakalı ya da takılan parçalarda bir problem var. Sanmam beyinde bir problem olacağını ama o bile bir ihtimal olabilir, ancak gönül rahatlığı ile bu arızanın sebebi ne buji ne ateşleme bobini ne yağ soğutucusu ne genleşme kabı ve sıvı seviye sensörü diyebilirim. Bu arızanın sebebi inanın nedir bilmiyorum ama yetkili servis cihazına bağlanması gerektiğini söyleyebilirim. Güvendiğiniz iyi bir usta yoksa bile ilk başta 3 e 5 e bakmadan direkt yetkili servise gitseydiniz belki 1 parça değiştirip 1500 lira masraf edecektiniz, ama hem probleminiz çözülmüş hem de aynı probleme karşı 2 yıl garantiniz olacaktı haksız mıyım ?
HAKLISINIZ DA BU YAZILANLAR 5 AYLIK BİR SÜREÇ. YAZDIĞIM GİBİ BÖLGEDE NE TEKNİK NEDE ÖZEL SERVİS YOK. BOBİNLERİ DEĞİŞTİRMEDİK DENEDİLER YENİSİYLE ONDAN DEĞİLMİŞ DEDİLER BIRAKTILAR. ÇÜNKÜ TEKLEME YAPIYORDU ÇEKİŞTEN DÜŞÜYORDU VS VS.

tubu2020

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aracta su eksiltme varmi ?

VAR 1 HAFTADA 1 PARMAK SU EKSİLTİYOR.

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Bu araclar hararetli calisan arabalar 95 derceleri gormesi gerekiyor termostat acmasi icin, bandirmadaki ustalar hararet yapmis diyebilir, radyatoru kontrol ettirin mutlaka araba devirdaim yapmiyorsa devirdaim sorunlu olma ihtimali yuksektir yeni dahi olsa, conta yanik olsa araba ateslerken sorjn cikarir ve sesi cok degisiktir, aractaki egr sisteminde kacak varmi onu kontrol ettinizmi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
HAKLISINIZ DA BU YAZILANLAR 5 AYLIK BİR SÜREÇ. YAZDIĞIM GİBİ BÖLGEDE NE TEKNİK NEDE ÖZEL SERVİS YOK. BOBİNLERİ DEĞİŞTİRMEDİK DENEDİLER YENİSİYLE ONDAN DEĞİLMİŞ DEDİLER BIRAKTILAR. ÇÜNKÜ TEKLEME YAPIYORDU ÇEKİŞTEN DÜŞÜYORDU VS VS.
Hararet yaparsa tekler gitmez zaten araç kendini korumaya alıyor zorlarsanız stop eder gitmez

Son düzenleme:

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
sağ taraftaki termostatın oralarda bir ısı sensörü var,ucuz bir parça onu değiştirip deneyin.ondan olma ihtimali var.