ASTRA j 1.6 115HP ACTİVE SELLEC ARIZASI.

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Olayı en başından anlatayım.
Çok sevdiğim bir arkadaşım. Aracıma arkadaşı için talip oldu ( 2011 astra j 1.6 115hp pirins LPG HB 58.000km) . Benim bu ana kadar aklımda hiç aracımı satmak yoktu.
Her neyse arkadaşımdan böyle teklif gelince bence aracı büyütmeye ve dizel bir araç bakmaya başladım. şeytan bir kez akla girdi. Daha sonra araç arkadaşın başka bir yakın arkadaşına gitti ( daha önce 2009 astra h 115hp eastronik aracımıda aynı arkadaş almıştı. sorunsuz kullanıp satmıştı).

Bende kendine Toyota Corolla d4d otomatik 2013 modle araç aldım.

geçtiğimiz hafta sonu ( 1 ay sonra) arkadaş aradı . Aracın şanzımanı nın arıza verdiğini. sanayide baktırdıkalarında içindeki şaft ın kırıldığını, ustanın dediğine göre kötü otomatik kullanıldığı için böyle olduğunu ve keşke daha önce gelseymissiniz demiş . arkadaş ım beni aradı ve kendisinin arkadaşına mahcup olduğunu nası yapalım gibi bir soru yöneltti (kısaca bana arızanın masrafını bölüşmeyi veya tamemen ödememi istedi nazikçe ) ....

Ben ilk başta şok oldum. Araç bendeyken vites geçişlerinde sarsıntı bile olmadı. yıllardır otomatik vites araç kullanırım. hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. ilk otomatik arabam değil . ve herzaman hassasiyet göstererek kullanırım. sübablara lpg den dolayı zarar gelmesin diye zaten aracı 3000 devrin üstüne pek çıkarmam.

her neyse hemen kendi usta mı aradım. opel usta olduğunda tanışmıştım. aracı gözü kapalı bilir şanzıman dahil. Ben kendisine aktardım söylenenleri. şaft kırılmasının zaman la olamayacağını aracın karda veya buzda zorlanmış olabileceğini vs aktardı. ve en son dediği laf da abim sen bu arabayı 2. El sattın. sen sattığında böyle bir sıkıntı yok tu. o yüzden olay seni bağlamaz.

Her neyse ben gine arkadaşlarıma ve bazı galericilere durumu aktardım. vicdanen sormak istedim.

herkezin dediği laf şuydu 2. El araç almışsan yapacak bişey yok . Araç üstüne geçtikten sonra 1 km gitsin senle bağı kalmaz.

Şimdi kendime soruyorum. Bende yeni araç aldım araçı alıp geldiğimde arka stop un kırık olduğunu gördüm. ben bunun için bile eski sahibini arayamadım. bak abi şöle bişey var. sen bana bunu söylemedin. vs.

Burda arkadaşlar Siz ne düşünüyorsunuz.

Size şu kadar söliim. ben aracımı vale ye bile vermem adam şanzıman bilmez zorlar diye.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ASTRA j 1.6 115HP ACTİVE SELLEC ARIZASI.

Alan kişinin vicdanı ne diyor acaba. Bilemezsin de belki onda oldu belki sizde ama daha önce gelse ne değişirdi. Tahmin edebilir miydi daha doğrusu. Çatlaktı da yeni sahibine mi denk geldi. Fazla iddialı olmuş. Ani zorlanmayla da kırılmış olabilir. Ustası topu direkt size atmış neredeyse. Arkadaşınızın yaptığı yanlış bence. Birincisi birine kefil oldun tamam da garanti sağlamak ne demek. Kolay kolay kefil olunmaması gerektiğini öğrenmesi lazım. İkincisi de başka arızalar da çıkabilir hepsini size mi yıkacaklar ben olsam ödemem şansına küssün. Üç yıl önce babam kamyon aldı eski sahibi motor bloğunu çatlatmış ve kaynak yaptırmış. Bizdeyken sorun çıkarmaya başladı ve adam benim ustama yaptıralım ben ödeyim diye bi ton ayak yaptı babam da güvenemediği için kendi yaptırdı. Eski sahibi kusurun kendisinde olduğunu bariz biliyor asıl vicdanı bu tip insanların yapması lazım sizin gibilerin değil. Yeni sahibi için üzücü ama başkaları üzülmesin diye masrafa girmeyin araba satıldı artık

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ASTRA j 1.6 115HP ACTİVE SELLEC ARIZASI.

Burda alicı da satıcı ta problemsiz olay olmuş alan vatandaş parasını veriyo yaptiriyor ondada sıkıntı yok.

Kabak araca kefil olan ortak arkadaşınıza patlamiş. Bu devirde kimsenin malına kefil olmayacaksın sizin aracınızın sorunlu oldugunu demek istemiyorum burda.

Siz parayi aldiniz digeride para verip yaptiracak sorun hala yok ama o ortak arkadaş kendini yer bitirir. Ben bir arkadaşıma baska bir tanidigimin aracini gosterirken araç temiz guzel ama mutlaka detayli bir exper yaptir derim ben sadece disardan biliyorum derim

Birde otomatik hiçbir aracı sevmem saatli bomba misali her marka