Astra'ma LPG Taktırdım

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Merhabalar herkese,
Benzine arka arkaya gelen zamlardan sonra bu sene çok yol yapacağımı da göz önüne alarak arabama LPG taktırdım. Dün forumdan arkadaşımız Kadir in yanına gittim (İLSAY LPG - Ankara). Sağolsun çok ilgilendi ve yardımcı oldu. Kadir'in de tavsiyesi üzerine Tomasetto marka sıralı sistem LPG taktırmaya karar verdim. Aslında simit tank istiyordum ama Kadir seviye ölçümünde sorun olduğunu ve stepnenin de uzun yolda sorun yaratacağını söyleyince vaz geçtim ve normal depo taktırmaya karar verdim.

İlk kullanım izlenimlerim; benzinden sonra pek bir performans kaybı hissetmedim, hatta vites geçişlerinde benzindeyken biraz sarsıntı yapıyordu onun yok olduğunu farkettim. Çekişte bir düşüş yok gibi. km yol yaptım şimdilik memnunum. Sadece ilk çalışmada benzinden gaza geçerken biraz devir düşüyor, stop edecekmiş gibi oluyor. O sorunu da diyaframlar alıştıktan sonraki kontrolde gidereceğiz, dün vaktim olmadığı için o sorunun üstünde duramadık.

LPG taktırmayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim, gözünüz kapalı gidebilirsiniz, işçilik güzel ve temiz, delme kesme işlemlerinden önce sizden onay alıyorlar, düğmeyi nereye takalım, gaz dolum yerini nereye takalım diye soruyorlar. Üst kattaki bekleme salonundan arabanızı kamera sistemi ile izliyorsunuz, çay servisi de var :D

Yapılan iş benim içime sindi açıkcası. Yeri de öğrendiğime göre her geçişimde bir çay içmeye uğrarım artık. Zaten dün ufak çaplı bir Ankara buluşması da oldu, forumdan 4 kişi bir araya geldik şans eseri :)

Bu vesileyle Kadir arkadaşıma gösterdiği yakın ilki ve alakadan ötürü teşekkür etmek istiyorum. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle diyorum.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en mantıklı olanını yapmışsın gönül rahatlığıyla gaz pedalına basabilirsin artık :D

BaYRaM12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun en iyisini yapmıssınız bu devirde benzinle arac kullanmak zor iş.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalnız o geçişteki titreme ve stop edecekgibi olma sorununu düzelttir çünkü olmaması lazım :(

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
en mantıklı olanını yapmışsın gönül rahatlığıyla gaz pedalına basabilirsin artık :D
Dönüş yolunda bastım zaten biraz :) Benzin parası çok diye arabayı evin kapısından oynatamıyordum, hiç değilse artık biraz gezebilirim.

hayırlı olsun en iyisini yapmıssınız bu devirde benzinle arac kullanmak zor iş.

Teşekkür ederim, haklısınız gerçekten. Bu devirde benzinle araç kullanmak için benzinlik sahibi olmak gerekir heralde. Bir de abime anlatabilsem bunu. İnat etti taktırmam diye ama benzin 5 lira olunca onun da aklı başına gelir. Son zamanlarda gittiğim her yolu zarar olarak görmeye başlamıştım, artık kara geçme zamanı :D

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
yalnız o geçişteki titreme ve stop edecekgibi olma sorununu düzelttir çünkü olmaması lazım :(
Evet Kadir de öyle söyledi ama dün vaktim çok dar olduğu için onunla uğraşamadım. Kadir de "o zaman 500 bakımında gel hem diyaframlar da alışmış olur, şimdilik sorun çıkartmaz sana" diyince haftaya gitmeye karar verdim. İlginiz için teşekkürler :good:

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun darısı olmayanların başına benzinle yol alınacak gibi değil.

blackangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende astra g 1.6 var.önceden düşünmüyordum,ama artık lpg taktırmak kaçınılmaz oldu.lpg konusunda hangi markayı önerirsiniz ve fiyatı nedir.izmirde bulunan firmalar önceliklidir

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buğracım çok teşekkür ederim. ben bişi yapmadım sen ekonomik moda geçmek istedin bende yardımcı oldum :D kardeşim tekrardan hayırlı olsun ve güle güle aracına bin.

not : rolanti olayını buğranında dediği gibi ufak bi problem ilk geldiğinde oda giderilecek.

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarından dolayı Kadir'e de teşekkürler :)