Astra j sedan 1.4 turbo performansı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hayırlı uğurlu olsun rabbim kaza bela vermesin.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sizin araci tahmin oyunu mu oynuyoruz. Haberim olmadan?
Söyleyin bilelim araci.
80 km ile şehirler arası yol gidecek kadar sukur akil sağlığım yerinde.
Yakit kasacam diye kamyon vari yol gidemem. Hele aracda yolcu ve bagaj doluyken birde parkurda rakım farkları varsa o 4 litre hayal mahsulü olarak kalır. Siz arabanızdan memnunsanın onlarca astra j sahibi de memnun ki kullanıyorlar. Ben aracımı sipariş verirken etraf illerde hiçbir bayide astra yokken izmir merkezde seat bayisinde hemde dolu ve 158.000 tl fiyat ile satılan leon bayide bekliyordu. Hemki şu ortamda.
Herkes memnun olduğu arabayı kullanıyor. Memnun olmayan satıp değiştirir. Önemli olan kazasız belasız yolculuklar.

4.0 lt yakarsa peki ne yapacaksın?
şuan dönüyorum 4.0 la gebzede trafiğe girdim 20 dk dır dur kalk yapıyorum ve 80 kmh de değil.

muhtemelen 4.1 ile bitecek yolculuk video çekerim yol bilgisayarını ayrıca araç kameram var 64 gb upload edemem ama birini yolla izlesin hızlandırılmış olarak yolculuğu sol şeridi kapatıp kaçla gidiyor görebilir anlayabilir.
ha oda olmadı gel seninle yolculuk yapalım oteli ödersin 1 gece kalırız barut otel kemerde yad baska 5 yıldızlı otelde ne yakıyor nasıl gidiyor görürsün.

bende sıkıntı yok inanmayan sensin hodri meydan gel istanbuldan çıkalım gidelim gör nedir ne değildir öyle kafadan uydurma mevzularına beni hiç sokma zararlı çıkarsın...

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Forumda hayat gibi malesef her çeşit insan var. Daha bir hayırlı olsun mesajı bile vermeden polemik yaratanlar var. Herkes arabasıyla kazasiz belasız yolculuklar yapsın. Allah herkese daha iyisi daha güzelini versin. Ben şuan aracın bana yaşattığı sürüş hissinden memnunum. Yakıtı çok sorun olursa lpg alternatifi duruyor orda. Allah olmayana versin.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Forumda hayat gibi malesef her çeşit insan var. Daha bir hayırlı olsun mesajı bile vermeden polemik yaratanlar var. Herkes arabasıyla kazasiz belasız yolculuklar yapsın. Allah herkese daha iyisi daha güzelini versin. Ben şuan aracın bana yaşattığı sürüş hissinden memnunum. Yakıtı çok sorun olursa lpg alternatifi duruyor orda. Allah olmayana versin.
her çeşit insan derken?
yolculuk bitti ve öyle dalga geçer gibi 80 le gitmek akıl işi değil şeklinde kafanda seyler kuran araç polo diyen ki 110 bg polo da yok bunu dahi bilmeyen kişi sizsiniz.

hadi onu da geçtim yolculuk bitti 4.1 ile antalyadan istanbula geldi. videoyu çektim verileri araç kamerası da kaydetti yolculuğu hızlar belli gidiş belli 1080 60 p çeker kameram en kalitesinden herşey net görebilirsiniz yollayın birini izlesin...

standart 20 25 dk lık trafik ışıkları duraklamalari veya yoldaki aksaklıkları saymıyorum standart ist ant yolu.her zaman gittiğim yol

şansımıza güzel güzel 110 130 giderken gebzede otobanı kapamışlar 45 dk dur kalk yaparak zar zor çıktık akabinde e5 e verilen trafik sebebiyle 45 dk kadar yoğun e5 trafiğine takıldık
1.5 saat boşuna trafikte kaldık 2 kişi 100 kg kadar bagaj ile 4.1 yaktı. 768 km yol yapıldı kalan yakıt ile gidilebilecek mesafe 530 km herşey kanıtlı duruyor bende konuya mı ekleyeyim özelden mi atayım yoksa gelip canli canli mi göreceksin?

tekrar diyorum gel istanbula çıkalım yola neymiş 4.0 litre yakmazmış neymiş verilere aykırıymış topografi denen olaydan haberin olsa zaten böyle boş yorum yapmazsın

neymiş seat alacaktım onu alacaktımdan konuyu geri vites ile herkes memnun olduğu araca binsine çektin farkında mısın?

ben 1.0 tsi ile bir depo benzin gırtlak dolu olarak 1400 1450 km arası yapabiliyorum hadi buna da inanma gel göstereyim canlı canlı var misin?

herşey klavyeden kolay değil mi icraata geldi mi geri vites yapmak olmaz gel gör diyorum hala sanki ilk defa araba sürüyoruz çok yakmasın diyorsun performansli motor olsun diyorsun 1.0 tsi al dedim sana bu konuda çünkü motor çok başarılı

bu arada bende ayrıca astra gsi da var bilgine astranın atası GM astra gsi 1994 modeldir opel tarihini iyi oku derim

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İnsan önce hayırlı olsun der ondan sonra istediğini yine yazarsın. Medeniyet bunu gerektirir.

80 km ile gittiğinizi siz yazmışsınız ben uydurmadım. Tekrar yazdıklarınıza bakin. Ben vw in donanim ve motorlarini bilmek zorunda mıyım?
Tamam az yakiyorsaniz ne güzel. Size aracınıza mutluluklar. Dun aracımı teslim aldığım bayide belki 30 tane astra satılmış sahibini bekliyordu. O insanlar gerçeği bilmiyor tek siz biliyorsunuz.
Seat almadım cunku işi bilen bir Allahın kulu tavsiye etmedi. Yani ön yargı da olsa durum bu.

Benim geri yaptığım yok. Ben oturaklı saglam güçlü bir arac aldım ve şu an iyisi almışım diyorum. Size de kazasız belasız surusler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.
Sıralı sistem LPG uyumlu sıfır satılan B16NET'ten başka turbo şarjlı motor kalmadı sanırım. Bu şartlarda en makul seçimlerden biri.

Yağ bakımlarına ve hararete karşı hassas bir motor. 1-2 ufak dikkat edilmesi gereken yeri dışında hiçbir sorunu yok.

Performans olarak da stok hali de gayet yeterli. Motoru tanıyan bir yazılımcı, chip tuning'le çok güzel değerler alıyor. Hem LPG'li hem de yazılımlı kullananları gördüm :) Bu devirde bulunmaz nimet.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İnsan önce hayırlı olsun der ondan sonra istediğini yine yazarsın. Medeniyet bunu gerektirir.

80 km ile gittiğinizi siz yazmışsınız ben uydurmadım. Tekrar yazdıklarınıza bakin. Ben vw in donanim ve motorlarini bilmek zorunda mıyım?
Tamam az yakiyorsaniz ne güzel. Size aracınıza mutluluklar. Dun aracımı teslim aldığım bayide belki 30 tane astra satılmış sahibini bekliyordu. O insanlar gerçeği bilmiyor tek siz biliyorsunuz.
Seat almadım cunku işi bilen bir Allahın kulu tavsiye etmedi. Yani ön yargı da olsa durum bu.

Benim geri yaptığım yok. Ben oturaklı saglam güçlü bir arac aldım ve şu an iyisi almışım diyorum. Size de kazasız belasız surusler.
kaç kere hayırlı olsun diyeceğiz anlamadım dedim ya tee ne zaman😊

artık alıntı da yapmıyorsunuz. geri yapmaya devam ediyorsunuz iddialıydınız makara geçiyordunuz ne oldu?

80 le gittiğimi de asla yazmadım okuyun.
80 ile gidersen 3.8 leri görürsün yazdım hala uydurmaya çalışıyorsunuz bir şeyleri ve ben sevmem bu tarz olayları.

öyle kafadan uydurma ile konulara cevap yazmayın bilginiz yoksa iddia etmeyin sonuç böyle geri vites olarak kalırsınız.

bilgimiz deneyimimiz var ki sorunuza yardımcı oluyoruz yok dsg sorunlu yok 3 silindir araç kötü yok o yok bu bunları deneyimlemeden ortaya sallamayın.

ekonomi ve perfomans olarak 1.0 tsi 110 luk olanda 1.4 turbo performansını veriyor hemde az yakıyor dsg ile de çok uyumlu bunun hala aksini iddia ediyorsa hodri meydan diyorum çıt ses çıkaramıyorsun.

dalga geçer gibi 4.0 yakmaz diyende sensin gel gör diyorum hala ona da cevap yazamıyorsun e dalga geçiyordun daha 1 hafta önce

önce saygılı olun insanları küçümsemeyin böyle küçük duruma düşersiniz acitasyon hele hiç yapmayın herkes herşeyi gördü sizin geri vitesinizi de gördü.

bundan sonra umarım uydurma şeyler yazıp hikaye anlatmazsınız.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
kaç kere hayırlı olsun diyeceğiz anlamadım dedim ya tee ne zaman😊

artık alıntı da yapmıyorsunuz. geri yapmaya devam ediyorsunuz iddialıydınız makara geçiyordunuz ne oldu?

80 le gittiğimi de asla yazmadım okuyun.
80 ile gidersen 3.8 leri görürsün yazdım hala uydurmaya çalışıyorsunuz bir şeyleri ve ben sevmem bu tarz olayları.

öyle kafadan uydurma ile konulara cevap yazmayın bilginiz yoksa iddia etmeyin sonuç böyle geri vites olarak kalırsınız.

bilgimiz deneyimimiz var ki sorunuza yardımcı oluyoruz yok dsg sorunlu yok 3 silindir araç kötü yok o yok bu bunları deneyimlemeden ortaya sallamayın.

ekonomi ve perfomans olarak 1.0 tsi 110 luk olanda 1.4 turbo performansını veriyor hemde az yakıyor dsg ile de çok uyumlu bunun hala aksini iddia ediyorsa hodri meydan diyorum çıt ses çıkaramıyorsun.

dalga geçer gibi 4.0 yakmaz diyende sensin gel gör diyorum hala ona da cevap yazamıyorsun e dalga geçiyordun daha 1 hafta önce

önce saygılı olun insanları küçümsemeyin böyle küçük duruma düşersiniz acitasyon hele hiç yapmayın herkes herşeyi gördü sizin geri vitesinizi de gördü.

bundan sonra umarım uydurma şeyler yazıp hikaye anlatmazsınız.
Simdi alintiladim uygun mudur? Yani ben benim aldığım araç sizinkiler az yakar dedim mi? Sizinki 4 yakıyorsa astra 6.5 yakar dedim. Ben geri yapıyorum ama söylediklerime değil sizin üslubunuzla size cevap vermemek ve forumun ahengini bozmamak için geri yapiyorum. 80 km gitsem 3.8 diyorsunuz aracin fabrika verilerinden az yakiyorsaniz helal olsun. Fabrika verileri hangi şartlarda kac yolcu ile yapılıyor öğrenin. Kasarak yapılan anormal değerler günlük pratikle ortusmez.
Dsg nin sorunsuz oldugunu iddiq ediyorsanız vag fanboy olmuşsunuz hayirli olsun. 3 silindir motorda bana hoş gelmiyor. Ve uzun vadede sıkıntılı olacağına inanıyorum. Bunlari yazmak suç mu.
Aracı ben kullanayım öyle ekstrem de değil günlük kullanım pratiğim ile bakalım 4 yakacak mi. Arabam kac yakara girin orada kullanici verileri var sizin yaktiginiz gibi yakan yok. Ama yakiyorsaniz da bunun gunluk kullanimda karşılığı yok.
Benim saygısız olduğum bir mesaj gösterin. Siz sanirim 3 silindir motor ile aşağılık kompleksi yapmışsınız. Tamam sizin motor en güzeli en az yakıp en çok kaçan. Bu muhabbet icin forumun ahengi açısından son kez yazıyorum. İyi günler.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Simdi alintiladim uygun mudur? Yani ben benim aldığım araç sizinkiler az yakar dedim mi? Sizinki 4 yakıyorsa astra 6.5 yakar dedim. Ben geri yapıyorum ama söylediklerime değil sizin üslubunuzla size cevap vermemek ve forumun ahengini bozmamak için geri yapiyorum. 80 km gitsem 3.8 diyorsunuz aracin fabrika verilerinden az yakiyorsaniz helal olsun. Fabrika verileri hangi şartlarda kac yolcu ile yapılıyor öğrenin. Kasarak yapılan anormal değerler günlük pratikle ortusmez.
Dsg nin sorunsuz oldugunu iddiq ediyorsanız vag fanboy olmuşsunuz hayirli olsun. 3 silindir motorda bana hoş gelmiyor. Ve uzun vadede sıkıntılı olacağına inanıyorum. Bunlari yazmak suç mu.
Aracı ben kullanayım öyle ekstrem de değil günlük kullanım pratiğim ile bakalım 4 yakacak mi. Arabam kac yakara girin orada kullanici verileri var sizin yaktiginiz gibi yakan yok. Ama yakiyorsaniz da bunun gunluk kullanimda karşılığı yok.
Benim saygısız olduğum bir mesaj gösterin. Siz sanirim 3 silindir motor ile aşağılık kompleksi yapmışsınız. Tamam sizin motor en güzeli en az yakıp en çok kaçan. Bu muhabbet icin forumun ahengi açısından son kez yazıyorum. İyi günler.

marka fanatiği değilim iyi iyidir kötü kötüdür bunu konunun en başından beri yazdım ama sizde sıkıntı var 4 post kadar önce yazdığınıza yada forum ahalisi olarak girdiğiniz konulara bakın.

siz otomobilden kısa ve net anlamıyorsunuz ama çok anlıyorum havasındasınız kurtulun bundan diyorum. yok oradan bunu okudum yok şurada bu yazıyor gel gör diyorum altı üstü 1500 2000 tl ye mal olacak sana 4.0 ten fazla yakarsa ben karşılayacağım devamlı gittiğim yol diyorum sana😊daha yeni geldim video da çektim ispatta var

ayrıca bir tavsiye de bulunayım tekrardan

misal bayiden sıfır aldığın opel astra ile daha 40 50 km deyken falan 180 km basılmaz

sıfır alınan araç için rodaj yapılır. araç dinlenir takip edilir

ilk 1000 1200 km
baskı balata alışması için araç çok sıkıştırılılmaz
fren ve disklerin alışması için ani frenlemeler yapılmaz
motor 2000 3000 devir bandında 110 120 km hızları geçmeyecek şekilde farklı devirlerde kullanılır
soğutma sistemi ve motor bloğu için ani ısıtma soğutmaya maruz bırakılmaz
marşa bastığın gibi yola çıkılmaz
kilometreye göre kademeli olarak sürüş dinamiği değiştirilir ve araç hazırlanır.
sizin bu şekilde aracı kullanmanız lazım ama kafanıza göre kullanırsanız çok çekersiniz aracınızdan

tsi fan değilim ama orjinal kazasız belasiz içi dışı tertemiz kupon 94 model astra gsi aracı olan biri 1.4 turboya binmez😉zevk meselesi