Opel astra 2012 j kasa 1.4 turbo sedan bobin arızası

• Konuyu başlatan yasinsimsek
  • Başlangıç tarihi
Y

yasinsimsek

Bilgi Girilmemiş
Arkasaşlar selamın aleyküm 1 hafta önce 2012 model opel astra j kasa sedan 1.4 turbo araç aldım 2 gün önce aracı servise götürün uyarısı verdi aracım bilgisayara baktırdık bobin arızası gösterdi araçta landirenzo marka lpg kiti takılı araba lpg de rolantide ara ara tekliyor ama hiç arıza lambası yakmıyor usta bobin değişecek dedi ben bujilerden de olabileceğini düşünüyorum doğubeyazıttayım burda yedek parça bulmak çok zor intetnetten getirteceğim ama boşa harcama yapmak istemiyorum acaba sorun lpg ayarından dolayı olabilir mi veya bujilerden olabilir mi bilgisayar uyarısı verdiğinde kesin bobin mi değişmesi lazım bilgisi olan var mı paylaşsbilirseniz çok sevinirim tşk

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bobin arızası yakıyorsa buji değişin olmadı bobinde yenileyin ama sadece bobin degisseniz olmaz bobin yanında bujide değişmeli sadece lpg de sorun çıksa 1 silindir veayhut hangi silindir ise tekleme tespit edildi der ama bu arızayı benzindede yapıyor tekleyip duruysa buji bobin

Y

yasinsimsek

Bilgi Girilmemiş
Reis araçta hiçbir arıza ışığı yanmıyor sadece yol bilgisayarı 1 kez servise götürün yazdı bi daha yazmadı ona istinaden arıza tespit cihazına taktırdım bobindem laynaklı emisyon hatası dedi usta bobin değişecek dedi buranın ustalarına güvenmediğim için direk bobin getirtip taktırmak istemiyorum bir yandanda lpg nin akl ayarı mı yok acaba ayar yapılınca düzelir mi merakındayım

Y

yasinsimsek

Bilgi Girilmemiş
Bobin arızası yakıyorsa buji değişin olmadı bobinde yenileyin ama sadece bobin degisseniz olmaz bobin yanında bujide değişmeli sadece lpg de sorun çıksa 1 silindir veayhut hangi silindir ise tekleme tespit edildi der ama bu arızayı benzindede yapıyor tekleyip duruysa buji bobin
Hatta motordan anlayan bi abimiz a b c d emisyon çıkışlarına baktı pense ile sıktı motor a b d emisyon borularını sıkınca motor sıkışıyor c emisyonunu dıkınca, sıkışmıyor c emidyonunda sıkıntı demişti

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad şimdi aracı biraz benzinde kullan bak bakalım tekleme varmı lamba yakacakmi yakmazsa o zaman aracı lpg ciye götür enjektörlerine baksın ve afr ayarı yaptır sorun kalmaz ama tabi benzinde sorun çıkarmıyor lpg de yapıyor sa

D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
Eğer buji değiştirmek isterseniz kesinlikle ngk markasının ıfr7x7g modelini öneririm.Aynı tekleme sorununu 2013 turbo benzinlide yaşıyorum.53 binde ve daha bujilerini değiştirmedim .Daha önce kullandığım ngk bujisini takacağım yüksek ihtimal teklemenin de buji kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eğer bujileriniz araç üzerinden çıkan yani orj. Aracın şasesine uygun kodlu buji değilse ilk etapta sorun çıkarmaz biraz kullanınca araçta sorunlar çıkarmaya başlar yani parçacıya mutlak şaseye göre uygun alın yada elinizdeki ürünün koduna bakin ona göre alın parçacılar sizlere elinde olmuyorsa buda uyar diyip verir yada onun binişi diyip verir siz teyit edin yada internet üzerinden alıp direk gidip taktırın

Y

yasinsimsek

Bilgi Girilmemiş
Eğer buji değiştirmek isterseniz kesinlikle ngk markasının ıfr7x7g modelini öneririm.Aynı tekleme sorununu 2013 turbo benzinlide yaşıyorum.53 binde ve daha bujilerini değiştirmedim .Daha önce kullandığım ngk bujisini takacağım yüksek ihtimal teklemenin de buji kaynaklı olduğunu düşünüyorum
Bosch marka iridyum buji tavsiye ediliyor genelde opel için Bosch almak düşünüyoeum eğer arıza bujideyse tabi

D

dogukanalici

Bilgi Girilmemiş
tercih sizin öneri benim nasıl isterseniz :)