Atiker LPG Kullanıcıları

chaykesh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 vectra 2000
Çorum-Kayseri arası 270 km
17.5 lt LPG
ortalama hız 100km
süpper yakış...
Önceleri 19lt yakıyordum, ayara girdi ve şimdi durum bu.

1940xxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce 2004 model 1.6 comfortuma atiker taktırdım 990 liraya. Uzun yolda 100-110 km hızda 0.125 kuruş yaktı. Şu an için gayet memnunum. Üste 500 lira verip brc falan taktırmak ne kadar alternatiftir bilemem.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce 2004 model 1.6 comfortuma atiker taktırdım 990 liraya. Uzun yolda 100-110 km hızda 0.125 kuruş yaktı. Şu an için gayet memnunum. Üste 500 lira verip brc falan taktırmak ne kadar alternatiftir bilemem.

Özellikle alıntı yapıyorum.Zira ben de 1 ay evvel istanbulda 990 liraya 10 taksitle atiker taktırdım.şehir içi klima açık 160 kuruş yakıyor.Bu kesin sonuçtur belirtirim.
Performansta bir sorun hissetmedim.Geçişlerde bir sorun yok.Sanki benzinli araçmışcasına rahat rahat kullanıyorum.
1200 km de gaz ayarına gittim garanti dahilinde..Bilgisayarla baktılar ancak müdehaleye gerek olmadı.Yani öyle zırt pırt ayarı kaçacak bir durum yok.
Masraflara gelince..120 tl muayene,30 tl sızdırmazlık ve de eğerki ruhsatınız eski tip se her iki sayfa da değişeceğinden 110 ytl ruhsat masrafı var.Ancak yeni ruhsata sahipseniz sanırım 35-40 tl ye halloluyor.Bir de EK-1 diye bir form dolduruluyor 10 ytl de oraya sıkışıyor.
Aracım 1,6 2004 model vectra..Şehirler arası kullanmaya fırsatım olmadı..BAkalım ne kadara düşecek.ama şimdilik ortalama yüzde 45 yakıttan tasarruf ediyorum ve çok memnunum.
Daha önce BRC marka da kullanmıştım.Atikerde çok tereddüt ettim ama inanın hiç farkı yok..(şimdilik)
Herkese tavsiye ederimk.Yeter ki ustanız iyi olsun..İstanbulda taktırmak isteyenlere ustamı tavsiye edebilirim.

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende sıralı sisteme ramazandan sonra geçiş yapacam inşallah.ama bende çok araştırdım.sonuş BRC oldu.şuanda 1600tl/10ay taksit yapıyorlar.BRC nin daha az yaktığı da kesin.
Atiker kullanıyorum bazen yüzde 55 e kadar tasarrufa gidiyor..Brc daha ne kadar az yakabilir ki.olsun olsun yüzde 60 olsun hadi ..fazladan verdiğin 600 tl ile kıyaslarsan zarardasın..Ha ama yüzde 80 tasarruf diyorsan rüyadan uyan derim :)

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar meraba C kasa 2004 model Vectra Comfort aracım var crusıe konrolde 99 a sabitleyip giderken 2-4 km arsında uyarı sinyali gelerek araç lpg devreden cıkıp benzine geçiyor normal kullandığım zaman yapmıyor sadece hız sabitleyicisinde sıkıntı oluyor nedir sorun acaba başka bu gibi sorun başına gelen varmı ustya göstereyimmi ayarını da bozmak istemiyorum ne dersiniz. şimdiden teşekkürler
Aynı arabadan bende de var.ancak hız sabitleyicisinde öyle bir sorunum yok..Bence ustana göstermelisin.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk başlarda çok yakar derler doğrumudur. nitekim 250 kuruş yakıyor. benzinde 320 yakıyordu. atiker yeni yaktırdım. 1992 model 2.0i vectra.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Atiker 1.91 den PO dan alıyorum bu havada km de şehiriçi dışı 18 krş yakıyor.

B

bashkentlyy

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende 94 astra 1.6 sportive var araç 8 valf 2 gün önce atiker yarı sıralı denen emülatörlü kit taktırdım araç çok nokta enjeksiyon bunlara sıralı sistem olmuyomuş bu benim 4. cü astram ve önceki aracımdada aynı sorunu yaşadım motoru stop edince ters dönme oluyo yani 2-3 saniye geç stop ediyo hangi ustaya götürdüysem anlamadı hepsi bol keseden attı bu lovatodada oluyomuş brc dede bunu bilen varsa lütfen cvp yazsın bana bıktım gaz vererek stop etmekten saygılar...

romantik68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar ben 6 ay oldu taktıralı atıker taktırdım kulagına kursun cok guzel yakıtıda cekısıde

diablokan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Corsa 1.2 1999 model aracıma atiker taktırmayı düşünüyorum. Fiyat uygunluğu nedeniyle tercih ediyorum. Fikri olan yada tecrübesi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa yararlanırız.