Astra J Navigasyon Satış ve Montaj - Ankara

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2010 model Astra j HB aracıma servisin sonradan takılmasını önerdiği necvox ya da cyclone markaları da dahil olmak üzere başka markaların da takılabileceği bir adres verebilir misiniz? Tavsiyelerinizi rica ederim...

Sahibinden ilanlarında ilginç marka isimleri ile 1000-1500 TL aralığında ve İstanbul satış merkezli ürünler yer almakta...

Özellikleri de necvox ve cyclone dan daha iyi görünüyor. Ekranın bölüştürülmesi, aynı anda birkaç işin yapılabilmesi, ücretsiz harita güncelleme, TV analog özellikleri gibi birçok kullaışlı özellik mevcut.

Ancak bu montaj sonrasında aracın mevcut direksiyon kumandalarının ve tüm klima vb. özelliklerin de eskisi gibi kullanılabilmesi gerekir...

Forumda gördüğüm kadarıyla necvox ve cyclone ürünlerinde takılma, donma, akü bitirme, sırf harita güncellemesi için servise gitmek durumunda kalmak gibi bana göre birçok sorun mevcut....

Sonuç olarak, görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
aracınız için özel üretilen bu teyplerde hiç sorun yok, her şey çalışıyor, ancak ekran parlaklığı ve çözünürlük orjinal naviniki gibi değil, dokunmatik panel çok az yansıma yapıyor, güneşli havalarda görmekte zorluk yaşanıyor, ses kalitesi pek iyi değil, radyo tuner orjinal ile aynı ve zayıflar, ayrıca dokunmatik paneli kullanmak zor...

şahsi fikirlerim katılmayanlar olacaktır illaki, beklentiler ile alakalı...

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki necvox ve cyclone tanitımı olan bir link verebilirmisiniz. Tesekkurler

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız için özel üretilen bu teyplerde hiç sorun yok, her şey çalışıyor, ancak ekran parlaklığı ve çözünürlük orjinal naviniki gibi değil, dokunmatik panel çok az yansıma yapıyor, güneşli havalarda görmekte zorluk yaşanıyor, ses kalitesi pek iyi değil, radyo tuner orjinal ile aynı ve zayıflar, ayrıca dokunmatik paneli kullanmak zor...

şahsi fikirlerim katılmayanlar olacaktır illaki, beklentiler ile alakalı...

Yani necvox da olsa cyclone da olsa orjinal cd600 e göre zayıf kalıyor diyorsunuz...

Netteki motevo ürünü de bunlarla aynı özelliklere sahip gibi....

Pek ankarada bunların satışını yapan, ya da montajını yapan bir yer var mı?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Yani necvox da olsa cyclone da olsa orjinal cd600 e göre zayıf kalıyor diyorsunuz...

Netteki motevo ürünü de bunlarla aynı özelliklere sahip gibi....

Pek ankarada bunların satışını yapan, ya da montajını yapan bir yer var mı?

ben zayıf kalıyor demiyorum bana göre bunlar eksiklik benim yazdıklarımı kafasına takmayan, bunların varlığından bile haberdar olmayan bir kullanıcı için verdikleri özellikler ile NAVI 600 den çok daha fonksiyoneller...

dediğim gibi beklentiler ile alakalı...

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben zayıf kalıyor demiyorum bana göre bunlar eksiklik benim yazdıklarımı kafasına takmayan, bunların varlığından bile haberdar olmayan bir kullanıcı için verdikleri özellikler ile NAVI 600 den çok daha fonksiyoneller...

dediğim gibi beklentiler ile alakalı...

Keşke bir video olsaydı izleyebileceğimiz, inceleyebileceğimiz.

Bir çok yere mesaj attım, ankaradaki yerler için ama dönüş olmadı.

Biraz beklentilerimi anlatayım o halde;

Önceleri vantuzla tutturulan 5 inçlik tv li navigasyonum vardı ve analog tv tuneri ne kadar kalitesiz de olsa akşam sabah trafiğinde izlemek iyi oluyordu, ş.içinde iyi çekiyordu. Media oynatıcısı sınırlı sayıda formatı destekliyordu ama kızım için iyi oluyordu yine de... Yoksa oturup arabada film seyretmek olmaz :)

O cihazımda bluetooth vardı ama pek fonksiyonel değildi. Şİmdi astradaki bluetooth gayet iyi bence, bu özellik yeni navide aynen deam etmeli...

1. Ekran çözünürlüğü için HD kalitesi aramıyorum.
2. Telefonumdaki mp3 leri bluetooth ile dinleyebileyim, tv si olsun ama kanalları kayıt edebilsin (önceki cihazımda her seferinde kanal taraması yapmak gerekiyordu),
3. divx gibi videoları oynatabilsin, navi yaparken bir yandan müzik dinleyebileyim ve navi ekranından müzik menüsüne geçiş kolay olsun (eskisinde navi acçık kalıyor ama her seferinde müzik ekranına dönmeki sonra da naviye yeniden geri dönmek gerekyordu. Bu arada bahsettiğim piranha tv li navi idi).
4. Radyo kapasitesi eskisinden kötü olmasın,
5. Mümkünse geri kamera desteği olsun vs. vs....
6. Ve de servis dışında satılıp monte edilebilir olsun...

Sizce necvox ya da cyclone buna hizmet eder mi?

Teşekkürler

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paylaşım için çok teşekkürler.... Ancak sorularım da geliyor :)

En önemli konulardan biri, aracın tuşları ile kumandanın devam edip etmeyeceği... Söz gelimi, direksiyondaki ses arttırma ve kanal değiişimleri aynen çalışıyor gibi, ancak ana konsoldaki butonlar da çalışacak mı? Necvox tanıtımında şarkı listesindeki değişimi büyük daire butonla değiştiremiyoruz, cyclone da ise açıklanmamış. Her iki videoda da konsoldaki back tuşu ile dizin yükseltme, ya da bir önceki menüye dönüşe dair bir açıklama yok... Bluetooth tan (telefondaki müzikleri) müzik dinleme anlatılmamış...

Necvox un özellikle igo 8 navigasyonu ve tv tuneri, media oynatıcısı daha fonksiyonel duruyor. Cyclone un ise orjinal araç ekranını veriyor olması güzel, sıcaklık, saat bilgileri gibi... Ancak sırf bunlar için bile cyclone ikinci sırada bence...

Ayrıca tanıtımlarda yer almayan, aracın klima kontrolünün ekranda nasıl görüntülendiği verilmemiş. Söz gelimi derece arttırdığınızda ekrandaki bilgiler (kaç derece, sağ sol dereceler, alt üst orta üfleme detayları, hava kalite/iç dış hava sirkülasyonu) açıklanmamış.

Kısacası, takılan sistemin özellklerinin yanı sıra mevcut sistemin kullanılırlığı da verilmeli.... Bilenler yukarıdaki sorularımı cevaplarsa çok sevinirim...

Bir sorum da, benim araç 2010 sonu trafiğe çıkışlı ve orjinalinde usb yok... Torpidoya çekilen bağlantılar mı yeni usb lerimiz olacak?

Teşekkürler