Opel Astra j ortalama yakıt tuketimi

Aylincskn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracım 2011 model Astra j 1.3
Sorunumuz ortalama yakıt tüketimi 11 gösteriyor.
ortalama hız ise 20.
Günlük şehir içi 2kez 3.5km yol yapılıyor.okula gidip gelirken kullaniyoruz.
1senedir bu şekilde kullanılıyor.birkac ay önce baskı balata değişimi oldu araç ondan sonra daha çok yakmaya başladı.
Bu hız ve kısa mesafe kullanımla ortalamanın 11olmasi normal mi yoksa bir sorun mu var acaba?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
ortalama hız ise 20.
1senedir bu şekilde kullanılıyor.birkac ay önce baskı balata değişimi oldu araç ondan sonra daha çok yakmaya başladı.
Bu hız ve kısa mesafe kullanımla ortalamanın 11olmasi normal mi yoksa bir sorun mu var acaba?
1.3 dizel için çok fazla yakıyor. Aracınızı kontrol ettirmenizde fayda var.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ortalama hız ise 20.
Aracınız sedan mı?Yani dizeller bildiğiniz gibi biraz geç ısınır... + Gidilen Mesafede kısa + sanırım dur-kalkta fazla oluyor(ışıklar-trafik vs)...Bir tık fazla gibi ama eminde olamadım açıkçası...Bence değerleri sıfırlayıp bir miktar yol yapın 15-20 km gibi..Ozaman daha net bilgi edinebiliriz...Yine çok yakıyorsa egr-monifold temizliği+Maf+Map sensör temizliği+dpf varmı sizin araçlarda bilmiyorum varsa kontrol edilebilir+Bakım...En son baskı balataya bir bakılsa iyi olur...

• Beğen
Tepkiler: yoldangeçenbiri

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, bencede normal değil ortalama 7-8 lt gibi olması gerektiğini düşünüyorum. Baskı balatadan ziyade rutin bakımlarının yapılmadığı düşünüyorum. Cemil beyin yazmış olduğu gibi onlar bu tarz durumlarda en büyük etkenlere olabilir