Astra Opc ön Tampon için SSS.

bahadirbilir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;
Özelime günde en az 5 adet özel msj geliyor OPC tampon ile ilgili, msjlara elimden geldiği kadar cvp yazıp yardımcı olmak istiyorum ama işlerimin yoğunluğundan dolayı birkaç msj gözümden kaçtı. Soru ve cevapları bu başlık altında toplayıp daha fazla kitleye yardımcı olacağımı düşündüm bilginize...

Soru: OPC Tampon Hangi modellere uyumludur?
Cevap: OPC Tampon Astra H modellerin tümüne uyumludur (GTC dahil)

Soru: Montaj esnasında araç üzerinde veya tamponda herhangi bir tadilat söz konusumudur?
Cevap: Kesinlikle hayır hiçbir tadilat gerektirmeden 15 dakika içinde sökülüp takılabilir.

Soru: OPC tampon aldığım zaman aracın orj. panjurunu veya logosuz panjurunu kullanabilirmiyim.
Cevap: Hayır kullanamassınız çünkü Opc tamponun ortası dışa doğru üçgen şeklindedir kendi panjurun sekmanları oturmaz.
Çözüm: Orj. OPC Panjur Yada fiber tasarım panjur (fiber tasarım içinde orj. opc panjur bulup kalıp aldırmanız lazım neredeyse imkansız)

Soru: Orj. OPC Tampon paket içeriği nedir?
Cevap: OPC Tampon, OPC Panjur, OPC tampon ızgarası, OPC sis lambaları, OPC sis lamba çerçevesi, OPC tampon arka destek plastiği.

Soru: Orj. OPC tampon ile Fiber tasarım OPC tamponun farkı nedir?
Cevap: 1. fark tartışılmaz olan malzeme kalitesi 2. fark paket içeriği yani Çakma tampona çakma panjur çakma ızgara çakma sis vs. ve en önemlisi 3. fark bağlantı sekmanı ve arka destek plastiğinin olmaması (sürekli sallantı ve en ufacık sürtmede bide bağlantı ayakları kopar buda tekrar fiberci kaportacı boyacı işlemleri gerektirir)

Soru: OPC tamponu tüm araştırmalarıma rağmen temin edemedim nereden temin edebilirim?
Cevap: Açıkca ve net şansınız olması lazım çünkü ben 2 ay gibi bir araştırma sonucu şans eseri Maslakta bir fibercide kalıp için getirtilmiş daha sonra satışa sunulmuş bir şekilde buldum bundan önce tüm tr.deki tuning firmalarını ve opel servislerini rahatsız ettim fakat bu tamponun sahip olduğu araç tr de bulunmadığı için sadece servislerin 45 ila 60 gün içerisinde yurtdışından getirttilebildiğini söylediler servise gidilip OPC tampon denildiğinde ise ''tabiki elimizde var hemen yedek parçadan getirelim'' diyolar tabi sizde sevindirik oluyosunuz fakat yedek parçacı opc line paketini kucağında getirip al sana opc tampon dediğinde bi katil olmadığınız kalıyor :) (3 il 3 ayrı serviste başıma geldi) en sağlıklı yöntem işten anlayan bir yedek parçacıya durumu izah edip tamponun komple olduğunu yurtdışından getirtebileceklerini anlatmak oda yedek parçacının ogünki insiyatifine kalmış bişey ;)

Soru: Servisteki fiyat nedir?
Cevap: tampon, panjur, sis ve ekipmanları 3.500.00 TL. Boya montaj hariç.

Soru: Fibercideki Fiyatı Nedir?
Cevap: Sadece Tampon 1.250.00 TL. boya montaj dahil. (Maslak Fiberci Adem usta Tuning Garage Hüseyin beyin kardeşi)

Soru ve cevapların yardımcı olabileceğini düşünüyorum daha başka sorusu olan arkadaşlar bu başlığa yazabilirler elimden geldiği kadar yardımcı olurum...

img1228kopyauz1.jpg

bahadirbilir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dsc00106bk7.jpg

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aldığımda kargo poşetiyle duruyodu valla :)
hmm Bu başka tampondur .Aslında arasan Orjinal opc tampon çok.Aramak lazım ama.O maslak ve ikitelli cennnet...Pert q7 den, x5 ,a6 ya kadar herşey mevcut

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orda çıkma parçalar varmıdır opel için acaba hafta sonları açıkmıdır

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orda çıkma parçalar varmıdır opel için acaba hafta sonları açıkmıdır
hafta içi haftasonu kavramı yok.Koca sanayi orası.Yüzlerce dükkan var.Cumartesi heryer açık.Ama pazar bazoı yerler kapalı bazı yerler açık olur.Aslında oraya gidip pert opellerin fotosunu çekip buraya koyacan hayrına...İsteyen istediği parçayı bulur.