astra j p0017

ferhatkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra j 1.6 benzinli araçta p0017 arıza kodu veriyor araç lpg li öncesinde hiç bir arıza lambası yoktu vitesi 3 den 4 e atarken 2.vitese girdi (3.vitesin baya üstlerindeydi devir) :sopa: daha sonra bu arıza kodu türedi ve ben pendikte özel bir servise gittim usta kodu sildi tekrar yanarsa gel sensörleri kontrol edeceğiz dedi arıza lambası 2-3 gün sonra yine yandı ve ben tekrar gittim bu sefer farklı usta baktı araca aynı arıza koduna yaklaşık 2000 tl lik masraf çıkarttı (motor kaputunu bile açmadan sadece p0017 görüp bunları söyledi ) (opel genç otomotiv) egzantrik dişlisi emme,egzantrik dişlisi egzoz , egzantrik devir sensörü emme,egzantrik devir sensörü egzoz , 2 tane selenoid valf,krank mili sensörü bende kabul etmedim ve aracı yaklaşık 1 aydır bu şekilde kullanıyorum herhangi bir çekiş kaybı yok araba canavar gibi gidiyor lpg de bile hatta 200 üstü hızlara bile cıkıyor arıza lambası yandıgı halde
dizel gibi çalışma sesi yok marş sıkıntısız üst devirler sıkıntısız kısa araçta lamba yanmasa arıza oldugu anlaşılmaz heleki 2000 tl lik bir arıza ... pendik kartal civarı özel servis tavsiyesi verebilirseniz çok sevinirim birde bu arıza kaydının sensörlerden olma ihtimali nedir bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum