Astra Otomatik Vites geçmeme problemi

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Aracim geçen haftaya kadar yaklasik 3000 devirde vites atiyor ve kisa zaman içinde rahatça 110_120 seviyelerine çıkıyordum...
Şimdi aracımla 3000 devirde 2.vitese cikiyorum ama ne kadar basarsam basayim araba 3 e ya geçmiyor ya da gecsede motorun bagirtisindan ben anlamiyorum. Önceleri cok rahat ve sessiz vites geçişleri vardi..ben artik sol şeritte giderken aracim 100 km yi cok zor geçiyor ve arkadaki araçlara engel olduğundan tekrar sağa geciyorum.Hizlanmak cok zor. Sanzumanci araci kullandı bir sey yok dedi. Ama o bu aracın onceki performasini bilmiyor. Aracim 98 model opel astra F. Derdimi tam anlatamiyorum ama kısaca, arac resmen yavaşladı..bazen gazi kokluyorum hizim 100 e çıkıyor ama hala 2.vitesteyim. arac bagiriyor ve 3 e gecmiyor.devir 4500_5000 arasinda duruyor.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam aracınızda sport mod olabilir mi ? Açık kalmış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Delpage

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sport mod kapali hocam. Ben onu hic kullanmıyorum yakiti cok harciyor diye..hem o açık olsa aracin tam tersine daha da hızlı olması gerekmiyor mu ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sport mod açık olduğunda vites geçişleri yüksek devirlerde olur hocam.

• Beğen

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için teşekkür ederim hocam. Dedigim gibi sport mod kapalı. Bastığımda da ekranda uyarı verip açık olduğunu anliyorum. :)
Hocam aracin gazına sonuna kadar basiyorum bazen devir 3000 in üzerine cikmiyor. Araç bu arada 80_90 lara cikip motor bagiriyor vitese gecmiyor. Normalde gaza tam basıldığında mi vites atiyor yoksa belli hiza ulaşıldığında mi..eger gaz ise sonuna kadar basılı, eger belli hiz ise 80 km de 3.vitese gecmesi lazim diye dusunuyorum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Otomatik vites 2 modda calisir. 1. modu normal sürüş halindeyken gaza tam basmıyorken 2200 devir bandinda bir ust vitese geçer. 2. modu ise özellikle sollamalarda gaza fazla yüklenince arac güce ihtiyacınız olduğunu düşünerek vitesi düşürüp deviri yükseltir. Bu sekilde dip gaz vermeye devam ettiğiniz sürece vites geçişleri 4000 devir bandında olacaktır.

• Beğen

Selçuk1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz pozisyon sensörü arızalarında bu tip sorunlar olabilir, doğru bilgi şanzıman beynine gitmediğinden vitesi doğru ayarlayamaz.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rexetce31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Syn. Delpage aşiri yakit tuketimine bir cozum buldunuz mu ayni aractan bende de var lpg de 57 tl yakiyor

Delpage

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cozum bulamadim...hala sehir içi 42_43 litre lpg ile 230_240 km gidiyorum....şehir dışı 400 km yi gördüm. Baktirmadigim bir seyde kalmadi veve biraktim artik yakit olayini..aracin şimdi daha buyuk problemleri var :(