Opel Corsa E (2016) - Uyarı Işığı

hergele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar internette çok araştırmama rağmen uzaktan yakından hiçbir cevap bulamadığım bir konuyu soracaktım sizlere. Aracım 2016 model Opel Corsa E Benzinli Otomatiktir. 48000km' de 3gün önce LPG taktırmaya karar verip Landirenzo marka LPG taktırdım ertesi gün uzun yola gittim hiç bir sıkıntı olmadan. Ancak az önce gün içinde şehir içi epeyce dolaştıktan sonra kontağı ilk çevirişimde ışıklar sönerken tam olarak Kilometre göstergesinin hemen üstünde FILE FUEL diye bir uyarı verip kayboldu ve tam o esnada benzin tam dolu olmasına rağmen ekranda 1 birim azalıp geri eski haline yani tam dolu haline döndü. Ne olduğunu anlayamadım ve sonrasında denememe rağmen öyle bir uyarı vs. gelmedi. Tedirginim çünkü yarın tekrar uzun yola gideceğim ne yapacağımı bilemedim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle gördüğünüz hata muhtemelen "FILL FUEL" hatasıydı. Aracınız size yakıt almanız gerektiğini söylüyordu, büyük ihtimalle kontağı açtığınız sırada yapılan sistem kontrollerinde depodan yakıt bilgisi gelmedi veya geç geldi bu nedenle sistem sizi uyaracaktı ancak bilgi gelince uyarı kayboldu. Bence tedirgin olacağınız bir durum bulunmuyor. @Nobran hocam bu konuda sizin yorumunuz nedir ?

hergele

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sanırım uyarının nedenini buldum. Anahtarı takıp ışıklar sönmeden kontağı çevirince veriyor o hatayı.

• Beğen
Tepkiler: Realist039