Astra J 1.6 otomatik 136 beygir yeni aracım hk.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 
Epeydir formu incelemekteyim. Ancak üye olmak bu güne nasipmiş. 2016 model 0 Opel Astra j dizel 1.6 otomatik 136 beygirlik edition plus sedan aracımı 24 Mayıs'ta Ankara Reis otomotivden teslim aldım. Daha önce 2007 H kasa 1.3 hb dizel aracımı takasa vererek bu aracı aldığımı da belirtmek isterim. İlk otomatik aracım. 
Sıkıntım aracı motor sıcak veya soğukken (fark etmiyor) çalıştırdığımda marş motorumdan araç çalışmasına rağmen kısa bir süre daha sanki kaçırıyormuş gibi ses gelmesidir. Bu durumu Reis otomative gidip bildirdiğimde usta bir baksın dediler. Araç dışarıda park yerindeydi. Usta geldi ve araca giderken durumu yukarıda yazdığım gibi söyledim adam araca 3-5 metre kalmışken bakmadan bu araçlarda zincir olmasından dolayı böyle olduğunu söyleyip geri döndü. Ama hala ben aracın çalışırken bu sesi yapmasından dolayı rahatsızım. Bu durum her marşa bastığımda olmuyor ancak. Bazen üst üste bir kaç kez bazen de 10 sefer marşa bastığım da çalışması sorunsuz oluyor. Sorum şu acaba yaşadığım bu durum normal mi, yoksa marş motorunda bir sorun olabilir mi?
Ayrıca Ağustos ayında tatil dönüşünde dikkatimi araç 100-110 km hızdayken ayağımı gazdan çektiğimde sol ön iç taraftan bir şıkırtı sesinin gelmesi çekti Cam bir şişe içerisine bozuk para koyup salladığınızda gelen sesle aynı. Sıfır araçtan böyle seslerin gelmesi (daha 3600 km.de) böyle sorunların olması normal midir? Vereceğiniz cevaplar ve yönlendirmeleriniz den dolayı şimdiden teşekkür ederim. Önerilerinize göre hareket edeceğim.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoş geldiniz. Maalesef zincir sesi ilk çalıştırmada gelen bişey bunu aracın bir karakteri olarak değerlendirirseniz daha rahat aracınızı kullanırsınız diye düşünüyorum. İyi sürüşler diliyorum

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J 1.6 otomatik 136 beygir yeni aracım hk.

ylc' Alıntı:
Hoş geldiniz. Maalesef zincir sesi ilk çalıştırmada gelen bişey bunu aracın bir karakteri olarak değerlendirirseniz daha rahat aracınızı kullanırsınız diye düşünüyorum.  İyi sürüşler diliyorum

Çok teşekkür ederim. Yani aracı böyle kullanmaya devam edeceğim. İkinci sorun için ne yapabilirim?

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İkinci ses klima borularından geliyor sanırım. Araç Devri almaya başlarken gelen ses ise klima borusundan geliyor. Bazı arkadaşlar klima borusunu tuttan klipslerin kırldığını yada boruların kurtulduğunu söylemişlerdi

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de öncesinde konuşulmuştu kablolar mı ne bir yerlere sürtüyormuş sabitlenince sorum gidiyormuş. Yanlıl bilgi vermek istemem başıma gelmediği için bir fikrim yok ikinci sorun hakkında ama bakalım çözen birileri yorum yapar elbet

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

copcu06' Alıntı:
İkinci ses klima borularından geliyor sanırım. Araç Devri almaya başlarken gelen ses ise klima borusundan geliyor. Bazı arkadaşlar klima borusunu tuttan klipslerin kırldığını yada boruların kurtulduğunu söylemişlerdi

Teşekkür ederim.

mcnpl4' Alıntı:
Bir de öncesinde konuşulmuştu kablolar mı ne bir yerlere sürtüyormuş sabitlenince sorum gidiyormuş. Yanlıl bilgi vermek istemem başıma gelmediği için bir fikrim yok ikinci sorun hakkında ama bakalım çözen birileri yorum yapar elbet

Teşekkür ederim.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

malaesef dısarıdan duyanlar bıle donup bakıyor bu ses ne dıe? ben alıstım sahsen...
aracın yakıt tuketımı hakkında bızı bılgılendırırmısınız?

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada' Alıntı:
malaesef dısarıdan duyanlar bıle donup bakıyor bu ses ne dıe? ben alıstım sahsen...

Bende alışırım inşallah. Araç şehirlerarası 100 km de 4,8 litre yakıyor. Şehiriçi bu rakam 6,5 - 7,0 arası.

Aracın anteni uzun. Değiştirmek istediğimde servis çekmez değiştirme, boşuna para verirsin dedi. Değiştirirsem gerçekten çekmez mi? Değiştirip memnun olan var mı? Varsa nerede bu değişikliği yapabilirim?

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiköze' Alıntı:
cancanada' Alıntı:

Bende alışırım inşallah. Araç şehirlerarası 100 km de 4,8 litre yakıyor. Şehiriçi bu rakam 6,5 - 7,0 arası.

Aracın anteni uzun. Değiştirmek istediğimde servis çekmez değiştirme, boşuna para verirsin dedi. Değiştirirsem gerçekten çekmez mi? Değiştirip memnun olan var mı? Varsa nerede bu değişikliği yapabilirim?

Çekmez diye bişey mi var. Bende köpekbalığı anten var çekiyor.
Serviste orijinali 400 500 civarı sanırım ama yurt dışı sitelerden alış veriş yapıyorsanız 10 15$ a çözebilirsiniz.
Tabi ikisi muadil değil servis komple anten göbeği ile değiştiriyor ve tavan döşemesi anten civatasına kadar açılıyor. Diğeri ise üstteki uzun çubuğu söküp köpek balığı olanı yapıştırıyorsunuz. Çek'im kuvvetli biraz düşüyor. Linkini paylaşayım.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc' Alıntı:
Fiköze' Alıntı:

Çekmez diye bişey mi var. Bende köpekbalığı anten var çekiyor.
Serviste orijinali 400 500 civarı sanırım ama yurt dışı sitelerden alış veriş yapıyorsanız 10 15$ a çözebilirsiniz.
Tabi ikisi muadil değil servis komple anten göbeği ile değiştiriyor ve tavan döşemesi anten civatasına kadar açılıyor. Diğeri ise üstteki uzun çubuğu söküp köpek balığı olanı yapıştırıyorsunuz. Çek'im kuvvetli biraz düşüyor. Linkini paylaşayım.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi çekmediği bilgisini Ankara Reis oto aksesuar bölümündeki arkadaş söylemişti. Ancak dediğiniz gibi anten göbeği değişimi yapılıyorsa iyi olur. Ankara'da bu değişikliği dediğiniz gibi yapan bir usta bulursam ona da yaptırabilirim. Belki daha ucuza mal olur. Tanıdığı olan varsa beni ustaya yönlendirebilir mi?