Astra J Benzin yakıt tüketimleri

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Benzin yakıt tüketimleri

valla arkadaşlar o zaman benim başımı taşlara vurmam walll lazım şu ara tüketim 13,1 lt görünüyo galba bu ara gaza fazla abanıyorum(ama merette gaza bas diye kanıma giriyo :D )

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
valla arkadaşlar o zaman benim başımı taşlara vurmam walll lazım şu ara tüketim 13,1 lt görünüyo galba bu ara gaza fazla abanıyorum(ama merette gaza bas diye kanıma giriyo :D )
Hocam Hummer  kullansan o kdar yakmaz ya :)  Allah yardımcın olsun :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=ulas79 link=topic=175.msg1986#msg1986 date=1295173500]
Hocam Hummer  kullansan o kdar yakmaz ya :)  Allah yardımcın olsun :)
[/quote]

hahh hahh hahh

turnus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim henüz 650km de
ortalama 11,5 lt yakıyor  :-\
hep şehir içi ve kısa mesafeler

1

1423

Bilgi Girilmemiş

arkadaşlar,aracıma ait bazı yakıt tüketim sonuçlarını yazıyorum;

*ankara-istanbul 120km/H cruise control ile çok nadiren bir anlık 140-150km/H e çıktım :6.5lt/100km
          *istanbul-kocaeli(170km/h civarı) ve kocaeli-bursa(100km/h civarı) : 7.4lt/100km
          *istanbul-ankara(bazen 130km/h bazen 180-190km/h ve max 231km/H  :10.4lt/100km
  değerlerine ulaştım. ve bu zamana kadarki min tüketimim 6.0lt idi.  SİZCE NASIL ?  tabi bu değerleri yola koyulmadan önce ekrandan sıfırlıyorum.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

sn drwaverunner tablodaki veriler genel istasiztik veriler.ben 1.4 turbo kullanıcılardan gittiğim bu yollar için fikirlerini paylaşmalarını isterim.sizin araç ta 1.4 turbo.az çok bir fikriniz vardır.sizce?  ;)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Bence veriler gayet normal bide araçlarımızdaki yakıt sarfiyatı istikrarsızlığı biraz fazla, hızlanıldığı zaman ile sakin sürüldüğü zaman yakıt olarak çok büyük bir fark yaratıyor astra j.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

1423 link' Alıntı:
sn drwaverunner tablodaki veriler genel istasiztik veriler.ben 1.4 turbo kullanıcılardan gittiğim bu yollar için fikirlerini paylaşmalarını isterim.sizin araç ta 1.4 turbo.az çok bir fikriniz vardır.sizce?  ;)

Verileriniz normal gözüküyor, fazla yakıyor denemez. Fakat bu veriler dijital ekranda okuduğunuz değerler sanırım. Bence depo fulleme yöntemi daha sağlıklı sonuç verecektir.
Bu mesafelere full depo ile başalyıp yolculuk sonu da depo tamamlanarak ne kadar yaktığını ölçmenizi tavsiye ederim.

Bunu neden söylüyorum. Ben şu ana kadar benzin fişlerinden yola çıkarak 8.20lt değerine ulaşırken dijital ekranım 7.70lt değerini gösteriyordu ;)