X16XEL MOTOR KODLU LPG KULLANICILARI ve ATİKER'İN CEVABI

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

greystone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en büyük sorun atikerin bayilerininde seçiçi davranmıyor önüne gelene bayilik veriyor. Brc bayili almak kolay değil ankara mocan brc bayisi kaç bin montaj yapmıştır belkide kaç şikayet var mocan hakkında .mocan şikayet diye arattım mocan'a teşekkürler diye bir sürü sorgu çıktı. Genellikle manifold delerken manifold sökülmeden direk matkapla deliniyor içinde metal parçacıklarla beraber motora gidiyor aşınma oluyor içerde yakıt olarak yanarsa yanıyor :). manifold delinmeden önce sökülmeli ondan sonra delinip içine kaçan parçacıklar temizlenmeli. bence sorun markada değil ustada

Son düzenleme:

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka değilusta önemli arkadaşların dediği gibi 50 bin km atiker lpg ile kullandım astra aracımı 1 gün olsun sorun yada arıza ışığı çekişten düşme yaşamadım. ömrü dolan yansanayi olan ateşleme bobinini orjinali ile değiştim bir kere bujileri 30 bin km kullandım gittim değişmeye adam söktü geri taktı bunlar sağşam dedi şaşırdım ama değiştim platin uçlu lpg bujisi taktım vuruntuyu azaltıyor. ve son olarak 0 sorun va full bakımlı olarak sattım bir vatandaşa sorunsuz kullanıyor.

adamson

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben brc söktürüp atiker taktırdım o kadar diyorum

bence sen fantezi yapmışsın:) hangi sebeplerden ötürü söktürdüğünü yazarsan merak ettim...
atiker opel düşmanı :)

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıl 2 ay önce aldığım astra f aracımda atiker sıralı sistem vardı.en az 2 yıldır kit araçtaydı.sorunsuz 2 yıl kullandım daha sonra sistem arıza verince yedek parçasını bulamadım ve 1 yıl 2 ay önce yeniden sıfır atiker marka kit taktırdım.canavar gibi sorunsuz kullanıyorum.memnunum.araç 65 bin kmdr bende ve atikerli.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
atiker değil tüm markalar olsun sorun kesinlikle takan bayi....
nevşehirde landi taktıran arkadaşlar var sorun yaşıyorlar...bayi berbat esnaflıktan bi haberler ...
benim aracımda da atiker var bende takıldığı yerden dolayı sorun yaşadım atikere mail attım en son izmire gittiğimde ege bölge bayisinde sorunu tespit ettiler montajın yanlış yapıldığını gördüler manifolttan alınması gereken basınç hortumunu kelebekten rolanti valfinin hemen dibinden almışlar birde bobinden uç almışlar onlar düzeltildi. Enjektör hortumları o kadar uzun bırakılmış ki onlar kısaltıldı şimdi maşallahı var sorunsuz biniyorum yanlız bizim x16xel motorların tek sıkıntısı şarj dinamosu bence rolantideki dalgalanmanın nedenlerinden biri bu z motorlardaki şarj dinamosu sistemi biraz daha farklı...
mocandan bahsedilmiş abimin aracına 3 yıla yakın oldu brc taktıralı maşallahı var sorunsuz biniyor....