Astra J Sport aracım için kış lastiği önerileriniz

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Başlıktada belirttiğim üzere malum kış yaklaştı aracımın da lastik değişim zamanı geldi hali hazır da kış lastiği veyahutta dört mevsim kullana bileceğim sizlerin de tavsiyesi üzerine alacağım lastiğe karar vermek istiyorum. Lastik konusunda çok fazla bilgim yok. Ama sizden ricam alacağım lastiğin araç içine vereceği sesin az olması ve çukurdan tümsekten geçerken çok fazla hissetirmemesi. Yani kısacası çok sert olmaması. Önerileriniz için şimdiden tesekkurler. Aracım da şuan honkok lastik mevcut.

Adana dan selamlar.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hala tek bir cevap yokmu arkadaşlar. ?? Kaç gün oldu. Hicmi kimse lastik hakkinda bilgi sahibi degil acaba

Adana dan selamlar.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Çanakkale'den misin Adana'dan mısın, aslında ikisi için de kış lastiğine hiç gerek yok, yazlık bir lastik seni bu iki şehirde de yaz-kış sıkıntısız götürür. Ancak, kış mevsiminde Çanakkale-Adana arası gidip geliyor isen o zaman iş değişir, kışlık lastik şart, yollara kar indi bile.
Marka konususuna gelince, en başta bütçeyle sınırlı, köye-dağa-bayıra giden bir adam değilsen yumuşak bir lastik rahat ettirir seni, Michelin bakabilirsin, GoodYear'ın efficient grip'i var, Bridgestone'un T001 diye bir modeli var. Ha yok "ben zaman zaman country de takılırım" dersen al bir Continental PC5, her yola gider. Tabi bunları yazlık lastik olarak söylüyorum.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cetto tesekkur ederim. Adana Çanakkale arasi seyahat ediyorum evet ama özellikle yaz aylarinda gitmeye gayret gosteriyorum. Kışın gidilecek bir yol degil malesef. Çanakkale de kar yok ancak buzlanma çok fazla. Bu durumda normal kullanabileceğim bir lastik işimi görürmü sizce ? Benim korkum buz ve yağmur. önerilerinizi değerlendirip araştıracağım. Sağolun.

Adana dan selamlar.