Astra J Benzin yakıt tüketimleri

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

Arkadaşımda bmw 3.25 ti var.6 silindir 200 hp o bile şehir içi 10-11 lt yakıyor

Bu opelin active selectini bi türlü çözemedim

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

valla şu an şenlik yapıyorum aracın şehir içi tüketimini 11.1 lt ye düşürdüm. general_Dancing

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
valla şu an şenlik yapıyorum aracın şehir içi tüketimini 11.1 lt ye düşürdüm. general_Dancing

Daha da dusucektır.. Spor kullanımdan kacın :) fazla frenlemeden kacın fren yerıne gazı bırakın :):)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Özer link' Alıntı:
[quote author=ulas79 link=topic=175.msg15763#msg15763 date=1300182435]

Daha da dusucektır.. Spor kullanımdan kacın :) fazla frenlemeden kacın fren yerıne gazı bırakın :):)
[/quote]
özer bey bunun altı enfazla 10 lt olur oda çok zor çünkü araç 1.6lt 180 hp ,birde şehir içi zaten gaza basamam malum trafik ,yayalar,ben bu orana şükrediyorum 13,5 lt lerden buna düşürdüm :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 1.4t 2. depoda 17lt lerden 13lere geldi çok mutluyum valla bu gidişle bizde bi uzun yoldan sonra 9lt lere geliriz ilk depo 300km gitmişti şimdi 125 km de çeyreğe çok yakın daha gelmedi iyi bir ilerleme bence

onur1053

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bagajdan gelen ses, aşırı yakıt tüketimi ve gerekli güncellemeler için servise gittim. Bagajdan gelen sesi halletmişler. Yakıtda dahil olmak üzere bazı şeylerle ilgili versiyon güncellemeleri yapıldığı söylendi. Ustayla beraber test sürüşüne çıktık, aracın asıl yakıt tüketimine yaklaşık 5.000 kmden sonra ulaşacağını söyledi. Birde sürekli gaza yüklenerek aracın vites değiştirmesini bekleyerek kullanırsam çok yakacağını, eğer gaza basarken ayağımı gazdan hafif çekip tekrar basarsam üst vitese geçip daha az yakacağını söyledi. Bu yöntemi kendisiyle araç bilgisayarından anlık tüketimi takip ederek aynı yolda iki yöntemlede denedik. Ustanın yöntemiyle gerçektende çok daha az yakıyo gösteriyo, örneğin birden ikiye geçerken araç kendi geçtiğinde anlık tüketim 40 lt/h 'e kadar çıkarken, erken geçirirsek 24 lt/h' e kadar çıktı. Bıraz da böyle denemeyi düşünüyorum bakalım belki işe yarar. Tabiki bu şekilde aracın ataklığından ve performansından ödün vereceğim ama benzin bu fiyata gelmişken 56 lt'le 400 km yapmak biraz insana zor geliyor....

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Onur1053,

Erken vites değişiminden kastettiğiniz AS şanzımanı manuel kullanmak mı? Anlamadım tam olarak ne kastettiğinizi  ::)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

drwaverunner link' Alıntı:
Sn. Onur1053,

Erken vites değişiminden kastettiğiniz AS şanzımanı manuel kullanmak mı? Anlamadım tam olarak ne kastettiğinizi  ::)
Tiptronik olarak kullanmaktan bahsediyor.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bildiğim kadarıyla otomatik vites araçlarda ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman bir üst vitese atar. Sanırım arkadaşımız bu durumdan bahsediyor.

onur1053

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yok triptonikten bahsetmiyorum aynen goxb arkadaşımında dediği gibi ayağınızı gazdan çekince araç bir üst vitese geçiyor...