Astra J 1.6 Cdti 136 hp turbo ötme ses

hamzatov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamalar. 1.6 cdti astra 136 hp aldık. Exper aracta turboda otme baslangıcı var dedı. Ama bunu her exper soylemez dedi. Düzenli bakımını yapar temiz kullanırsan birşey olmaz dedi. Turbo bakımı varmıdır? bozuluncaya kadar binilir mi? Turbo yagını motor yagından mı alır. Bilgi verebilir misiniz?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamalar. 1.6 cdti astra 136 hp aldık. Exper aracta turboda otme baslangıcı var dedı. Ama bunu her exper soylemez dedi. Düzenli bakımını yapar temiz kullanırsan birşey olmaz dedi. Turbo bakımı varmıdır? bozuluncaya kadar binilir mi? Turbo yagını motor yagından mı alır. Bilgi verebilir misiniz?
Aracınız kaç km?
Acaba yazılım falan mı var? Alırken ekspertizde kaç beygir çıktı?
Turbonun yağlanması çok önemli ve dediğiniz gibi motor yağı ile yaglanıyor.

Turbolu araç nasıl kullanılır diye google'da aratirsaniz çok makale çıkacaktır karşınıza. [emoji106]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Expertizlerde çıkan motor yüzdesi güç değerlerine çok takilmayin. Doğru kalibrasyonu dyno bulmak çok zor.

Mobil1 ESP 0-40 dexos2 yağ kullanın. Yağ değişimlerini 10 bin km yi bulunca 15 bin beklemeden yapın.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ötme olduğunu sanmıyorum, sizin ekspertiz işgüzarlik etmiş olabilir mi?

Araç yazılımlandi mi acaba diye şüphe ettim ama dyno'da bariz bir fazlalık olması lazımdı, o da yok.

Arkadaşın dediği gibi, yağa önem verin, sorun yaşamazsınız inşallah.

İstanbul trafiğinde olsaydınız 10 binden bile önce değiştirmenizi tavsiye edilebilirdi [emoji4][emoji106]

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım turbo dizel ve heryıl eylül ekim gibi kış girmeden yağını ve tüm filtrelerini değiştiririm turbo motor yağı ile yağlandığı için yağ ve filtreler turbolu araçlar için önemli zaten çokta masraf tutan bişey değil turbonun sağlığı için heryıl yapıyorum bu işlemi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım turbo dizel ve heryıl eylül ekim gibi kış girmeden yağını ve tüm filtrelerini değiştiririm turbo motor yağı ile yağlandığı için yağ ve filtreler turbolu araçlar için önemli zaten çokta masraf tutan bişey değil turbonun sağlığı için heryıl yapıyorum bu işlemi

Sizin motor Ford motor olması gerek 5/30 fmy kullanabilirsiniz, mümkünse gm yağ kullanmayın. Hava filitresini de bakım arası degistirin yanı yaz’in ortasında. Gaza basmadan Çalıştırın ve 10-15 Sn ye gaza basmadan çalışsın ki turbo kendini yagladiktan sonra devreye girsin. stopta da yine dururdurmaz stop etmeyin 5-10 Sn ye bekletin ki turbo yağlanarak dursun. Durur durmaz stop ederseniz turbo yağsız olarak durana kadar döner. Bunlara dikkat ederseniz turbo sizi 500 bin km götürür. Tabi karteri falan delip yag basıncını düşürmezseniz

hamzatov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç en son yağ bakımına gireli 12 bin km olmuş. yağ degisiminden sonra ses değisir mi? ustalara sordum çtme balangıcı varsa turbo yarı ömrü gitmiştir dediler.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç en son yağ bakımına gireli 12 bin km olmuş. yağ degisiminden sonra ses değisir mi? ustalara sordum çtme balangıcı varsa turbo yarı ömrü gitmiştir dediler.
12 bini buldurmayin hocam, 10 bini geçirmeyin.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Experlerin söylediği seslere aldırış etmeyin, ben aracımı alırken klima kasnağından ses geliyo dediler meğerse volandan ses geliyormuş sonradan öğrendik. O yüzden ses işlerini opel servisine baktırın. Bir de opellerin turbo dizellerinde düşük devirlerde uğultulu bi ses gelir genelde bu opellere has bişey sanırım diğer markaların dizellerinde duymuyorum. Belki o karakteristik sesten bahsediyolardır