Astra J Benzin yakıt tüketimleri

diagnotics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

peki bu fark neden kaynaklanıyor?? yani yol bilgisayarı tam olarak doğru değeri göstermiyor mu??

1

1423

Bilgi Girilmemiş

evet,yapılan kilometre ve litre hesabı net sonuç verir. bence yol bilgisayarı verileri gerçeğe çok yakın veriler.yol bilgisayarına güvenebilirsiniz.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

diagnotics link' Alıntı:
peki bu fark neden kaynaklanıyor?? yani yol bilgisayarı tam olarak doğru değeri göstermiyor mu??
Farkın neden kaynaklandığını bilmiyorum. Ama benzin fişlerimden çıkan değer ile ekrandaki değerin aynı olduğu zamanı da gördüm. Yani değeler bazen kesişiyor bazen uzaklaşıyor nedenini ben de bilmiyorum. Sistem yanlış hesaplıyor diyemem.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

geçen ankara-trabzon arası yol yaptım.ankaradan çıkarken benzinimi aldığımda yol bilgisayarımı sıfırladım.samsunda tekrar benzin aldığımda yaptığım kilometre ve aldığım litreye göre hesabım 6.46lt/100km idi.gösterge 6.5lt/100km gösteriyordu.güvenilir olduğunu bir kez daha açıkladı.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam Arkadaşlar,
Aracımı 5 şubatta teslim aldım.Şu ana kadar 500 km yaptım.Bunun yarısı uzun mesafe diyebiliriz.
İlk aldığımda ara hızlanmalarda gaz pedalına biraz yüklendim,fakat bir hafta sonra benzin al uyarı gelince dikkat etmeye başladım.Vites değişimlerinde daha yavaş yükleniyorum, önümdeki trafiği izleyerek fren yapmak yerine ayağımı gazdan erken çekiyorum.
Bu sabah 40 km lik şehirlerarası yolda cc ile 90 kph da geldim.Şu an görünen tüketim değerim 8.7 lt.3 haftalık 500 km lik seyahate göre fena sayılmaz değil mi?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,
Aracımı 5 şubatta teslim aldım.şu ana kadar 500 km yaptım.Bunun yarısı uzun mesafe diyebiliriz.
İlk aldığımda ara hızlanmalarda gaz pedalına biraz yüklendim,fakat bir hafta sonra benzin al uyarı gelince dikkat etmeye başladım.Vites değişimlerinde daha yavaş yükleniyorum, önümdeki trafiği izleyerek fren yapmak yerine ayağımı gazdan erken çekiyorum.
Bu sabah 40 km lik şehirlerarası yolda cc ile 90 kph da geldim.şu an görünen tüketim değerim 8.7 lt.3 haftalık 500 km lik seyahate göre fena sayılmaz değil mi?

Forumdaki arkadaşların verileirne göre (özellikle de aracınızın yeni olduğu dikkate alındığında)  bence gayet güzel bir değer. Hele birde  5000 km yi geçtiğinizde yakıt daha da düşecektir.

onur1053

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım 1.6 115 HP SPORT ACTIVE SELECT ve araç 1600 km'de. Aracı çoğunlukla şehir içi kullanıldı ve %90 eşim tarafından kullanıldı. Ortalama hız 35 km/h ve yakıt tüketimi 13.8 lt/100km. Bir depoyla 400 km zor yapılıyor. Sizce de aracımda bir sorun var mıdır...

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbo araclar basmadın mı cok az yakıo bastın mı da bı ton yakıo :)

cunku  turbo basıncını yakalamak ıcın asıldıkca asılıyosun :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

onur1053 link' Alıntı:
Benim aracım 1.6 115 HP SPORT ACTIVE SELECT ve araç 1600 km'de. Aracı çoğunlukla şehir içi kullanıldı ve %90 eşim tarafından kullanıldı. Ortalama hız 35 km/h ve yakıt tüketimi 13.8 lt/100km. Bir depoyla 400 km zor yapılıyor. Sizce de aracımda bir sorun var mıdır...
Aracınız gercekten çok yakıyor diğer arkadaşların 1.6 115hp arçlarıyla karşılaştırınca. Ama şöyle bir durum var aracınızı bir bayan kullanıyor. Örnek vereyim, annemin c230K mercedesi var aracı ben kullanınca 9lt yakıyor annem kullanınca 13 lt. Ne kadar anne gaza şöyle bas şöyle yap desemde bayanlara araç sürerken ekonomi yaptırmayı öğretemiyorsunuz :).Heleki otomatik ve benzinli arac çok zor.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

onur1053 link' Alıntı:

Sn. Onur1053,

Fazla yakıtın faktörlerinden birisi de aracınızın yeni olması. Km arttıkça düşüş gözlemyeleceksiniz.