Opel Astra J Sedan 1.4 Turbo 2019 LPG Öneri

mehmet13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin 7 tl ortalama 45 kuruş yakıyordu.
Lpg 3.45tl ortalama 27 kuruş yakıyor.
Atiker grand obd2 takıldı. Afr ayarını dahil 2300 tl. Kütahya merve otogaz. Montaj önemli.

benim araç benzinde 65 kuruş 9.5 lt yakıyordu, atiker grand taktırdım ben de şu an 37 kuruş yakıyor.

fthinan55

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
benim araç benzinde 65 kuruş 9.5 lt yakıyordu, atiker grand taktırdım ben de şu an 37 kuruş yakıyor. sizin değerler baya düşük farkı ne acaba kullanıma göre bu kadar fark eder mi ?
Atiker granddan memnun musunuz.Ariza ışığı yakma vuruntu gibi şikayetler oldu mu hiçaraciniz
1,6 mi 1,4turbo mu

mehmet13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker granddan memnun musunuz.Ariza ışığı yakma vuruntu gibi şikayetler oldu mu hiçaraciniz
1,6 mi 1,4turbo mu
araç 1.4 turbo. genel olarak memnunum ama sıfır takılan enjektörler bile arızalı çıktı araç marşı geç alıyordu değiştirttim düzeldi onun haricinde başka bi sorun olmadı performans kaybı fazla olmadı vuruntu arıza aşığı yakma sorunu da yok. zaten arıza ışığı yakma sorunu için aracın bagajında beyin mi ne varmış oraya da işlem yapıyorlar onun için de ekstra 100 lira almışlardı. toplam 2250ye taktırmıştım.

• Beğen
Tepkiler: fthinan55

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben bu tarz konulara karşıyım, Benzinli araçta, güzel araç LPG'ye boğmanızı tavsiye etmem.Bilmiyorum nedendir ama bir türlü sevemedim LPG olayını. Birde 1,4 T olanlarda çoğunlukla ileriye dönük problemlem yaşanıyor, sanki genel itibariyle, izlenim bu şekilde. Baya dertli arkadaşlarımız var o yüzden ben benzinden yanayım :D :D

• Beğen
Tepkiler: Mtunc

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Ben bu tarz konulara karşıyım, Benzinli araçta, güzel araç LPG'ye boğmanızı tavsiye etmem.Bilmiyorum nedendir ama bir türlü sevemedim LPG olayını. Birde 1,4 T olanlarda çoğunlukla ileriye dönük problemlem yaşanıyor, sanki genel itibariyle, izlenim bu şekilde. Baya dertli arkadaşlarımız var o yüzden ben benzinden yanayım :D :D
Bende senin kafadaydim :) 70 bin km kadar benzinde kullandım. Geçen Kasım'da Atiker taktırdım dayanamayıp. 40 bin km oldu bir sıkıntım yok. Umarım bundan sonrada olmaz. 😁

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.4 turbo olanlar 1.6 atmosferiklere oranla lpg uyumu daha iyi. Lpg demek özgürlük demek. Göstergeye bakmadan rahatça geziyorsunuz. Ustelik performans kaybı olmadan. Pekcok kaynak turbo araçların lpg veriminin daha iyi olduğunu söylüyor çünkü lpg nin düşük yanma enerjisi turbo basıncı ile artıyor ve daha verimli hale geliyor. Tabi bunlar için bazı şartlar var. Öncelikle iyi bir montaj. İyi bir ayar. Birde uygun kit. 1.4 e en uygun kit lovato. 1.6 ya ise landirenzo. Benzinle 50 kurus yakarken daha seri ve dikkat etmeden kullandığım halde lpg ile suan 30 kurus bile bulmuyor.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN