astra x16xel motor sesi farklı mı?

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim özellikle ustalara bir sorum olacak (ustalar çeşitli arabalarla haşır neşir olduğu için daha iyi bilecektir) benim araç astra cd 2000 model 125000km. benim arabanın sesi sokakta gördüğüm astralara göre sanki daha gürültülü çalışıyor gibi geliyor bana. (nasıl anlatsam yani daha pat patlı bir ses :) ] benim son eksozu değiştim çürümüştü. ama seste bi değişiklik olmadı. özellikle devirli kalkışlarda bu ses farkı bariz anlaşılıyor.uzun yolda benim araç ta sessiz, yani sesi içerden duyamıyorum. sorum şu X16XEL motorlar tiwinport'a göre daha mı sesli veya sesinde bi değişiklik var mı bu araçların?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yo sesınde bı fazlalık oldugu söylenemez. tabı senın aracın ıtıcılerınde veya eksozunda bılyalaınnda vs sorun yoksa. ustaya göstermende fayda var. son susturucunun curumesı sesını değiştirmez. eksozdun ortalarında curuk delik olabılır

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda sizinginin aynisi km resi 95000 böylede olsa yine fak etmez çalışması sesis .sizde araştırılması gereken bir durum var her halde.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 cd var bendede daha önce uno vardı daha sessiz çalışıyordu hatta uno ile birisi motor sesini duymadığı için önüme atmamış ayağıda biraz zedelenmişti :) rolantide çalışırken makul sesi olmasına rağmen 3000 devir üzeri sesi unoya göre biraz fazla ancak aracımda bir sorun yok seninkindede olduğunu sanmıyorum

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da sorun yok, bakımdan çıktı zaten birçok yeri gözden geçirildi. ama sadece merak ettim genel çalışma prensibi olarak sesli bir motora mı sahip diye. çünkü bazı astralar benimkinden daha sessiz gibi geliyor bana.işte farklı bi arabayı kullanma imkanım olsa olayı çözecem. yok ki!!!hatta geçen bi astra CD gördüm ışıklarda bekliyordu. bayan kullanıyordu :) tamam dedim bu kesin bağırtır arabayı şunun sesini bi dinliyeyim. :) yanılmamışım :) bağırtarak kaldırdı arabayı, ama aynı bi fark yok benimkinden.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı modellerde var bazılarında yok aracın kaputunun altında keçe var mı?Yoksa ses biraz daha fazla çıkar.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selmete arkadaşa katılıyorum. rölantide ses yok, sarsıntı yok. hatta bi arkadaş benim araba çalışırken marşa bastı çalmışmıyor zannederek. ama 3000 devri geçince patpatlı bi ses var. ama bakıyorum dışarda başka astralara o opellere özgü bol sssss'lı ses var. (ses kolay tarif edilmiyor tabi :)

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keçe var. son susturucuyu değiştirdim. orta susturucuyu da değiştirecektim belki görünmeyen yerinde çürüyüp açılmış bi yer var diye ama geçen bi astra CD de (yukarda yazdım) de aynı sesi duyunca şimdilik vaz geçtim