Astra'ma LPG Taktırdım

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Lpg mantajı yapılırken, motorun nerelerine delme kesme işlemi yapılıyor acaba.
Emme manifoldunu delip lpg hortumları takılıyor başka da bir yer delinmiyor diye biliyorum. Bir de radyatörden gelen devirdaim hortumu kesiliyor oraya bir T parça takılıyor, sıcak su regülatöre gidiyor (sıvı haldeki gazın buharlaşması için)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Dün dediğim gibi bugün sabah gittik ivedik organizede babamın tanıdığı bi lpg ci varmış bi arkadaşı tavsiye etmiş onada herneyse baya bi uğraş verildi ama değdi sanırım biraz önce bi turladım gayet güzel çekişte hiçbi düşme yok lpg olduğu anlaşılmıyo bile atiker sıralı sistem takıldı fast die bi modeli sanırım şimdilik memnunuz bakalım neler bekliyo
ayrıca atiker konusunda bende tereddüt ediyordum ancak onunda çoğu parçası ithalmiş inşallah bi sorun çıkmaz.
taktırmayı düşünenlere tavsiye ederim.sorusu olanlar varsa yanıtlayabilrim.
Hayırlı olsun, umarım sorunsuzca binersiniz aracınıza. Ekonomik olmak ayrı bir keyif :)

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ayrıca bagaja açılan delikler de var
ekonomik olmak çok güzel birşey ya rahatça gaza basabiliyorsun çok teşekkürler...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde taktıracaktık ama babamın acilen ameliyat olması gerektı medipole 680 milyon bayıldık şimdilik ertelendi ama herşeyden önce sağlık gelir.

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tomasetto marka sistem ne kadara maloldu arkadaşım ya bende düşünüyorum da artık

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun

DANIEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaya benzin yetiştiremiyosan arabaya binmiyceksin lüks e kaçıyo biraz araba işi benim eski aracım lpg liydi söktürdüm bedava gibi geliyo insana benzinden çok harcatıyo psikolojik bişey bu lpg :D arabam benzinli olduğu için çok binmiyorum hem yıpranmıyo hemde lpg kullanan birinden daha az para veriyorum.. bi aracı kuru çalıştırmak susuz bi hayat gibi bişey ben buna karşıyım :))

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben de lpg düşünüyorum ama tereddütlerim var.mesela sitemizin bir konusunda arkadaşlar lpg nin ateşleme bobini zorladığını zamanla bozulmasına neden olduğunu ve aracın silkeleme yaptığını yazmışlar.o kadar para verip de böyle sorunlarla karşılaşmak sinir bozucu olsa gerek diye düşünüyorum.bi de ben titiz adamım kafamı takarım şimdi ona.sizce lpg taktırmalı mıyım?böyle bir sorun var mı?ya da sorunsuz olması için önerileriniz nelerdir?hangi marka tercih etmeliyim?teşekkürler herkese:)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bobin bozulan araçlar genelde Vectra konudan takip ettiğim kadarıyla. Herkeste görülen bir sorun değil. Aracınızın bakımlarını ihmal etmezseniz bir sorun olacağını sanmıyorum. yalnız ustamın bana söylediğine göre bujileri bundan sonra daha erken değiştirecekmişim. 10000 giden bujileri 7500 de değiştirmem gerekiyormuş. Belki de bobin sorunu yaşayan arkadaşlar buna dikkat etmemişlerdir.

Ben şimdiye kadar hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım gayet memnunum. Performansı da hiç düşmedi desem yeridir. Sadece uzun yolda çok dik ve uzun yokuşları çıkarken eskiye nazaran biraz çekiş kaybı var, o da yokuştan önce gaza az fazla basınca geçiyor. Şehir içi eskisiyle aynı. Tavsiye ederim, hele de benzin 3.6 olmuşken!