Astra J 16" Jant ve Kış Lastiği

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 16" Jant ve Kış Lastiği

yavuzozkan link' Alıntı:
Özdemir çok güzel araştırma yapmışsın kardeşim.. Baya aydınlattın beni. Sağolasın. Bu arada evet fiyatlar 17" için gayet uçuk nedeni ise yaygın olmayışı o yüzden küçültmek şart. Arkadaşımın exeo suna 16 dan 15 e çektik kışlıkları taktık ama kelin ilacı olsa başına dürer muhabbeti işte :) sorunu çözmek şart

Ofset olayı sıkıntılı değilse ( ki ne olduğunu bilmiyorum :) ) 176TL'ye CMS jantları fena değil gibi. Benim aracı çok az kullanıyoruz, evimde ana cadde üzerinde olduğu için normalde kış lastiği almayı düşünmüyorum ama zorunlu olacaksa yukarıda konuştuğumuz çözümü uygulayacağız mecbur.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mtaner link' Alıntı:
Evet fiyatlar çok değişiyor bir örnek te ben vereyim, nokian WR D3 modelinde internet sitesinde 205/60*16 300 tl idi (ufak küsüratları hatırlamıyor olabilirim) 215-50*17 ise 495 tl idi. Dört lastikte 800 tl fark ediyor.
Bir de bu bahsettiğiniz offseti ben de ilk defa duydum. Bijon aralıkları aynı olduktan sonra bu uygulamaya gerek var mıdır acaba?
Jant olarak ta dediğiniz gibi bir çok model varmış ama sanırım ben siyah sac jant aradığım için bulmakta zorlanıyorum.

Aşağıdaki linkte bijon aralığını 5x105 ve jant çapını 16" girersen aralarında sihayın da bulunduğu aşağı yukarı 20 farklı jant çıkıyor. ( offset ve markayı boş bıraktım )

http://www.jant-al.com/Jantlar.aspx?

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Aşağıdaki linkte bijon aralığını 5x105 ve jant çapını 16" girersen aralarında sihayın da bulunduğu aşağı yukarı 20 farklı jant çıkıyor. ( offset ve markayı boş bıraktım )

http://www.jant-al.com/Jantlar.aspx?
Tesekkur ederim hocam :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Yavuz Hocam çok yerinde bir soru olmuş,  hatta 16 / 60 / 205 olabilse süper olur...
ozdemır bu yazdığın ebatlar yennı çıkan astralarda kullanılmaya başlandı haberın olsun 17 den 16 ya duştu

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
ozdemır bu yazdığın ebatlar yennı çıkan astralarda kullanılmaya başlandı haberın olsun 17 den 16 ya duştu

Sinan jantlarda offset diye bir deger var o neyi ifade ediyor onu anlamadim. 5*105 16" bir suru jant var kis lastigi zorunlulugu gelirse boyle bir cozume gidecegim mecburen

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:

evet öğleydi ama yeni gelen partilerde wattssız 17 jant lastikli gelmeye başlamış,bu opel ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
evet öğleydi ama yeni gelen partilerde wattssız 17 jant lastikli gelmeye başlamış,bu opel ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum
kasım yanlışın olmasın cunk gecen ekın otoya gıttığımde orda yennı gelen partı vardı ve uzerundekı lastıkler 205/60/16 dı watts ın olmadığını bılıyorum sen en son ne zaman gıttın opel bayısıne