Ateşleme bobini hakkında

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız sizin gönderdiğiniz bobinin motor numarası x16xel benim gönderdiğim x16xe sizin motor numaranız nedir.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Benim gösterdiğim ürün sadece bir örnekti aradaki fiyat farkını göstermek istedim zaten aracı 4 senedir kullanıyorum bu bobin sıkıntısı geçen sene başıma geldi daha önce 2 yıl zaten delphi marka bobinle aracı kullandım kendimde takmamıştım o bobini yaklaşık 3-4 sene sorun çıkarmadı kaliteli olduğunu belli ediyor zaten bayramdan sonra delphi bobin ve bosch super 4 buji takımlarını sipariş edicem bakalım performansında ve yakıtında bir değişiklik olucakmı bu arada buji kablolarınıda söylemeden geçmim kablolar orjinal amerkan malı 3 y önce onlarada 280 lira vermiştim performans arayan kullanıcılar için özel üretilmiş kablolardır.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Delphi tak geç derim yukarıda yazdığın gibi. Bosch Super 4 bujiyi denedikten sonra yorumlarını atarsan sevinirim, ben de aynı şeyi yapmayı düşünüyorum :)

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracı 0 aldım 2009 yılında bobin arızası verdi yenisini aldıkdan sonra değiştirirken çıkan malzemeye baktım delphi çıktı orjinalinden mesela arka stoplar şu anda orjinalleri takılı bende markası magnet marelli yorka. hiç değişmedi şu anda fiyatı tanesinin 102 tl gm de aynı malzemeyi satıyor 210 tl tanesi gm bu ürünü magnet marelli den almakta yani üreticisi o bir örnek daha vereyim ön farlar gm tanesi 400 tl orjinal üreticisi valeo tanesi 180 tl araçta takılı olanlar şu an valeo orjinalleri gm bu ürünü 400 tl ye satmakta ama aracın fabrika çıkışındakilerinin üzerinde valeo yazıyor gm bu ürünleri üretmiyor firmalara yetki veriyor üretici firmalardan satın alıp uçurum kar koyup yedek parça olarak satıyor mesela lambda sensörleri bujileri araçtaki orjinalleri boşh marka ama gm de boşh dan gmyazdırıp alıp kar koyup gm adı adltında satmakta. gm den almış olduğum torpido soğutucu hortumu 21 günde geldi poşeti açtım poşette gm yazıyor içinden çıkan malzeme valeo :)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Söylediklerine hak veriyorum bu marka olayı nike adidas gibi sırf marka olduğu için 200 300 lira ben gidip lotto yada polo alsam o daha ucuz oluyor ama aynı kalitede oluyor buda onun gibi bişey ''yigitekimdemir'' arkadaşım ürünler elime geçsin hemen bir deneme sürüşü yapıcam zaten aradaki farkı önce- sonra şeklinde detaylı bir şekilde yazarım merak etme keşke yakınlarda bir dyno merkezi olsa ölçüm yaptırıp daha ayrıntılı bir şekilde inceyebilirdik

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
http://www.opelgm.com/Opel-Tigra-A-X16XE-C16XE-Atesleme-Bobini-DELPHI,PR-5094.html

nasıl olur 500 tl bobin anlamadım ? gm orjinal üreticisi delphi dir yani gm de alsan delphi den çıkmış malzeme alırsın opelgm de orjinal üretici delphi 225 tl (motor numarasına dikkat edin)

dikkat delphi orjinal opel üretici firmasıdır. orjinaldir. opel fabrika çıkımında bu ürünü kullanmaktadır.

Gm ile delphi farklıdır.
Delphi, bosch, luk, sachs, valeo, ali, hasan, mehmet. Opel için Opelin standartlarında ve kalite kontrolünde opele parça üretirler ve opele satarlar. Opelde gm olarak bunları satar.

Ama aynı tedarikçiler, hiçbir kontrol ve standarta bağlı kalmadan, sadece kendileri iç mekanizmaları, ticari ahlak ve vicdanlarına göre ürünü üretir ve kendileri satar. Şahsen Opelin kontrolünden geçemeyen malları, çöpe attıklarını da sanmıyorum. Kaliteli de olmasa, kendi markaları zedelenmez, bilinçsiz müşteri der ki; opelin original fabrikasında da aynı parça çıkıyor, original parça kullandık gene bozuldu, opel uyduruk kanısı doğuyor. Vs. vs.

Yani o bobinlerin vs. birebir aynı olduğunu kimse iddia edemez. O fiyat farkına değer mi sorusu başka. Bence de değmez, takarım yan sanayii Delphiyi geçerim.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobini, her 2 devirde bir çalışan bir parça, 3000 devirde gidiyorsanız, dakikada 1500 kere çalışan bir parça. İçindeki bakırın kalitesi, işçiliği ve ***kalite kontrolü*** son derece önemli. Bakır kalitesi, işçiliği, kalite kontrolü yetersiz şeyin fiyatı düşük, yeterli olansa yüksek fiyatlı olacaktır.

Ancak daha önemlisi, Mazda cephesinde 100% Orjinal Mazda bobini gibi görünüp te aslında taklit olan bobinler var. Onu takanlardan kimisi Katalitik Konvertörü yaktı, kimisi yolda kaldı çekiciyle serviste gerçek orjinal bobin taktırmak zorunda kaldı.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Nakit olarak param orjinale yetecek durumda değil servise fiyat sordum 450 lira dedi kredi kartı kullansam neyse bir kere alıyoz diyip alırımda malesef alabileceğim bobin fiyatı maksimum 300 lira o yüzden orjinal bobinden sonra en iyi olan marka delphi kendi üreticisi o yüzden delphi alacağım yinede teşekkürler