astrama lpg taktırıyorum

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sa
opel astra g otomatik vites aracımla benzin konusunda yarışamadığım için lpg taktırıyorum çok bilgim yok akl marka lpg kiti takılıyor umarım sorunsuz bir şekilde binmek nasip olur.

benzinde 50 kuruş yakıyor istanbul trafiğinde lpg yarı yarıya düşürürmü acaba.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1,6 Motorda uzun yolda 18-20 kuruşa kadar düşecektir. 120km sabit hızla 400 km yol yaparak denedim. aygaz mogaz gaz ile 2.07 tl aldım.
Şehiriçi özellikle istanbul gibi bir yerde aşırı değişken olur fakat 30 kuruş da asla geçmez. Klima açmadan trafiksiz yollarda 25 kuruş düşürebilirsin. Şehir içi daha az yakması zor.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
ilk izlenimlerim şöyle benzinden lpg ye geçerken hiç hissetmiyorum ilginç olan lpg de benzinden daha performanslı oldu araç ayrıca 50 60 kuruş yakan aracım artık yarı yarıya düşeceğini düşünüyorum ve daha rahat biniyorum araca yakıt konusunu da hesapladıktan sonra buraya yazarım.

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.
ilk izlenimlerim şöyle benzinden lpg ye geçerken hiç hissetmiyorum ilginç olan lpg de benzinden daha performanslı oldu araç ayrıca 50 60 kuruş yakan aracım artık yarı yarıya düşeceğini düşünüyorum ve daha rahat biniyorum araca yakıt konusunu da hesapladıktan sonra buraya yazarım.

Aslında daha performanslıdan ziyade gaza artık korkmadan bastığınızdan dolayı size öyle gelmiştir :) genelde % 10 -20 performans kaybı olur araçta. Tasarrufa gelince sakin kullanırsanız % 50 tasarruf edersiniz, yoksa da %30 civarında garanti tasarrufunuz olur.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aslında daha performanslıdan ziyade gaza artık korkmadan bastığınızdan dolayı size öyle gelmiştir :) genelde % 10 -20 performans kaybı olur araçta. Tasarrufa gelince sakin kullanırsanız % 50 tasarruf edersiniz, yoksa da %30 civarında garanti tasarrufunuz olur.

Düzgün montajlı bir Lpg sisteminde hissedilir bir performans kaybı olmaz... Tasarruf ise kullanıma bağlı.. Benzinde sert, Lpg takıldıktan sonra ise daha yumuşak kullanılırsa yüzde 50'den fazla bir tasarruf bile elde edilebilir.. Ancak genelde bu tasarruf yüzde 35-40 gibi olur..

Sent from my iPhone using Tapatalk

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.

Hayırlı olsun. Rabbim güle güle binmek nasip etsin. kesinlikle %10-20 performans kaybı olmaz, öyle olsa bir çok insan LPG taktırmaz. ben önceki aracımda (2004 asta G manuel) 5-6 sene atiker kullandım ve en ufk sorun yaşamadım. uzun yolda genelde 1 litre LPG ile 12-13 km yol yapıyordum.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok sağolsun allah razı olsun valla dediğim gibi benim araç otomatik vites olduğundan biraz hantal kalıyor gibi lpg de hiçte performans kaybı olmadı aksine ciddi diyorum arttı yakıt hesaplaması henüz yapamadım ama gayet memnunum şimdilik umarım böyle devam eder.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Bu Nasıl bir sallama siz hiç %20 yi bırakın %10 performans kaybı yaşayan araca bindiniz mi ? Ezbere yazmışsın . İnsanları burada yanlış bilgilendirmenize izin verilmemesi lazım .

Size basit bir hesap 115bg lik bir Astra H 1.6 benzinli araçta %20 performans kaybı 23bg kayıp demek . Yazdığınızı bir hayal edin önce :)

Ben aracımı çok güvendiğim bir arkadaşımda (TR de sayılı remapperlardan biridir) chiplettim, LPG ye özel tekrardan yazılan ECU sonrası aracın LPG deki performansı benzinden daha iyi. Bu yazılım öncesinde LPG ve benzin arasında performans farkı yoktu ...

Neyse uzatmıyorum , konuyu okuyan arkadaşlara bilgi!!! yok öyle %20 li performans kaybı . LPG de en fazla düzgün yapılamayan ayar sonrası normal bir kullanıcının anlayamayacak olduğu %1-2 gibi çok ufak bir güç kaybı olur ama düzgün bir montaj yapan firma ile ayarları iyi yapılmış LPG de 110 oktan sayesinde araç daha sakin , düzenli ve performans olarak harika çalışır .

Ezbere iş yok ...

Son düzenleme:

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Nasıl bir sallama siz hiç %20 yi bırakın %10 performans kaybı yaşayan araca bindiniz mi ? Ezbere yazmışsın . İnsanları burada yanlış bilgilendirmenize izin verilmemesi lazım .

Size basit bir hesap 115bg lik bir Astra H 1.benzinli araçta %20 performans kaybı 23bg kayıp demek . Yazdığınızı bir hayal edin önce :)

Ben aracımı çok güvendiğim bir arkadaşımda (TR de sayılı remapperlardan biridir) chiplettim, LPG ye özel tekrardan yazılan ECU sonrası aracın LPG deki performansı benzinden daha iyi. Bu yazılım öncesinde LPG ve benzin arasında performans farkı yoktu ...

Neyde uzatmıyorum , konuyu okuyan arkadaşlara bilgi yok öyle %20 li performans kaybı . LPG de en fazla düzgün yapılamayan ayar sonrası normal bir kullanıcının anlayamayacak olduğu %1-2 gibi çok ufak bir güç kaybı olur ama düzgün bir montaj yapan firma ile ayarları iyi yapılmış LPG de 110 oktan sayesinde araç daha sakin , düzenli ve performans olarak harika çalışır .

Ezbere iş yok ...

ben kendi düşüncelerimi ve bildiklerimi yazdım. katılırsınız ya da katılmazsınız.

Yok ezbere yazıyormuşum, yanlış bilgilendirmeme izin verilmemeliymiş, tüm forumu herkese kapatalım tek siz yazın o zaman.

bu ne biçim düşünce? katılmıyorsanız katılmıyorum dersiniz.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ben kendi düşüncelerimi ve bildiklerimi yazdım. katılırsınız ya da katılmazsınız.

Yok ezbere yazıyormuşum, yanlış bilgilendirmeme izin verilmemeliymiş, tüm forumu herkese kapatalım tek siz yazın o zaman.

bu ne biçim düşünce? katılmıyorsanız katılmıyorum dersiniz.

Bilmediklerimi yazdım demeliydin ;) düşünce ile olmuyor . Evet yanlış bilgilendirmeye izin verilmemeli . Gerçekten hayatınızda %20 performansı düşmüş araca bırakın binmeyi gördüğünüzü bile düşünmüyorum ...

Katılmıyorum yazdıklarınıza orası kesin , ama yanlışınızı düzeltmek lazım ki bilmeyenler okuduğunda yanılıp hataya düşmesin çok basit yazdıklarımı anlamak ...

Sent from my iPhone using Tapatalk